Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szoktatok "játszani" 3...

Ti mit szoktatok "játszani" 3 hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés

Én szoktam neki csörgőzni, beszélni, énekelni, van hogy a játszó szönyegen játszik. Szoktam hasra rakni, mert már próbálgatja a mászást, löki magát előre.

De nem mindig foglaljàk le ezek, vagy nem sokáig.

És néha már nem tudom mit csinaljak. Tudtok még esetleg ötleteket?



2016. jún. 8. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Enekelni, tornazni...:D ennyi meg persze amiket felsoroltal. Max konyvet mutogatok neki de meg nem igazan erdekli
2016. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hagyd, hogy egyedül is elfoglalja magát. Nem kell állandóan játszani vele. Ebben a korban még elég neki, ha nézelődhet. Ha állandóan szórakoztatod, akkor nem lesz kreatív és önálló, és nem is tud majd egyedül játszani.
2016. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csörgőzni néha, de nem érdekli még. Beszélünk hozzá mindketten nagyon sokat, énekelni néha szoktam, de mindkettőnket nagyon zavar:D Szoktuk hasra is tenni,de nagyon idegesíti szegényt és üvölt, nem próbálgatja a mászást, mint a tiétek.


Szokott még a forgójával játszani, a babakocsijátékkal és a pihiszékében ülni és az ágyában fogni az ujjbábokat. De mi nem szórakoztatjuk egyfolytában, egyedül is jól elnézelődik.

2016. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az elötem hozzászólóval..

Én is ott rontottam el, hogy folyton úgymond a seggébe voltam. Meg is lett az eredménye.. Másfél éves és folyton a seggembe van. Szinte alig alig tudok tőle bármit is csinálni. Nem önálló.. Vagy csak nagyon ritkán.


Hagyd hagy nézelődjön.. Amúgy énekelj neki, táncoljatok, sokat menjetek a levegőre sétálni.

Egy három hónapos pici babával még nem lehet úgy játszani.. Tényleg max csörgőzés stb.. :) Mesélhetsz is neki könyvekből..

2016. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amennyire emlékszem, én a környezetét próbáltam formálni érte.


körforgót szerette nagyon(élénk színek) igy huzigálhattam állandoan mert hamar lejár az a pár dallamsor.

Próbálgattam a látásfejlesztő gyakorlatokat konraszt színek(fehér lapon fekete) egyenes vonalak, később hullámos(a baba szemének ezek mozgo képeket jelentenek még :))mellette voltak még kesobb jött a kocka háromszög, valamint tettem fel madártollat cérnára, hogy légmozgásra mozogjon(mert uton csodálta a fákat)és kerestem volna csillogos dolgokat amik fényben csillognak, de addig sosem jutottam valahogy el.

Ugyanez a formafelismerés, anyagismeret.hol puha hajcsavarot adtam a kezébe, hol műanyag labdát, hol kismacit ami olyan dudoros felületű szintén műanyag(megnyomja csipog ledobja világit) vagy bolyhos plüsst, ugyanez testérzéssel, hol szellősen textilpelussal simogattam arcát pocakját, hol érdesebb törölközővel, hol masszìrozgattam álla alatt is a sok szopi miatt, vagy a tenyerét, hol tornáztattam, (ekkor derült ki, hogy kötött az egyik karja, válla, mert nem lehetett csak a másikat emelni a feje fölé )hol meg agyonpuszilgattam :)

A pocakpárna hatalmas öröm volt(de az már 5 hosan későn vettem sajnos ill nem annyira, de hamarabb is lehetett volna)


Volt hogy romantikusat énekeltem pl amikor nyűgös volt és a refrénnél megszűnt minden baj és nézett hatalmas szemekkel mosolyogva(édes kisfiam)


De volt hogy a körforgo miatt betettem neki a youtube rol körforgos típusu csilingelős babazenét(nem látoszögben), az is egy élmény volt neki.meg a puha babakönyv, amiben sokféle tapinthatóság van(plüss az oroszlán sörénye stb Rossmann)


Vagy pl játszottam vele olyat hogy háton fekszem, felhuzom a térdem, rá hason a baba, es elkezdtem mozgatni körözni és zúgtam mintha robot lennék, ugy meg volt lepődve, illetődve hogy annyit nevettem, hogy ma is elmosolyodok rajta :)

Vagy lehet hülyeség, de pl feltettema kinyitott szárítóra habszőnyeget, arra fektettem a babát ringatni, mert már nem bírtam. Kicsit lejtős igy később kapaszkodott felfelé meg tornázott rajta, természetesen maximális felügyelettel.


De három hónapos korszak még nyugis korszak volt.

2016. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*és önállo amugy.nem a 3 honapos kor befolyásolja ezt a dolgot szerintem, hanem a szeparácios hullámok.
2016. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokat énekeltem neki, altatásnál, fürdetésnél. Meg sétáltunk napi rengeteg órát.
2016. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom jövőhéten lesz 3 hónapos, már nyúl a játékaiért. Énekelek neki, táncolok vele, bábozok, csörgetem a csörgőjét, tornáztatom, beszélgetek vele. Délelőtt általában egyedül is el van, lerakom a játszószőnyegére, vagy kiságyban körforgót elindítom neki, körbepakolom a kedvenc játékaival, délután már igényli a társaságom.
2016. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kipróbáltam azt amit az 5-ös írt, hogy háton fekve a lábamon hintáztattam. Nagyon tetszett neki! :D Vigyorgott mint a tejbetök. :D
2016. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugye? :) nagyon cukik tudnak lenni :)


A tükrös dolgot el is felejtettem irni! A furdőszobai tükörben csak dekoltázsig látszodunk, néztük magunkat, mosolyogtunk, aztán amikor felemeltem hogy lássa magát egészben akkor is ugy csodálkozott!! Komolyan szerintem addig azt hitte csak egy fej vagyunk :D

Azon is jot nevettem


(A pontos időkre sajna nem emlékszem, lehet kisebb volt ekkor mint 3 ho)

2016. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!