Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszer és mindenkorra nyugtas...

Egyszer és mindenkorra nyugtassatok meg: nem enne, nem nyitná a száját meg tenné bele a falatokat ha nem lenne éhes, igaz? 11 hónapos

Figyelt kérdés

Úúgy félek hogy csak én tömöm. Mert sokszor nem annyira érdekli de atztán mégis benyom 200 grammot. Ha nem lenne éhes, nem igényelné nem enne, ugye??


Napirendet próbálok tartani és nem várom meg amig jelzi hogy éhes, így félek hogy akkor etetem amikor még nem is lenne az és többel mint kellene...


(gyakran eszik, 2,5 óránként kb, rendeset, csak este-reggel és éjjel szopik.)


2016. máj. 31. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem, miért napirend szerint eteted, és nem akkor, amikor kéri. Vannak az okos könyvek a napirenddel, és vannak az emberek. Szerinted minden felnőtt ugyanolyan gyakran, ugyanakkor éhezik meg, függetlenül évszaktól, genetikától, munkától? Akkor miért hiszed, hogy egy babát lehet órára etetni?


Persze, ne legyen káosz az élete és legyen egyfajta rendszer, de ha akkor adnál neki, amikor enni kér (nem azt mondom, hogy kétségbeesett sírásig várni, e legalább az első éhségjelekig), akkor most nem lennél bizonytalan.


A konkrét kérdésedre válaszolva: egy felnőtt csak akkor eszik jóízűen, ha éhes? Nyilván nem, ha valami ízlik, akkor is megesszük, ha nem vagyunk éhesek, teljesen feleslegesen, innen egyenes út vezet az elhízáshoz. Szóval én nem nyomnám el a gyerek ösztönös, természetes jelzéseit...

2016. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig vartam hogy jelezzen akkor sokszor eltelt 5 ora is ket eves kozott. Amiota tobbszor etetem jobban alszik ejszaka (meg igy is kel ketszer).
2016. máj. 31. 10:36
 3/8 A kérdező kommentje:
És aztán volt pár nap amikor két óránként evett rengeteget. Azóta megpróbálom inkább azt feltételezni hogy sokat enne mint azt hogy keveset. Főleg hogy látom az eredményét. Csak lehet hogy az valami furaság volt és túlzás lenne azt elvárni.
2016. máj. 31. 10:40
 4/8 anonim ***** válasza:
A súlya hogy gyarapszik?
2016. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az fiam sokkal lassabban eszik ha még nem éhes de azért megeszi. Nem mindig enne 3 órára (gyakran 3,5) viszont 3 órát bír ébren lenni így megetetem alvás előtt még (tízóraira értem), mert 2 órát alszik utána. Szóval mostanság a tízóraival inkább szórakozik és lassan eszi (azért a tányéron nem marad semmi) az ebédnél meg látszik a különbség, hogy tényleg éhes.

De ha nincs rá szüksége kétlem, hogy a babád elfogadná. Nyilván enne magától is csak max később valamivel.

2016. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen ez a masik, azert is szervezkedem mert nalunk is eleg keveset bir ebren maradni.

A sulya teljesen normalisan alakul. De csak egy hete eszik ennyit, szoval nem tudom.

2016. máj. 31. 10:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam, hogy a gyerek 2 éves koráig érzi ösztönösen, hogy mennyi kaja elég.
2016. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1-es, pont ebben a korban egyszerűen nem érnek rá enni sokszor, annyira elfoglaltak, hogy eszükbe se jut, hogy éhesek. Látom a sajátomon is (11 hós kislány), hogy néha, mikor ő jön szólni, hogy éhes, akkor is kb 2 percig bír nyugton ülni, amint nem korog ordítva a gyomra, menne tovább, alig bírom rávenni, hogy egyen normálisan.

Szerintem jól csinálod kérdező, én úgy gondolom, nem enne, ha nem kéne neki. Az enyém legalábbis, ha úgy érzi, hogy megtelt, becsukja a száját a kanál előtt, és elfordul. Nem tudom megtömni, még krémtúrót se eszik, ha teli van, pedig azt imádja.

2016. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!