Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan találkozhatna a gyerek...

Hogyan találkozhatna a gyerek a nagyszüleivel, ha mi nem tudjuk őket elviselni, de a gyerekre meg nem tudnak vigyázni?

Figyelt kérdés

Anyukám és anyósom is folyton "tanácsokkal" lát el bennünket(=szemforgatás, kiabálás, lenéző, bunkózó mondatok), ami már elviselhetetlen sajnos. Mindent megpróbáltunk (beszélgetés, email, bunkózás), feladtuk. Az apáink csendben vannak, rájuk nem számíthatunk ebben az ügyben, már próbáltuk azt is.


De nem lehet a nagyszülőkre hagyni a gyereket, hogy mi addig elmegyünk valahová és ők vigyáznak a gyerekre. Anyósom már demencia tüneteit mutatja, anyukám pedig nagyon felelőtlen. Előbbi pl. múltkor mikor elmentünk fél órára, felhívott, hogy miért eszem folyton spenótot, amitől a gyerek zöldet kakál és amúgy is éhes marad, kevés a tejem biztosan. Tápszerezzük a babát kezdettől, és a felügyeletünk mellett már ő maga is etette meg már tápszerrel.:/


Anyu pedig nem adja rá a terpeszpelenkát, mert "azért sír, mert fáj neki a pelenka". És azt mondta, ő bizony elkezdi hozzátáplálni őt, ha 3 hónapos kora felett vigyáz rá (nem akarjuk nyilván).


Ezek csak kiragadott példák és biztos másoknak ez nem nagy dolog, de mi így nem merjük rájuk hagyni a gyereket soha.


Szóval, velük nem bírunk lenni úgy, hogy a gyerekkel vannak addig, de nem is merjük velük hagyni.


Van erre megoldás úgy, hogy a gyerek ne veszítse el a nagyszüleit?


2016. jún. 3. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
ha ennyire fontos nektek, hogy mit gondol a gyermeketek a nagyszüleiről, akkor nyeljetek békát, és legyenek vele akkor mikor ott vagytok. tudom hogy nehéz nálam mondjuk anyós rendben van, de az én édesanyám is rettentő felelőtlen (pl szét szóródik a gyógyszere 1 méterre a kúszó gyerektől mert leejti és a felét nem szedi össze meg ilyenek..) szóval kettesben hagyni én sem merem őket de én meg elég magányos farkas típus vagyok és utálom ha lebzselnek körülöttem a konyhában vagy a fürdőmben vagy stb, ennek ellenére még is évek óta elviselem, mert azt megértem hogy nem egyszerű neki utazni, ha jön, tuti több napra jön, így napokig jó képet vágok, akkor is ha nehéz. nem tudhatod mikor lesz rájuk szükség. a család fontos.
2016. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

3 havonta 2-2,5 órára átjön az anyám.

Összeszorított foggal elviseljük. Sajnos a gyerekek így is tudják-érzik, hogy nekem rossz vele a kapcsolatom, de ez van, ennél többre nem vagyok képes.

A gyerekvigyázást máshogy kell megoldanunk nekünk is, bár anyósomékra tudjuk bízni őket, de csak korlátozott "mennyiségben".

Lassan 9 éves a legnagyobb gyerekem, de anyám sosem vigyázott rájuk.

Mostanában volt olyan, hogy elment velük sétálni 20 percre, amíg itt volt, addig én "fellélegeztem", de amikor elment, akkor kiderült, hogy beszólt nekik is... :(

2016. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!