Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkileg nem megterhelő egy...

Lelkileg nem megterhelő egy 1,5 évesnek ha az anyuka visszamegy dolgozni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy anyukát sokkal kevesebbet fogja látni, ez mennyire viseli meg a kicsit?
2016. jún. 19. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
ez csakis gyerekfüggő! az enyém annyira imád gyerekek között lenni,hogy a bölcsiben még jobban érezné magát mint itthon :-) van aki hónapokig sír a bölcsiben,más meg imád oda járni
2016. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem lesz semmi baja a gyereknek. Ha igaz lenne az általános vélekedés, hogy lelkileg sérül a gyerek, ha 3 éves kora előtt visszamész dolgozni, akkor tőlünk nyugatabbra csak lelkileg megnyomorodott, viselkedés vagy tanulászavaros gyerekek lennének. Ne foglalkozz a fanyalgókkal, mert minden család más, csináld úgy, ahogy nektek jó, ne engedj a társadalom nyomásának, hogy a 3 év "kötelező". Ha nem bírod tovább, hogy otthon vagy és nem csinálod szívvel-lélekkel, akkor semmi értelme folytatni.

Persze igaz az is, amit az előző írt, hogy gyerekfüggő. Minden alól van kivétel, egyes gyerekek tényleg érzékenyebbek lelkileg, vagy betegesebbek az átlagnál, mint én is voltam. (Folyamatosan fülgyulladást kaptam. Minden megfázásnak induló jelentéktelen vacak a fülemre ment és anyum is így süketült meg fél fülére kislányként, szóval a fülész szerint is jobb volt nem kísérteni a sorsot.)

2016. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Nekem az volt, és gyűlöltem a bölcsődét, a mai napig emlékszem, hogy mennyire rossz volt, mondjuk még később is az egész ovi alatt.
2016. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Furcsa dolog ez. Ha a magyar nők évekig maradnak otthon a gyerekkel, más országok női pedig nem, és az jó a gyereknek, ha 3 évig otthon vagy, akkor mi történik a 3 éves kor és a 90 éves kor között, amikoris elkezd az ország vezetni az alkoholisták és az öngyilkosok számában Európán belül? Furcsa dolog ez, én azt mondom, talán nem is igaz!
2016. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem is 1.5 eves voltam, de kristaly tisztan emlekszem, hogy ugy uvoltottem a bolcsibe mikor bevitt anyu reggelente mint akit nyuznak!! Ugy raragadtsm anyara mint egy bogancs!!:(( ugy kellett rola lefejteniuk engem a gondozonoknek!:( szoval en is orditottam a vegen mar anya is sirt, sokszor azt mondta h inkabb hazavisz!😁😃

36 eves vagyok, mai napig emlekszem ezekre...

Tenyleg gyerekfuggo..., pl az en kislanyom meg csak 9 honapos de mar latszik rajta hogy szeret gyerekek kozott lenni, tapsikol ha ricsajoznak, figyeli oket, majd kiugrik a kezembol olyankor, ha tudna futna utanuk!😂

2016. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Ez minden életkorban megviseli a gyereket, mert egy nagy változás az életében. Ha 6 éves korában kerülne el az anyja mellől, az viselné meg. Azt viszont nem hiszem, hogy hosszú távú lelki törést szenvedne tőle.
2016. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az unokaöcsém 1 évesen került bölcsibe. Imádta. Azóta ovis 4 éves. Azt is imádja!


A lányom másfél éves s ő nem áll erre készen! Nem érett meg rá!! Bár eszem ágában sincs beadni! Amíg itthon tudok vele maradni addig maradok is.. Hihetetlen hogy elrepül az idő! Én ki akarom használni minden percét! Az ovi, suli úgyis már kötelező!

Aki megteheti véleményem szerint maradjon a kicsivel. Aki nem annál meg amúgy sem kérdés... Nem igaz?

2016. jún. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

amúgy meg ha azért adnád be mert úgy érzed visszakell menned dolgozni különben bekattansz akkor próbáld ki, hogy beadod pár napra vagy hétre s kérdés megválaszolva! :)

Lehet imádni fogja, lehet megszakad a szíved mert úgy fog sírni utánad!

2016. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok, de vissza kell mennem. Beleszakad a szívem, de az állásom forog kockán. Nagyon nehéz helyzet.
2016. jún. 19. 21:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást.
2016. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!