Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Levente vagy Benjamin? A...

Levente vagy Benjamin? A ferjemnek az egyik, nekem a masik tetszik. Illetve ha ket neve lesz, bem gaz ha egyikunk igy szolitja a masikunk ugy?

Figyelt kérdés
2016. jún. 4. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a Benjamin jobban tetszik, Leventèböl nagyon sok van. Persze a vezetèknèvtöl is függ. Rokonomnàl is kettö neve van a kicsinek ès mindenki màshogy hívja. Ènis kettö nevet adok a babànak(Szófia Luca), de mindketten Szofinak fogjuk hívni :-)
2016. jún. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem akarok bunkónak hangzani, de két hosszabb keresztnevet adni a srácnak kicsit kínzás, főleg amikor majd írni tanul. Persze ez vezetéknévtől is függ, és mindkettő szép név. :)
2016. jún. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A vezeteknev rovid, 4 betus :)

Koszi a valaszokat !

2016. jún. 4. 01:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Levente tavaly a 3. leggyakrabban adott fiú név volt 1241 gyerek kapta első névnek és még 222 másodiknak.

Benjamin 60. leggyakoribb volt tavaly kb. 450 gyerek kapta ezt a nevet első helyen, de a Beni becézés a legesleggyakoribb manapság, mivel a Bencéket, Benedekeket, Benetteket, Bendegúzokat is mind így becézik.


Szóval gyakoriság alapján nem igazán lehet dönteni a kettő közül, már, ha ez egyáltalán szempont a választásnál.


Azért szerintem jobb ha ugyanazon a néven szólítjátok majd a gyereket, bár bizonyára nem ez lenne a történelemben az első eset hogy a szülők másként szólítják a gyereküket. Én mindenesetre nem tenném. Na nem azért, mert nem tanulja meg így a nevét vagy mert testi/lelki egészségkárosodást okozna, hanem azért mert idegesítene, hogy nem tudtunk megegyezni a párommal. Valamint furcsa lenne, hogy egymásnak nem tetsző néven szólítjuk a gyereket. (amúgy előbb-utóbb egy névre szoktak átállni ilyen esetben)


Akkor inkább választanék egy harmadikat ami egyikünknek sem a kedvence, de mindketten elfogadhatónak tartjuk.

2016. jún. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Ez nem releváns, de a Bencék azok Bencék, nem Benik. :D
2016. jún. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Levente tetszik :)
2016. jún. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Eszter76 ***** válasza:
84%

Annyi szép név van! Miért akarjátok olyannal kínozni a gyereket, amiből legalább 3 másik lesz még az osztályban? Ráadásul úgy, hogy nem is egyeztetek meg... lapozgassátok még az utónévkönyvet, tuti lesz benne olyan, ami mindkettőtöknek tetszik és nem is ennyire gyakori.

Nem kell különlegesnek lennie, régi "jól bevált" neveket is ritkábban adnak manapság - így lett az én kisebbik lányom Anikó. Fiú névben is tuti van ilyen.

2016. jún. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy gyakori egy név és akkor is választjátok, szerintem a ti dolgotok, lesz aki elítél, lesz akinek tetszik, ne mással foglalkozzatok.

Nekem nem ezek tetszenek, de semmi bajom, ha más ezt választja. Felkapott nevek mindig is voltak, nekem mindig volt 3-5 Tamás osztálytársam, na bummm, tény, h a vezetéknevén szólítottuk őket.


Viszont, az, hogy apu, anyu másképp szólítja a csemetéjét nekem olyan életszerűtlen. Nem vagyok pszichológus, h a lelki fejlődésére tett hatásról bármit is tudjak mondani, de pl gondolj bele a következőkbe:

Eltünik a gyerek valahol, csak épp szem elöl tévesztitek, Apa Levit hív, Anya Benit? Beszélgettek otthon, hogy a nagyinál hagyjátok e Levit/Benit, az ismerősök elött is egyik igy másik úgy mondja? Egyszer csak vagy leragadtok az egyik mellett, vagy általánosan "a gyerek" lesz belőle.

Oviban majd csak az egyik nevét hasznja, pl Levi, Anyuka meg mondja a kispajtásnak, hogy én vagyok Beni anyukája, kihívod őt, a gyetek meg áll értetlenül, náluk nincs Beni.

Szóval előbb utóbb lecövekeltek egy névnél, akkor azt most tegyétek meg.

Csak lesz közös nevezö :))

2016. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, sokszor kínos vagy ciki lesz az, ha a két szülő más néven szólítja a gyereket. A rokonok is totál bele fognak zavarodni, hogy hol így, hol úgy kell hívni attól függően, hogy épp kivel beszélnek, vagy ha mindketten ott vagytok, akkor melyiket is mondják.

Ilyen szituációban tényleg jobb találni egy harmadik nevet, ami nem az abszolút kedvenc, de mindkettőtöknek tetszik. Egyébként mindkettő szép név, de keresgéljetek, biztos találtok mást, ami tetszik nektek.

2016. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy, hogy melyik nevet adták többen a gyereküknek, ha valakinek az az egy adott név tetszik éppen.

Amúgy nekem a Levente név tetszik.:)

Viszont ha ennyire nem tudtok megegyezni, akkor válasszatok egy harmadik nevet, ami mindkettőtöknek tetszik.

Annak szerintem semmi értelme, hogy egyikőtök így, a másik meg úgy szólítja.

2016. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!