Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nektek mi a legneheze...

Anyukák, nektek mi a legnehezebb a pici baba (1-4hó) nevelésében?

Figyelt kérdés
Nekem leginkább az egyedüllét napközben, olyan értelemben, hogy nincs kivel beszélgetni rendesen. Ti hogy vagytok ezzel?
2016. máj. 31. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csak azt az egyet nem szeretem, ha pont akkor sír a baba mikor leülök enni (és ez általában így szokott lenni). Elég türelmetlen vagyok éhesen. De amúgy tök jól elvagyunk itt ketten, nekem nem hiányzik max a férjem, de vele akkorse lennék együtt ha dolgoznék.
2016. máj. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az alváshiány és a non-stop szoptatás volt nehéz. Plusz az aggódás hogy nem gyarapszik, gyógyszer kell neki refluxra...


Az nem volt felnőtthöz szólnom... Magasról tojtam rá, de én remete típus vagyok. Ahol van könyv vagy internet, ott elvagyok, nem hiányoznak a személyes kontaktok.

2016. máj. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Én eljárok vele mindenfelé, étterem, kávézó, séta, van mellette egy 2,5 évesem (a kicsi 7 hetes) is. A kicsinek a mi rendszerünkbe bele kellett szoknia! A nagy nem féltékeny egyenlőre, igyekszem bevonni a teendőkbe, pl szoptatás közben a nagyobbnak mesélek, a pelust ő adogatja nekem stb....Az éjszakázással sem volt gond (a nővérénél sem, szerencsére) az elején 1-2 alkalommal felkelt enni, most már végig alszik, így mindenki nagyon kipihent. Próbálj pár anyukával összejárni, közös séták ilyesmi...nekem bevált, mondjuk sikerült olyanokkal megismerkednem, akikkel nem csak a gyerekekről tudunk beszélgetni. Szerencsés vagyok, a férjem hétköznap 4 körül itthon van, pénteken meg kettőkor végez...
2016. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem az h egy akkora gyereket még nem akarjak nevelni :DDD

azt majd később


am nem volt semmi extra én imádtam ellenni vele

mi sokat "beszélgettünk" - látszik is mert benem áll a szája a gyerekeimnek :D

2016. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én kisebbik fiam 8 hónapos lesz, és mi meg azért nem tudunk többször kimozdulni, mert itthonról dolgozom heti x napot, több órában. Már,amikor engedi. Viszont a felnőtt társaság nekem is hiányzik. Illetve így,hogy most hamarabb el kellett kellenem dolgozni, mint a Nagynál, az alváshiányt is jobban megérzem.

3 hónaposak kezdte az éjszakát átaludni, de most már lassan 3 hete megint felébred többször. A Nagy két éves koráig nem igazán aludta át az éjszakát. Remélem a Kicsi azért megkegyelmez! :)

2016. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is az egyedüllét volt. De egyrészt megszokod, másrészt ahogy nő a baba, egyre több ismerősötök lesz, el tudsz majd vele járni mindenfelé, stb. :)
2016. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy az embert lepontozzák, azért mert nem lestrapált és nem érzi magát rosszul sőt ki mer mozdulni....A pontozónak ez legyen a legnagyobb öröme az életben...

2 voltam

2016. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megmondom az őszintét.. Nekem semmi nem volt nehéz egész 6 hós koráig :) Na onnantól lett egyre nehezebb.. ;)
2016. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kialvatlanságot és maraton szoptatásokat fejéseket leszámítva nekem az hiányzott nagyon hogy végre CSAK ÚGY babázzak teendők nélkül. Mint a reklámokban meg filmekben.

Mindig akkor volt erre időm amikor ejszaka csend lett és legalább csak néztem és néztem volna, csak úgy, de leragadt a szemem.

De legalább belejöttem az állando pattogásba, megtanultam hogyan kell kétségbeesésből reményt csinálni, idegességből türelmet, padlorol egyedül felállni, és megtalálni a hangsúlyt az önzetlenség és önfeláldozás között.

2016. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!