Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónapos Babával milyen a...

Pár hónapos Babával milyen a napirendetek?

Figyelt kérdés

Mikor eszik, alszik? Mikor játszotok? Te mit tudsz mellette csinálni? Mikor teszed azt? Pàroddal tudsz kettesben lenni?

Kérlek azt is írd le, mennyi idős a Pici, milyen nemű és milyen habitusú!

Köszönöm a vàlaszokat! :)


2016. jún. 9. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos kisfiú. Reggel 6-fél 7 körül ébred, eszik, tisztábateszem és egyből alszik is vissza, úgy reggel 10-11-ig. Addig reggelizek, kávézok, netezek, vagy alszom még én is. Akkor eszik megint, peluscsere, átöltözünk pizsiből itthonri ruhába. Utána általában beültetem a pihenőszékbe, énekelek neki, játszunk, beszélgetek, magyarázok, ő néha mosolyog rajta, néha csak komolyan néz, hogy ez biztos hülye :)) Mikor megunta beteszem a mózesébe, néha kiülünk az erkélyre, vagy bent, ilyenkor elvan, elcumizgat, magyaráz magának, ölbe veszem, szeretgetem, stb. 1-2 körül megint eszik, azután általában alszik olyan 5-ig, addigra hazaér apa is, átöltözünk, elkészülünk és megyünk sétálni. 8-fél 9 között érünk haza, eszik, fürdetjük, 9-fél 10 körül ágyban van, legkésőbb 10-re mindig alszik. Ezután szoktunk mi is vacsizni aztán összepakolok, elmosogatok, sterilizálok, utána még van időm a férjemmel is lenni, nézünk valami filmet vagy beszélgetünk. Míg alszik szoktam mosni, takarítani, vasalni, mosogatni, netezni, filmezni, néha főzni, bár azt nem minden nap, inkább rendelünk vagy eszünk a városban. Később biztos nehezebb lesz, egyelőre elég sokat alszik, sok szabadidőm van mellette, bár sokszor már alig várom, hogy felébredjen, mert hiányzik :)
2016. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 3 hónapos elmúlt már.

Nappal kb 2 óránként eszik.

Ha szerencsênk van a testvére hagyja aludni. Ez időpontban változó mert van hogy a nagy egész nap nem hagyja. De ha igen akkor 3-4 órát alszik egyben.

Főzni viszem őket magammal!

Mindenben segitenek vagyis a nagy. A kicsit közben szórakoztatom. Arcokat vágok, éneklek....

A játék nálunk úgy van hogy a 22 hónapos lányom szórakoztatja. Vagy lerakom az utazóba a játsziszőnyegére és figyeli a cicát. Ez azért van igy mert wcre sem tudnék elmenni ha nem raknám bele az utazóba mert a nagylány azért még nem tudja!

Csak Ő is 22 hónapos.

A nagylány mindent eszik de mindent tényleg. Szörpöt veszek neki!

Gyakorlatilag egész nap kinn vagyunk az udvaron még hisztire nem fárad. Eszik és kidől jobb esetben. De van hogy egész nap nem alszik.


A férjemmel este vagyunk együtt nagyjából mindig.

Ha itthon van együtt eszünk, vásárolunk stb...

De itthon is csinálni kell a házat igy megint csak az este marad.

Ritkáb esem tényleg össze a fáradtságtól mert veszek még annyit vele is legyek, pedig minden nap 5-kor kelek.

De megéri nekem mert nem sokáig lesznek ilyen picik. A férjemet is nagyon szeretem igy nem fáradtság még fenn marasdnom.

2016. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok még annyit hogy miután reggel bepusziltam a lóadag kavém mar rakom is be a mosást. A porszivózas minden nap delután addig nincs is értelme mert a nagylány szeret borogatni szórni stb...

Pedig van asztala széke kanal villa minden de valahogy a fele mindig a földön landol.

A kicsit nagyon szereti.

Nehéz!

Ahogy nőnek néha napok egyre nehezebbek!

Este a fürdés nálunk korán van mert korán kelnek. Legkésőbb 6. Szóval este 6 fele már mindenki egy merő hiszti.

Először fürdik a kicsi a nagy segit de inkább a melegvizet issza utána a nagy fürdik egy jó fél órát. Ez időben kb este 18-30.

Csinálom a vacsit a kicsinek. (Tápszeres sajna).

Hozom a nagynak is a vacsit.

Még eszik a nagy a kicsi is.

Apa haza ér 19-30 fele. Addigra általában a kicsi már kidől.

A nagy apaval. Addig apának hozom a vacsit.

Kaja éjjel-nappal Budapest és alvás a nagynak is.

Aztán mi következünk

2016. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 hónapos, fiú, nyugodt típus, nem sír szinte soha.


Van kétféle menetrend, ha a férjem bemegy dolgozni és ha nem. Ha bemegy, az heti két nap: 7:30 körül kel a gyerek magától, fürdetjük, a férjem etet és pelenkáz. Elmegy dolgozni, mi babakocsival elsétálunk vele kb. 2 km-nyi távot. Bemegyünk Rossmannba/postára/pékségbe, hazasétálunk. 11:00-kor eszik és pelenkázom. 12-kor elmegyünk ebédelni barátnőimmel általában(dolgoznak és kiszaladnak, vagy kisgyerekük van). Délután csendes pihenő, ő játszószőnyegen nézelődik, játszunk, vagy mellettem, én ilyenkor írok. 15:00-kor etetés és pelenkázás. 16:00-kor elmegyünk az apukája elé babakocsival, együtt hazajövünk. Hazafelé beugrunk sütizni vagy egy gyors vacsira vagy parkozni a környéken valahol. Hazaérünk legkésőbb etetésre (19:00)és egy újabb pelenkázásra, este közös játék van, mostanában a mozgásfejlődésben segítünk neki. Mi filmezünk, ha bealszik 20:00 körül, 22:00-kor ébresztjük utolsó evésre+pelenkázásra. Végigalussza az éjjeleket.


Ha nem dolgozik a férjem, akkor az etetési idők nem módosulnak persze, de a programunkban délutánonként egy-egy nagyobb séta vagy ikeázás, múzeum is benne van, és persze akkor közös az ebéd is. Hétvége kb. ugyanez, csak néha jönnek a nagyszülők vagy mi megyünk hozzájuk vidékre.

2016. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2,5 hónapos fiam van. Reggel 6 óra körül szokott felkelni. Utána egész nap 2 óránként eszik. Ez csak akkor csúszik kicsit, ha elmegyünk babakocsival sétálni, akkor kibír 2,5-3 órát is, mert a kocsi elrázza.

A két etetés közötti idő így néz ki:

6:00 ébredés, peluscsere, tápszerkészítés, gyógyszer beadása (hasfájásra napi 3x)

6:05 etetés

6:20 büfiztetés

6:30 játék (játszószőnyeg, csörgő, elektromos hinta, pihenőszék)

7:10 elfárad, sírni kezd, felveszem és simigatom, sétálok vele a lakásban

7:20-ra elalszik, beteszem a kiságyba

Van szabad 40 percem enni, wc-re menni, sterilizálni, mosni, takarítani, esetleg pihenni.

Férjem este 7-re ér haza, ilyenkor együtt vacsizunk, majd ő vigyáz a picire alvásig, megeteti. Fürdetni este 8 és 10 között szoktuk, utána egy adag tápszert kap a babám és alszik reggelig.

2016. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 hónapos kisfiú,szerintem nyugodt,nézelődős baba.Bár még eléggé képlékeny a napirendünk,de leírom én is.

6-fél 7 körül ébred,eszik ( tápszer és anyatej is ) utána mindig játszunk,szórakoztatjuk egymást 😁 majd 1,5-2 óra múlva elfárad,akkor elalszik a mellkasomon,és hason tovább szundít 30 percet kb. a kiságyában.3 óránként eszik,tehát estig ismétlődik ugyanaz,viszont van,hogy nem alszik két evés között,hanem a kövinél alszik egy hosszabbat...vagy éppen délután 3-4 órát is,máskor még nem sikerül.Napközben többször kimegyünk az udvarra,kertes házban élünk,apukája itthon dolgozik és meglátogatjuk.😃

Este 8 körül fürdés,eszik még egyet aznap,fél 10-kor elalszik és reggel kezdődik előről minden.Most már tök jól telnek a napok,élmény,ahogy gagyog,egyre több dolgot,újdonságot produkál.Sokat mosolyog,jókedvű gyerkőc.

2016. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!