Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Haza utazzak a szüleimhez a...

Haza utazzak a szüleimhez a babával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az újszülött babám hasfájása miatt nyugtalan. Már napok óta nem tudok aludni. Itt Bp-en nincs segítségem, viszont vidéken ott van anyukám. Késő este ér haza a párom, amikor már ő is hulla fáradt.


Anya most feljönni nem tud, mert nyári szezon miatt sokat üzlettel a kerti növényekből és sokat bukna ha mindent ott hagyná. Kérte hogy menjünk haza és ő segít a pici körül, míg megerősödik meg én is.


Nem tudom mi a jó döntés. Haza rohanni és már az első nehézség miatt oda "menekülni" vagy maradni de és egyedül küzdeni tovább, de már konkrétan ülve alszok el és néha totál be vagyok feszülve. Párom nem tud velünk jönni, így félek az ő hiánya miatt és egyedül hagyom őt.


Mi a jó döntés? Érzem hogy jót tenne ha mennék, de úgy érzem hogy ha megyek a könnyebbik utat választom és megbuktam mint anya, mert nem egyedül küzdök.


2016. máj. 31. 11:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
58%

Ha anyukád piacozik, mégis mikor érne rá?

Pihenj nappal a babával gyakorizás helyett, az estét meg vigyétek min. felesben.

2016. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
40%
Kapd össze magad. A gyerek nincs ébren napi 24 órában, ergo a napi teendőket is el lehet látni és aludni is lehet mellette. Ha annyira nem megy, akkor vegyél fel egy bébiszitter meg egy takarítónőt az ételt pedig rendeld.
2016. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Vilcsianyuja ***** válasza:
50%

Én a helyedben igenis hazamennék anyukámhoz. Gondolom, nem 0-24-ben dolgozik, hanem otthon van sokat, a piacozás pár óra lehet, de nem hagyhatja ott több napra a kiskertet.

A párod is többre megy, ha ellátja magát, viszont ki tudja pihenni magát éjjel, mintha neki is virrasztania kellene, vagy neked kellene állandóan lábujjhegyen csitítgatnod a babát, mert apának pihenni kell... Szóval ha már anyukád felajánlotta, akkor menj, és ne foglalkozz mással, meg ettől ne érezd magad mindjárt sz@ranyának :) Majd aztán belerázódtok, kialakul a napirend.

2016. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
54%
Nekem.eszembe nem jutott volna leköltözni anyukámhoz.Az elején nem volt könnyű,míg belerázódtunk,de nem cipeltem volna újszülöttként semerre.Egyébkènt mennyi idős,mert 6 hetes koráig a védőnő is hetente egyszer legalább jön.Neki is otthon kellene találnia titeket.
2016. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
65%

Megnéztem volna a férjem arcát, ha azzal fogadtam volna, hogy márpedig hazacuccolok, mert nem bírom. Mondjuk ő teljes értékű szülő, imádja a gyerekét és ki is veszi a részét. Együtt bírtuk ki az első 4 hónap non-stop hasfájós, nem alvós (refluxszal tetézett) időszakot is (meg azóta a többit).

Mondjuk a háztartást magasról le, ebéd házhoz jött...

2016. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
53%

szerintem kissé túlreagálják a válaszadók, nem azt írod hogy hónapokra lemész, gondolom 1-2 hétről lenne szó (?) És ebben az esetben én is mennék. Kólikás volt az én lányom is, 2-3 óra alvásnak már örültem, a férjem napi 10 órát melózik, további kettőt minimum utazással tölt, és versenyszféra, ha nem teljesít jól, kirúgják akkor aztán oda a jólét amit a fenekünk alá tesz...egyébként is hiába kelt volna a babához, szoptatni ő nem tudta volna már pedig az én lányom kólikásan csak a cicin bírta sírás nélkül.


ha csak annyit tud segíteni az anyukád, hogy megfőz, és rendet tart (ezt kb. akkor is megtenné ha nem lennél ott) neked gyakorlatilag már az altatásra meg a szoptatásra kellene csak ügyelned, én biztos hogy ezt az utat választanám..puhány vagyok lehet, nem éltem a lehetőséggel az újszülött lányommal, majdnem rá is ment a tejem a nem alvás - házimunkára..aki itt válaszolt, nyilván fogalma sincs róla mit jelent hetekig napi 2 órát aludni..nem hármat nem négyet nem hatot, napi kettőt!!

hogy a baba nappal alszik??? ez valami beprogramozott dolog? csak mert az én lányomnál akkor valszeg kihagyták a programozók ezt a részt..kólikás gyerek - ha igazán cudar a helyzet - nap közben sem alszik...esélyem se volt nappal az alvás pótlására...nappal is ringattam mikor meg épp nem, akkor fejtem ezerrel, hogy ne menjen el a tejem...

szerintem kérj segítséget, azért van a család!

2016. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Vilcsianyuja ***** válasza:
60%
De kedves anyukatársaim, miért kell hősködni, mikor lenne segítség? Miért annyira természetellenes dolog, ha a családtagok segítenek egymásnak, főleg egy anya a lányának, egy nagymama az unokának? Ha így tudják megoldani, akkor így tudják.
2016. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
58%

Nem szégyen segítséget kérni és ha szívesen adják, akkor én elfogadnám. Mindkét nővérem otthon volt egy kicsit a gyerek születése után. Nagyjából 4-5 hetesek lehettek a picik, amikor hazamentek a szüleinkhez. Egyik tesóm 1 hétig volt csak, de végre tudott aludni egy kicsit, aztán kipihentebben ment vissza. Másik tesóm 3 hétig volt otthon, a férje minden nap leutazott vidékre Pestről, munka után. Tesóm depressziós volt, nem lehetett egyedül a babával. Járt közben dokihoz otthon.


A szüleink meg egyébként örültek, hogy unokázhattak. Nem az volt, hogy le lettek passzolva, aztán 1 hét múlva mennek érte, hanem egyszerűen tudtak segíteni.


Nem kell mártírkodni..

2016. máj. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
43%
Már megbocsáss utolsó.Honnan veszed,hogy más nem élte át?Van egy 16 hós lányom,nagyszülők 200 km-re,apuka 12 órában dolgozik.Az én lányom is volt újszülött.Átéltük a hasfájás ''szépségeit'',és minden mást ami egy kisbabával jár.És eszembe nem jutott volna leutazni a szülőkhöz emiatt.Ettől függetlenül a kérdező azt tesz,amit akar,de te ne gondold ismeretlenül,hogy azok válaszolnak,akiknek halvány lila dunsztjuk sincs a gyereknevelésről.
2016. máj. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
69%
Lehetne az is egy megoldás, hogy mondjuk 1-1 hétvégére mentek csak le (nem tudom a párod milyen beosztásban dolgozik, ha hétközben szabad akkor akkor lementek). Ilyenkor anyukád tudna vigyázni a kicsire, te és a párod meg pihenhetnétek és csak játszhatnátok a kicsivel.
2016. máj. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!