Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan anyák, akik nem...

Vannak olyan anyák, akik nem kötődő nevelést alkalmaznak? Az most a divat?

Figyelt kérdés

Mindenhol ilyen közösségekkel találkozom a neten és kinn is. Ez a csak hordozom, évekig szoptatok, együtt alszunk a gyerekkel, nincs napirend típusú dolog. Megkedvelek egy weboldalt vagy csoportot és kiderül ez nemsoká.:/


Nem zavarnak ők, és tudom, hogy miért találták ki ezt annak idején, de nem találom a számunkra megfelelő közeget.


Babaklubokban, babaúszáson senki, munkahelyen csak az idősebbek értenek egyet velünk (50+). Kisgyerekes barátaink nincsenek, ismerősök szintén kötődve nevelnek.


Most akkor mi "régimódin" csináljuk? Vagy ti ismertek nem így nevelőket?


2016. máj. 31. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

A kötődőn nevelés nem azt jelenti, mint amit leírtál. A baba igényeinek figyelése és adekvát válasz. Ennyi.

A fenti, szélsőség.

2016. máj. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
ez marhaság, mert az én gyerekeim is kötődnek, pedig nincsenek 24 órában rajtam, a nagy 8 hónapig szopizott a kicsi még szopizik 5 hónaposan, nem alszunk együtt csak ha betegek, és van napirend (9-kor gyereknek alvás). Ennyi.Ez is kötődő nevelés. A nem kötődő az szerintem az, amikor valaki állami gondozásba adja...
2016. máj. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyetértek, kisajátítanak egy kifejezést. De a kérdésem az volt, hogy ez most a divat és hogy ti hogy neveltek.:)
2016. máj. 31. 09:20
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Én nem " kötödően " nevelem a lányom.

Nem alszik velem, sőt külön szobában alszik.

Már nem is szopizik,és nem hurcolom.

Az elején próbáltam a kendőt utálta.

Aztán próbáltam a csatos hurcit, szintén sikertelenül.

Ezeket is csak azért, mert nem akartam hogy a kezemben legyen mindig, mert egyre nehezebb ugyebár, és így nem könnyű a napi teendőket elvégezni.

Biztos jó dolog ez a kötődő nevelés de nekem nem jött be mikor olvastam róla.

Kipróbáltam az együtt alvást is, hát nálam katasztrófa. Se én se a férjem nem aludt.....

Nem vagyunk ettől még régimódiak, csak nekünk nem jött be...

És nem is nagyon akartam rászoktatni a babát ezekre a dolgokra..

Mindenki próbálja úgy csinálja ahogy neki és a babájának a legjobb!

2016. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Van, amiben kötődően nevelünk, van amiben nem. Használunk kendőt mert sokszor praktikus, de van babakocsink is.


Van napirendünk - mondjuk ez főleg annak köszönhető, hogy van egy ovis gyerkőcünk is :-) Vele elég későn alakult ki, de nem azért mert kötődően neveltük.


Nem alszunk együtt velük, kivéve ha betegek. Néha a kicsi a hajnali evés után is köztünk marad. De az este a miénk, ebből nem szeretnénk engedni :-)


Szoptatok, mert van elég tejem és kényelmes. Nem tudom, meddig fogok még szoptatni, most úgy gondolom max 1,5 éves koráig.

2016. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

1es. Lehet szélsőség, de én is ezeket olvastam anno. Kötődő nevelés=hordozás szoptatás együttalvás. Lehet nem így van de mègis ez volt a lényeg, ezeken a dolgokon volt a hangsúly.

Én se így nevelem a lányom. Van egy csatos hordozónk, de egy hèten vagy 2 hètbe egyszer használjuk, mikor épp ahhoz van kedvünk. Külön alszik a saját szobájában az első perctől, 3 hónapig tudtam szoptatni, de soha nem terveztem évekig, max 1-1,5 évig. Szerintem ez nem régimódiság. Én pl a szoptatással is vagyok, hogy pártolom az igényszerüséget, de viszont nem tettem volna minden egyes nyikkkanásra és szájnyitásra mellre a lányom. Nem hagytam volna hogy órákig cumizzon mert az megnyugtatja. Èn nyugtattam volna meg nem a mellem.

2016. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Kötődően nevelem a tápszeres (4 hónapig kapott anyatejet is), babakocsis, külön szobában alvó (de egybenyitott, minden neszét hallom) lányom. Kötődően, mert figyelek az igényeire, nem erőltettem tovább az anyatejet, amikor 80 %-át kibukta és a fejéstől időm nem volt rá; nem hurcolom a 10 kilós popóját, amikor méhsüllyedésem van és neki sem használ egy lerobbant anyuka. Kötődően, mert nem jár kézről kézre, csak az apjával kettesben neveljük. Nincs lepasszolva, nem gondozzuk kalákában. Nem hagyom sírni, de nem kapkodom fel állandóan. Kötődően, mert kötődik, szeret és bízhat bennem.
2016. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Tudatosan nem követem egyik nevelési elvet se, nem olvastam egy könyvet se, netet se bújom emiatt, nem keresgélem, hogy mégis hogy neveljem a gyerekem. Kezdettől fogva jött ösztönösen, hogy mit, hogy csináljak. Igyekszem az igényeit kielégíteni, hogy boldog, kiegyensúlyozott gyerek legyen. Nálunk nem volt hordozás, mert a babakocsit kezdettől fogva szerette, nem volt együtt alvás (kivéve betegség esetén), mert jobban szeret a saját ágyában lenni, nyugodtabban alszik. Szoptatni szerettem volna tovább, de sajnos 3 hónapos korában nagyon elkezdett fogyni a tejem, próbálkoztam, de nem lettem depressziós attól, hogy tápszeres lett, örültem, hogy végre tud annyit enni, amennyire szüksége van. Napi rend szintén kialakult nálunk hamar, nem volt sose az a matrica-baba, szeretett mindig új dolgokat felfedezni, szeretett más közelében is lenni, így nyilván nem erőltettem, hogy nálam legyen mindig, inkább örültem ennek. De ha bánata van és sír, akkor felveszem, megvigasztalom, igényeihez mérten próbálok csinálni mindent. Most tényleg divat ez a kötődő nevelés, de nem lehet az egészet ráhúzni egy babára, ha ő nem olyan típus.
2016. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Hálisten én nem ismerek ilyen embereket, de fórumokon gyakran olvasom.
2016. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Értem, mire gondolsz, és ismerem a jelenséget (anélkül, hogy pontosan belemennénk, mit értünk kötődő nevelés alatt).

Viszont megvan az érzés, hogy félve ismered be, hogy van valamilyen napirended és mondjuk nem totál igény szerint szoptatsz, vagy furán néz rád valaki, mert külön szobában alszik a pici.


Viszont én arra jutottam, hogy úgyis mindenki máshogy csinálja, és csak az a fontos, hogy a gyereked boldog legyen, kiegyensúlyozott legyen - ez meg csak akkor jön össze, ha te is kényelmesen érzed magad. Ami lehetetlen lenne, ha magadra erőltetnél valami olyasmit, ami nem természetes neked.


A kisfiam 1 éves múlt, vidám, kedves, jól alszik, jól eszik, szinte nem is sír - és közben van egy napirendünk, ami mindenkinek működik. Az meg a bónusz, hogy a férjemmel is van időnk egymásra :)

2016. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!