Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőnek kellene jelezni-e,...

A védőnőnek kellene jelezni-e, amikor menni kell hozzá?

Figyelt kérdés
Babám féléves múlt, a védőnő még nem csinált státusz vizsgálatot, ebben a hónapban. A gyerekorvosnál már voltunk, ott megmérték, megkapta az oltást is. Javítsatok ki, ha tévedek, de úgy tudom, neki kellene értesíteni, hogy menjünk hozzá vagy hogy ő eljön. Korábban is előfordult, hogy én telefonáltam rá, hogy megcsinálja-e a státuszt, mert mennénk a doktornőhöz...

2016. jún. 7. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen védőnők:( Ha Neked fontos, akkor inkább telefonálj rá, ne csinálj belőle egós kérdést. A lényeg, hogy a státusz meglegyen, a baba egészségesen fejlődjön.
2016. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Én magamtól mentem minden hónapban, előtte felhívtam, kértem időpontot, nem vártam, hogy ő keressen, gondolom van elég dolga a problémásabb családokkal, nekem elég az a havi tíz perc.

Szerintem hívd.

2016. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod,ő kell értesítsen.

Ha vmi oknál fogva ez mégsem történne meg( nekem havonta változtak,sajnos,anno),te is bemehetsz gondozási időben.

2016. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy minden hónapban megyunk. Nem szól senki senkinek, max akkor hiv, ha szuri is lesz, hogy ugy készuljunk.
2016. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

3 éves a fiam, csak szülés után volt nálunk a védőnő. Azóta én csörgök rá, hogy mikor mehetünk a státuszra. Akkor találkozunk, és ennyi. Nincs is vele több kapcsolatom. Nekem ez is elég.


Orvosunk egy másik városban van, nincs is kapcsolatban a védőnőnkkel (gondolom).

2016. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A védőnőhöz nem kell járni, csak lehet (pl. ha valakinek nincs mérlege). Neki kell kimenni a családhoz. Első 6 hétben hetente, utána 1 éves korig havonta, 2 éves korig 2 havonta, stb. Ez kötelező és ez a minimum. Ha gond van, akkor ennél gyakrabban jár ki.
2016. jún. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy látszik, akkor mindenhol más a gyakorlat. Csak az első gyerkőcnél (egy másik védőnő) olyan pontosan jött mindig... Ezért is számítottam most is erre. 😊
2016. jún. 7. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!