Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor ha nem lesz...

Mi van akkor ha nem lesz megkeresztelve a gyerek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, a keresztelő nem kötelező.
2010. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor nem lesznek keresztszülei. Férjem sincs megkeresztelve. Sőt, eddig a miénk sem, pedig már mindjárt két éves lesz (de későbbre azért be van tervezve a keresztelő, csak mi keresztszülő ügyben nem tudtunk még dülőre jutni).
2010. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Semmi.mi lenne? 21vagyok és nem vagyok megkeresztelve.Élek!
2010. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Fiam 18 éves lesz,és nincs megkeresztelve..Egészséges felnőtt ember:)

Éli az életét,és nem kesereg azon,hogy nem katolikus vagy evangélikus,vagy református..stb...

2010. ápr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Én 27 vagyok, nem vagyok megkeresztelve a világon soha semmi gondom nem volt belőle amég meg nem született a gyerekem. Most már a 20. papnál járunk aki végre elvállalja a gyerekem keresztelőjét úgy hogy én nem vagyok megkeresztelve
2010. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nincs. Meghagyjátok neki a lehetőséget, hogy később ő dönthessen effelől.

Ha a hite arra sarkallja, akkor megkeresztelkedik, vagy egyéb módon kifejezi a vallását, ha meg nem is lesz vallásos, akkor még lehet, hogy hálás is lesz nektek, hogy nem döntöttétek el előre helyette.

2010. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem lesz. Később majd ő maga dönthet arról, hogy meg szeretne-e keresztelkedni, vagy sem. És ennek az az előnye van, hogy a keresztség így nem dísz lesz az életében, vagy divat, hanem őszinte döntés eredménye.
2010. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom tegnap lett megkeresztelve (7,5 hónapos). Én nem gyakorlom a vallásomat, de meg vagyok keresztelve, ahogyan a férjem is.

A keresztelés nem azért történik, mert az embernek baja lesz, ha nincs megkeresztelve. Erre azt is mondhatnám, hogy attól sem lesz senkinek baja, ha meg van keresztelve.

Nálunk ez hagyomány.

Egyébként semmi sem történik, ha a gyerek nincs megkeresztelve (remélem).

2010. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 24 évesen keresztelkedtem meg.. az én döntésem volt, és az is, hogy milyen vallást választok. Ja..és felnőttem keresztelő nélkül :)
2010. ápr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és attól, hogy mi megkereszteltettük (református) még lehet felnőttként akár buddhista is. 22:29-es voltam.
2010. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!