Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ordít a közel 1 hónapos...

Miért ordít a közel 1 hónapos kisfiam? Már mindent kipróbáltam.

Figyelt kérdés

Tegnap kezdődött. Fél 3-tól - este 9-ig ordított. Etettem, itattam, de semmi. Kifeszítette magát és úgy ordított mintha nyúzták volna. Próbáltam hogy kevesebb hamit adok neki, egyébként simán megeszik 110 ml-t vagy hogy a rendes adagját adom neki. Amint lement a kaja újra visított. A súlya 4670 gramm, ma mérte a doki. Ja és jún. 4-én lesz 1 hónapos.


Érdekes hogy múlt héten is voltunk orvosnál akkor közölte a doki hogy a 80-90 ml tápszer kevés az akkor 4400 grammos babának simán ehet 100-110 ml. Ma levittem újra mert nagyon aggódtam. Nem beteg nem tudja hogy mi ez a sírás. Amikor mondtam hogy mennyit eszik közölte hogy az sok ennek a babának. Most akkor mi van? Egyik héten ezt mondja a másikon meg mást! Nem vagyok az orvossal megelégedve. Szerintetek?


Kizárólag tápszert eszik, BEBA HA Pro Start. Sok jön vissza neki, tök mindegy hogy mennyit eszik belőle és kap Lactase comfort cseppet amit 1 hete szed de semmi változás. Most rosszabb.


Totál ki vagyok.


Mit tudtok tanácsolni?


2016. máj. 30. 15:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
hasfájás? vagy a front miatt?
2016. máj. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hafajas kb ennyi idősen kezdődik. Kitartást! Van sokféle módszer neten, próbáld ki, hogy melyik válik be nálatok. Mi hajszárítóval melegítettük óvatosan a hasát, az segített. Másnak valamilyen csepp vagy a megymagg párna, van a kólikatartás. Ez nem az orvos hibája. Sok gyerek átesik ezen. Amíg a sógornőm nem ajánlotta a hajszárítót, addig nálunk is minden este hattól éjfélig sírás volt... Ez sajnos ilyen.
2016. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Fesziti magat? Akkor nagy valoszinuseggel faj a hasa. Kezdetnek fektesd a karodra. A csuklod es a konyokod kozti reszre hassal lefele, logjon a karja laba. Ez segithet. Adj neki komenymag teat. Vagy espumizan cseppet. Fektesd a hasara es simogasd a pocijat az oramutato iranyaban. A terdet emelgetheted a hasahoz is.


Utolso sorban etetesi tanacsot ne fogadj el orvostol! Te latod mennyi az igenye! Hallgass az osztoneidre!

2016. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Bocsi. A hatara fektesd es ugy somogasd a hasat. :D
2016. máj. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ez sajnos hasfájás. Evés és büfiztetés után van még bukás? A sírás közvetlenül evés utántól kezdődik vagy nagyjából félidőben a következő etetéshez?


Fontos, hogy ne kezd el gyakrabban etetni, ha három óránál gyakrabban eteted, garantáltan fájni fog a hasa (ez saját tapasztalat).

2016. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Általában 3-3,5 óránként eszik. Büfi van, igaz nehezen, de jön vissza neki hamika.


Az tuti hogy hasfájás. A kérdés az hogy vajon mitől? Sokat eszik és leterhelte a pociját, vagy kevés neki, vagy nem jó a tápszer?

Nem tudom hogy milyen irányba menjek.


Úgy fáj hogy szenvedni látom.

2016. máj. 30. 16:21
 7/21 A kérdező kommentje:

A sírás közvetlen hamizás után kezdődik, egy pár perccel később.

Ordít, aztán egy 5 percre abbahagyja és utána megint. Tegnap a karomon aludt 5-10 perceket. Most kb. 3-tól alszik és még most kezd mocorogni.

2016. máj. 30. 16:23
 8/21 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor nincs oka a hasfájásnak, egyszerűen még éretlen az emésztése, nehezen megy,.és ez görcsöket okoz. Próbálj ki cseppeket, a tornáztatást stb. Ha semmi sem.válik be, akkor pedig az időben kell biznod, az majd megoldja. Kitartást!
2016. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ugyanilyen tápszerünk van, a mi gyerekünk ennyi hetesen a doboz szerinti napi 6X120ml-t ette 4 adagolókanállal és nem maradt éhes. És, bár ő nem hasfájós, a dokink a Biogaiat ajánlotta, ha az lenne. Esetleg próbáljátok ki. Most 3 hónapos és azóta is követjük a dobozon leírt előírásokat és minden tökéletesen megy.
2016. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Azt honnan tudnám ha mondjuk a tápszer nem jó neki és az bántja a pocakját?
2016. máj. 30. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!