Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki meddig használta a légzésfi...

Ki meddig használta a légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
2016. jún. 6. 09:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Meg ket eves korban is lehet bolcsohalal, igy en addig fogom, de 15 honapig mindenkepp ajanljak
2016. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

Vállalom a lepontozást: kb 5 percig.

Ajándékba kaptuk, és már a tesztelésen megbukott. Nem működött jól a kókuszmatrac alatt. Így nem használtuk.

Születése óta külön szobában, a saját ágyában alszik a fiam.

Nekem elég volt a bébiőr.

2016. jún. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
amíg a rácsos ágyba aludt
2016. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Fél évig. Tudom, tovább ajánlják.
2016. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
1 éves korig.
2016. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2,5 éves koràig.
2016. jún. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha beteg volt szerintem én még 3 évesen is bekapcsoltam, de nálunk nem ajándék volt a légzésfigyeló és nem is mamipara, extrém kis súllyal, koraszülöttként jött a világra, még egy évig kellettek puffok, szteroidok a tüdejére. Azóta köszöni jól van, maradéktalanul felgyógyult, egészséges kisiskolás, de az előzményeket tekintve én évekig duplán "bebiztosítottam" mindent, még egy alap náthát is. Azt még hozzátenném azért, hogy ha valakinek nem alapfelszereltség ez (nálunk már a kórházból hazakerülésnek is feltétele volt, nem mintha nem vettük volna még és a védőnő elleneőrizte másnap) akkor azt azért tudni kell, hogy valós értelme csak akkor van, ha az ember azt is elsajátítja, hogy mi a teendő, ha ne adj isten élesben is helyzet van és beriaszt(nem tévesen). Mert szép és jó, hogy jelez, de ha a szülök pánikban csak a telefonálásig jutnak el, akkor az orvos érkezéséig a keringést/légzést fenn kell tartani és ez egy pici babánál nehezebb sokkal, mint egy felnőtt esetében. Anno nekünk is elmondták amikor tanultuk a tanfolyamon (ez előtt csak a jogsihoz szükséges eü. vizsgánk volt), hogy sokszor az is elég, ha felkapja az ember a gyereket és újra beindul a légzés, ám ha mégsem, akkor bizony elsősegélyt kell tudni nyújtani. Ahogy a wiki fogalmaz:"Nagyon fontos megjegyezni, hogy a légzésfigyelő használata önmagában nem feltétlenül elégséges, hiszen a szükség esetén a riasztott személynek értenie kell a leállt légzésű és keringésű baba újraélesztéséhez (reanimálás). Ezen ismeretek szaktanfolyamon elsajátíthatóak, több kórházban is folyik oktatás szülőknek. Az újraélesztés után ajánlott a baba azonnal szakszerű vizsgálata."
2016. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Fiamnál 1,5 éves koráig használtam, lányomnál 2-3 hónapig.
2016. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Lányommal 10 hónapos korig használtuk. Akkor mentünk nyaralni, utána már nem kapcsoltuk be.


Fiam most fél éves, úgy fél év múlva születik az első unokatesó :-) Nekik adjuk a légzésfigyelőt.

2016. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Fiamnál nem is volt,most lesz kölcsönkapom a barátnőmtől,mert nagyon beparáztattak,de nem tervezem fél éves kora után használni.
2016. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!