Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyáron is kell adni a Vigantol...

Nyáron is kell adni a Vigantolt, ha igen hány cseppet?

Figyelt kérdés
7 hónapos baba.
2016. jún. 3. 11:42
 1/7 Bella169 ***** válasza:
28%

1 éves korig napi 1 csepp. (nyáron is)

1 éves kor után csak az őszi-téli időszakban kell (októbertől március-áprilisig)

2016. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. jún. 3. 11:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap voltunk orvosnál a 2 évesemmel.

Kérdezte, hogy ugye adom a vigantolt? Mondtam, hogy mióta jó idő van nem. Azt mondta, hogy igenis kell, mert a gyerek be van kenve magas faktorszámú naptejjel, sapka is van rajta, nem kap elég d-vitamint. Szerinte igenis kell adni nyáron is. Úgyhogy én mától adom neki újra. 1 cseppet.

2016. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is kell adni, ráadásul 2 cseppet, mert nagyon nagy növésű. (augusztusban lesz 2, kb a 15 hónapos státuszon mondta a doki, hogy emelni kell az "adagot")
2016. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van, nekünk is csak 1 éves korig kellett napi 1 csepp, utána már csak április vége-május közepéig, aztán szeptember közepe körültől újra.
2016. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan még az van érvényben, hogy 1 éves korig napi 1 csepp minden évszakban, utána csak ősztől tavaszig. Ugyanakkor most tervezik megváltoztatni a protokollt, pont azért, amit előttem is írtak, hogy nyáron ugye be vannak a gyerekek kenve magas faktorszámú naptejjel, az intenzív napsütéskor nincsenek kinn, vagy ha igen, akkor is árnyékban, sapkával stb., így nem jut elég napsugárzás a bőrükhöz, és a gyerekek többsége D-vitamin hiányos. Szóval nyáron is jó adni, még 1 éves kor felett is :)


Üdv: egy védőnő

2016. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
persze. 1 éves korig napi egy csepp. mi is szedünk d-vitamint, pedig süt a nap kinn, de az nem elég!
2016. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!