Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért félhet a papától? Mit...

Miért félhet a papától? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Lányunk nagyon nyitott, barátkozós 16 hónapos kislány. Az utcán is minden néninél, bácsinál megáll vigyorogva és ad nekik valamit. De apósomtól fél. Hozzátartozik, hogy korábbi agyvérzés miatt, apósom bottal jár és a beszéde is korlátozott. De mindig nagyon kedvesen fordul hozzá, a maga módján próbálna vele játszani. Jobb esetben csak kerüli a lányom, rosszabb esetben amint meglátja nagy sírásban tőr ki és bújik hozzám. Aztán vagy megnyugszik vagy apósomnak ki kell mennie a szobából. Ha már nincs ott, nagy mosollyal nekifog a játszásba. Gondoltam arra, hogy ez azért van, mert apósom "más" és ezzel nem tud mit kezdeni. De ilyen korban ez ennyire megütközik nála. Mert hát neki minden új, úgy gondoltam ezt is simán megszokja, hogy ő ilyen. Mit lehet csinálni? Gondolom ahogy nő, majd kinövi. De nekem is olyan kellemetlen (bár nyilván a lányomat nem hibáztatom, ő nem tehet róla), hogy apósomnak ez rosszul esik. Így is elég beszűkült az élete, legalább az unokája nyújtotta öröm lenne meg neki.
2016. jún. 7. 18:47
 1/7 anonim válasza:
Lehetséges hogy tényleg valami új dolog van rajta (pl.: szemüveg, bot, stb.) vagy a papa úgymond "túl kedves" (hülye kifejezés bocsi), szóval nagyon ölelgetné, puszilgatná a kicsit. Ez nem baj, de lehet hogy a gyereknek furcsa. Szerintem szépen lassan szoktassátok hozzá, de ha nagyobb lesz megérti szerintem hogy nem kell félnie. :)
2016. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk kezdeskent nem kellene hogy az apósod ki menjen a szobából. Ezzel csak a negatív érzéseket erősítés a gyerekben
2016. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom a húgomtól sírt kb egy évig. Pedig aranyos, csinos, szimpatikus lány (mondjuk ő is szemüveges), de nem tudtunk mit kezdeni vele, hajthatatlan volt. Aztán volt vmi sorozat a tévében, amiben a lány nagyon hasonlított a húgomra, a lányom szerint az a húgom volt. Elkezdtük nézni vele, mindig mutogatta, hogy ott van-ott van, és ha véletlenül épp nem szerepelt aznap, hiányolta. Próbáltam olyan programot szervezni a húgommal, ahova jöhetett a gyerkőc is, de kellő távolságban és biztonságban érezte magát - pl.bevásárlásnál ugye beült a bevásárlókocsiba, én toltam, két lépéssel arrébb jött mellettünk a húgom. Lassan megszokta, hogy ő is az életünk része, aztán rendben voltunk. De nagyon sokáig tartott. Tényleg talán a szemüvege, a hangja, de akár a bot is zavarhatja... talán próbálj meg fotóalbumot mutogatni neki, mesélni a családtagokról, hátha lassan megérti, hogy ő apa apukája, és őt is szeretjük..
2016. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fiam 14 hós, ha ritkán látott személlyel találkozik ő akkor ijed meg, ha szokatlan a külseje. Pl: ősz, kopasz, szakállas, szemüveges. stb. Lehet őt is valami ilyesmi zavarja. Szerintem kivonulás helyett maradni kell, mert pár perc múlva pl a fiam is megbarátkozik, megbátorodik. Szerintem inkább maradnia kellene, és nem erőltetni a közeli kapcsolatot. Bocs a hasonlatért, de mint egy kutyánál/macskánál meg kell várni amíg ő kezdeményez és csak utána lehet játszani. A fiam is ilyen, pár perc és már a nyakában lóg annak akitől előbb félt.
2016. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A férjem öccse mozgássérült és hasonlóan reagált a kislányunk. A fő probléma az volt, hogy ritkán látta és amikor jött megijedt a bot zajától, meg szerintem a szakálla is zavarta. A sógrom nem erőszakoskodott, nem próbálta ölbe venni, nem puszilgatta, hanem szépen leült és nem vett róla tudomást. Igyekezett többet jönni a babához. Ha apósodat is sűrűbben látná, nem közeledne felé, nem próbálná meg "rákényszeríteni" magát, akkor szerintem nálatok is változna a helyzet. Mi is egy idő után azt vettük észre, hogy a kislányom nyitott felé. Sokat emlegeti, pl. ha játéktelefonon telefonál, akkor mindig őt hívja. Amikor nem volt ott, akkor mindig emlegettük, hogy majd fog jönni és izgatottan viselkedtünk, hogy milyen jó lesz. Ha apósodat sikerült meggyőzni, hogy ne foglalkozzon vele, előbb utóbb ott fog sündörögni körülötte a baby.
2016. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk unokaöcsém sírta el magát rögtön nagybátyám látványától. Én is azt javaslom, hogy apósod maradjon a szobában, csak ne szóljon a kislányodhoz, ne is nézzen rá. Előbb-utóbb biztos megszokja, és ő fog közelíteni apósodhoz.
2016. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lányom a déditől félt, mert ősz haja van és ilyet nem látott minden nap.

Kb 4-5 találkozás kellett ahhoz, h ne féljen tőle, de így is kb 20-30 perc kellett neki, mire feloldódott.

(19 hónapos)

2016. jún. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!