Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos babák lemaradt...

9-10 hónapos babák lemaradt mozgásfejlődéssel?

Figyelt kérdés

9hós múlt és kúszáson forgáson kívül semmit nem csinál.

Doki azt mondta h ha érdeklődik a dolgok iránt akkor nincs probléma. Viszont én aggódok mivel 1hónapja kúszik és mászást nem is próbálja...

Sok baba már menni tanul...nekem még fordulni is csak 1 hete tud


2016. jún. 7. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

9 hónapos babának nem kell mást tudnia. 11 hónapos korig kell mászni. A mi lányunk 9 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan mászni, utána ült fel. 11 hónaposan kapaszkodva lépegetett, 15 hónaposan indult el. 4 évs, semmi baja, ugyanolyan ügyes, mint a többiek.

Mondjuk azt csak most látom, hogy 1 hete tud fordulni. Azzal nem küldtek kivizsgálásra?

2016. jún. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is mondtak sokmindent 4 hónapos korában a nagyobbnak, el is vittem neurológushoz, meg is nyugtatott, hog yminden rendben van vele és úgy is lett.

Viszont nekem a kisebb 9 hónapos most és mászik mindenfelé, meg állva pakol és lépeget is egyik helyről másikra tegnap óta. a nagyobb is csinálta már ennyi idősen annak ellenére, hogy nagy súlyú babák voltak, fiúk.

Ha csak kúszik, forog, ahogy írod, én nem nyugodnék meg - látva az enyémeket magam előtt, hogy mennyi mást is tud már csinálni ennyi idősen.


Szerintem biztos, ami biztos kérj beutalót neurológiára, hogy megnyugodj. Ingyen van, csak a dokidnak kell jófejnek lennie hozzá.

2016. jún. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az nem probléma, hogy csak ennyit tud,.de az már igen, hogy még csak egy hete kezdett forogni. Erre nem mondott semmit q doki?
2016. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha sokat volt ölben, vagy hordozó kendőben, akkor teljesen normális a tempója. Ha sokat volt hempergőben, akkor egy kis késése van, de még belefér a normálisba.

Itt a jó idő, teríts le egy plédet, heverj mellé és csalogasd.

2016. jún. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az tulajdonkeppen nem baj, ha 9 honaposan csak forog es kuszik. Ez nalunk is igy volt. 3 hettel kesobb par nap leforgasa alatt felult (egybol rendesen, nem tamaszkodott), elkezdett maszni, felallt, es kibujt az elso 2 foga. Sokszor fejlodnek ilyen hirtelen ugrasszeruen a babak. 1 eves korara jart egyebkent.


Az viszont nagyon aggasztana, hogy 1 hete kezdett el forogni. Ez viszont mar problema, nem is ertem, eddig erre miert nem figyelt fel a vedono.

2016. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Annyit mondott h ha érdeklődik akkor nincs baj.

1-2 alkalommal megfordult a hasáról a hátára 5 hósan de csak párszor.

Hátról hasra meg csak 1-szer 1hete...de azóta elkezdett rendszeresen hasról hátra fordulni...

Nagyon sokat van ölben és napi 1-2 órát a földön.

Hiába vagyok ott vele...kúszik az ölembe...

2016. jún. 7. 21:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Az qz 1-2alkalom inkább véletlen borulás volt
2016. jún. 7. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!