Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám éjjel óránként eszik...

Babám éjjel óránként eszik pár falatot, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
5 hetes babám nappal 2 óránként eszik (sokat!), újabban az első esti alvása 4 órás, utána pedig óránként ébreszt. Eszik pár falatot és már alszik is, fel se lehet ébreszteni, hogy egyen rendesebben. Ma éjféltől csinálta ezt. Én fél órákat aludtam. Van ötletetek, hogyan lehetne ezt kivédeni?

2016. jún. 20. 11:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Anyatejes, ezt kihagytam.
2016. jún. 20. 11:46
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem is volt egy ilyen időszaka,de pár napig tartott,azt mondják van ilyen növekedési ugrásuk,mikor több tejre van szükségük ezért esznek ilyen sokszor. szoptasd amikor kéri,elmúlik majd. (persze ha fáradt akkor úgy nehezebben tud ilyenkor mert be-be alszik próbáld egy evés erejéig fent tartani hátha következőre nem egy óra múlva riad meg hanem tovább alszik)
2016. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Egyrészt nem falatot eszik, hanem legfeljebb kortyot. (Bocs, hogy kijavítottam)


A kérdésre: a gyerek ezek szerint éjjel nem éhes, hanem vagy szomjas - meleg, száraz levegöjü helyen alszik, esetleg túl van öltöztetve, megoldás kevésbé öltöztetni be, hüvösebb helyen altatni, a levegöt párásítani, és teát/vizet adni neki inni -, vagy egyszerüen szophatnékja van, erre megoldás lehet cumit adni neki.

2016. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet, hogy tényleg szomjas. Most hogy belegondolok, tegnapelőtt jobban aludt, akkor hűvösebb volt a szobában. Lehet, hogy ez a gond.
2016. jún. 20. 11:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Van ilyen időszakuk a babáknak, kitartást és türelmet igényel. Lehet, hogy tényleg csak szomjas, de az is lehet, hogy egyszerűen csak a közelségedre vágyik. De anyatejes baba nem igényel vizet. Ha cumit adsz neki, az meg sok babánál cumizavarhoz vezet, azaz lehet, hogy nem fog tudni rendesen szopizni.
2016. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Adj neki vizet,biztosan szomjas,nyáton kell az anyatej mellé is vìz.
2016. jún. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem a víz, nem a cumi, nem a meleg..
2016. jún. 21. 08:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Kiderült már mi a baj? Vagy megoldódott? Pár napja a mi babánk is gyakrabban kér cicit...
2016. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szia! Sok baba szomjas most, gyakrabban kérnek. Nálunk már csak az lehet, hogy nappal ébren van és éjjel is enne, de nagyon álmos. Kis folyadékot is kap, de akkor is. Eljöttünk szüleimhez, ahol nagyon kellemes a hőmérséklet és itt is csinálja. Most alszik először egyben 4-5 orát, aztan reggelig mar csak így.
2016. jún. 27. 02:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk lehet, hogy a meleg a probléma, és hogy emiatt hamar megszomjazik. Kitartást nektek is!
2016. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!