Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy a szoptatstol...

Lehet hogy a szoptatstol vagyok megorulve meg mindig 10 honappal a szules utan?

Figyelt kérdés

Lehet hogy meg mindig a hormonok csinalnak ki? Ha abbahagyom a szoptatast jobb lesz?

Iszonyu hangulatingadozasa vannak, de azert foleg nem erzem tul jol magam. Ingerult vagyok nonstop, nem tudom kezelni az indulataimat...

Persze hulla is vagyok mert meg mindig tobbszor kel ejjel.

De lehet a szoptatastol ilyen?


2016. jún. 7. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
10 hónapig felesleges szoptatni egy gyereket, ha "normál" kaját is fel tud már dolgozni, magadat meg minek tönkretenni ? A kalciumháztartás is megsínyli, érdemes lenne fogorvoshoz kontolra elmenni.
2016. jún. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább az alváshiány, programok, kikapcsolódás hiánya lehet.
2016. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom, hogy a szoptatás pont a jó közérzetért felelős. Szerintem az alváshiány a gond. De másfél év után engem is el kezdett zavarni az, hogy folyton cicire kell tenni. Lehet, hogy nálad korábban. Ha konkrétan a szoptatás zavar, hagyd abba. Ha nem érzed tehernek aludj a baba mellett így éjszakánként,ha szoptatod nem kell felvenni és visszatenni, félálomban megvan.
2016. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Több összetevős a dolog,valóban.A szoptatás alatt nagyobb mennyiségben van jelen az a hormon,ami a depresszió kialakulásáért felelős.Pszichiáter tanácsolta ( és a védőnő is )hogy hagyjam abba a ciciztetést,első körben sokat segíthet. (természetesen egy mély,gyógyszeres kezelést igénylő depresszió esetén ez nem elég)

Nálad a kimerültség is ront a helyzeten.Szerintem felesleges egy ennyi idős babát szoptatni,főleg éjjel,így egyikőtök sem pihen megfelelően.Erre keress valami megoldást,ha pedig úgy érzed,hogy ennek ellenére sem érzed magad jobban,menj el szakemberhez,aki segít helyre tenni a dolgaidat!Ezt itt az oldalon sokszor olvashatod,de hidd el,egy hozzáértő ember tudása

2016. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
...hopsz,lemaradt a vége.😀 Szóval ha nem tudsz egyedül megbirkózni a gondoddal,keress egy jó pszichológust.Nem szégyen!
2016. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szoptatástól vagy ingerült, hanem a kimerültségtől. Majd elmúlik, emiatt ne hagyd abba a szopiztatást.
2016. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vitamint szedsz? Depit az is okozhat. Magnézium hiànytól ingerlékeny az ember :-) én is nagyon. Vagy ha keveset iszol.


Ha mindez oké,akkor valóban vmi pszichológussal beszélj. 10 hónaposan ha zavar,akkor nyugodtan abbahagyhatod a szoptatàst.

2016. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát nálam sszoptatás simán közrejátszott abban,hogy előjöjjön a depresszió,cáfolom,hogy a jó közérzetért lenne felelős. Szerintem hagyd el nyugodtan már elég nagy a baba hátha úgy leszokik a baba az éjjeli kelésről is,hiszen éjjel már nincs igényük enni.
2016. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem zavar maga a szoptatás, napközben már nem is szoptatok csak reggel, este és éjjel...

Igen, az éjjelieket be kéne rekeszteni de nem visz rá a lélek a tortúrára.

Pár napja szedek magne b6-ot és jobban érzem magam kicsivel. Köszi mindenkinek.

2016. jún. 8. 09:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!