Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti babaúszás után megfürdetite...

Ti babaúszás után megfürdetitek otthon a babát?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az uszodában lezuhanyoztatom, aztán itthon is már csak egy gyors zuhany, de igen, leszoktam. Már csak a napi rutin miatt is.
2016. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, èn is mgfürdök úszás utân, nem szeretek azt az uszoda szagot.
2016. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen. Ez természetes, hogy minden este megfürdetem. Csak, hogy közvetlen az úszás után amikor hazamentek.
2016. jún. 15. 22:05
 4/14 A kérdező kommentje:

És az uszodában hogyan oldjatok meg a zuhanyt? Nekem 3 hós a babám. Vagy együtt lezuhanyoztok a babával?

Amúgy én se szeretem ezt az uszoda szagot magamon. Meg gondolom a babának se jó, ha úgy marad. Ezért is k3rdezem :)

2016. jún. 15. 22:08
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, az ölemben van, úgy zuhanyoztatom át az uszodában, pedig az én fiam már nagyobb, de nem teszem le a földre mezítláb (már régóta stabilan áll).

Itthon meg a kádban ül/áll és úgy zuhanyoztatom még át.

1es.

2016. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi is lezuhanyoztatjuk. Ketten visszük a férjemmel, szombatonként, és ő zuhanyzik vele, én meg utána átveszem, törlöm, öltöztetem. Addig a férjem is rendbeszedi magát. Kicsit macerás, mert így adogatni kell a babát a férfi és a női öltöző között, de nem tudnám elképzelni, hogy klórosan hagyjam.

Ha egyedül vinném, akkor én tusolnék vele, meg nagyjából lemosnám magamat is.

(Hozzáteszem, nálunk senki más az uszis csoportból nem zuhanyozza le a babáját, mikor először voltunk, rákérdeztem, azt mondták, hogy otthon is csak este fürdetik meg.)

2016. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Azért mókás olvasni, hogy usziban zuhany, otthon újra zuhany (mintha ott más víz folyna a csapból), este szokásos kádas nagy fürdés. Nem vagytok ti egy kicsit túl ráérősek? Nem macerás szegény babának ilyen pici korban ennyi öltöztetés?

Most nem azért, de az uszodai alapos zuhany, ha beállsz vele a zuhany alá egy baba tusfürdővel, és lecsutakolod magatokat, mindkettőtöknek a következő 24 órára untig elég. Ha az esti kádas szertartás jó buli, akkor azért fürödhet este, hogy szórakozzon, de hogy még otthon újra zuhanyozni, nekem túlzás.

Gyerekorvos is mondta, hogy nem tesz jót ez a sok víz az icipici bababőrnek, kioldja a zsírt, tulajdonképpen egészségesebb lenne a csecsemőt csak 2 naponta kádban fürdetni, különben meg csak lemosni, ahol büdös, koszos, stb.

Öt gyerekem van, és egy kivételével mindegyik "baba-úszott", és én csak ott, akkor csutakoltam le őket a zuhany alatt alaposan, de ott és akkor ezt mindig megtettem, még ha siettem is. Ezeken a napokon ha este nem jött össze a nagy kádas buli, az sem zavart, olyankor csak a fenekét mostam ki alaposan estére. Sose lett senki gombás, bőrbeteg, stb.

Ez olyan, mint kifőzni a cumit annak a gyereknek, aki másfél évesen eszi a homokot a játszótéren.

Különben van vízilabdás gyerekem, minden hétköznap edzésre megy, utána ott alaposan zuhanyzik samponos tusfürdővel, este nem zavarom el a kádba. Sosem klórszagú a zuhany után, illatosan jön mindig haza.

2016. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom ki pontozta le a 7-es válaszolót. De én vele maximálisan egyetértek!!
2016. jún. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

Nem, nem vagyok túl ráérős, basszus. Te meg nem vagy egy kicsit túl általánosító?

Az én fiam mint írtam, már nagyobb, és bármilyen hihetetlen, képzeld el, hogy

1- igényli az esti vízzel való játékot. Mert neki még játék a fürdés. Ő ilyen.

És legyek akármilyen hulla (nagy ráérésemben reggeltől d.után 1ig munkahely, aztán otthon gyereknevelés, mosás, főzés, takarítás, férjjel időtöltés és unalmamban még hetente egy babaúszás, de hogy ne kössetek bele a baba szóba, legyen kisgyerekúszás, mert már másfél éves a gyerek), szóval akármilyen hulla vagyok, ha a gyereknek öröm a vízzel való játék (ha nem kádas fürdés, akkor a zuhannyal játszik), akkor is fürdik. Mert szereti.

2-biztos hihetetlen, de van, aki kertes házban lakik, uszoda után meg van, hogy játszik még a kertben, homokozik, kutyázik, és pont nem érdekel, hogy már zuhanyzott az uszodában, nyilván nem fektetem le retkesen.



Üdv, egy ráérő anyuka

2016. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

7-es vagyok. Nem arról beszéltem, amikor utána koszos lesz a gyerek. Hanem a 3 hónapos babáról, aki utána alszik az ágyában.

Azt sem írtam, hogy ne pancsizzon este, ha az jó buli. De ha nagyon álmos, nyűgös, és amúgy tiszta volt, én nem erőltettem soha, és ettől nem voltam lustább anyuka. Ezek kicsi babák, nem is mennek ki az ágyból/járókából játszani, nem másznak bele a homokba, stb.

Különben meg az uszoda és a hazaérkezés közben általában nem lesz annyira koszos egy 3 hónapos baba sem, hogy újra kelljen fürdetni, mert az szerintem inkább pótcselekvés.

2016. jún. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!