Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba miatt tönkrement barátság...

Baba miatt tönkrement barátság? "Anyukásan" túlreagálom és igaza lenne? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 4 hónapos a kislányunk. Imádom, egy tündéri baba, bárhová elmehetünk vele, kipihenhetem magam mellette, szóval tényleg nem úgy élem meg az anyaságot, hogy "mikor lesz már nagyobb".

Viszont a pici előtt is elég nagy volt a baráti társaságunk, sokat járkáltunk el. Féltem, hogy ez esetleg megváltozik, eltűnnek a régi barátok, haverok, barátnők, de szerencsére ez nem így lett. Csak a legjobb barátomat veszítettem el és ez kimondhatatlanul fáj. Attól, mert az ellenkező nemhez tartozik, mi mindig csak barátok voltunk és ebből sosem volt gondunk. A barátomat sosem kedvelte, konkrétan beszélni sem tudtam vele róla, mert azonnal kiborult és nem szólt hozzám...

Terhes lettem, akkor is volt egy hatalmas veszekedésünk.

Aztán amíg mások kb. naponta jöttek babázni, ő soha. Persze, megértem, hogy dolgozik, tanul, meg nem is azt várom, hogy itt fog ülni egész délután és gügyög a babának, de azért jól esett volna, ha néha megkérdezi, mi van velünk. Májusban volt a 20. születésnapom és a családom és a párom szervezett nekem egy hatalmas meglepetésbulit, a külföldön élő barátok, rokonok is ott voltak, rengeteg ember eljött. De a legjobb barátom nem és mikor ezt megjegyeztem pár napja, nagyon összevesztünk. Mondta, hogy neki nincs ideje és kedve babaváró, babanem-váró, babaüdvözlő és egyéb témájú bulikra járni, mikor vagy 14-15 órákat dolgozik, vagy pedig a jegyzetei felett ül és tanul, hogy minden vizsgája meglegyen. Mondtam, hogy nem ez a gond, hanem hogy régen ő volt a legfontosabb barátom és nem azt várom, hogy naponta jön velünk sétálni, különböző programokra, hanem csak tudjak vele beszélgetni úgy, ahogy régen. Erre az volt a válasza, hogy ezt az esélyt eljátszottam akkor, amikor terhes lettem...


2016. jún. 21. 10:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj,de az ilyen az nem barát!!egy barát veled örül,veled sír.ez a megjegyzése amit a végén írtál,kimondottan rossz indulatú és tisztára mintha a babád ellen akarna hangolni.egyébként szerintem csak a te részedről működött a csak barátság dolog.úgy gondolom azt hitte hogy előbb utóbb miatta meneszted a barátod,de a babával fuccsba ment a reménye.akár milyen nehéz ,engedd el,ne keresd stb,mert csak mérgezi az életed,ahogy írtad,úgy látom vannak elegen akik tényleg feltétel nélkül szeretnek,ilyen lehúzó erőte nincs szükséged
2016. jún. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Lina63 ***** válasza:
100%
Mert ő nem csak barátságot akart....
2016. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

A srác valószínűleg, sőt szinte biztos, hogy nem barátként tekintett rád. Igy hogy született gyereked meg az utolsó esélyrol is lecsúszott.

Csak egy hisztis pasi semmi több.

2016. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a baba miatt ment tönkre a barátságotok. Sajnos az ő részéről ez nem barátság volt, ő remélte, hogy több lesz kőzetek, ezt el is mondta. Hagyd, mindenkinek jobb lesz, neki könnyebb lesz felejteni úgy, hogy nem látja a boldog családotokat, neked meg van még rengeteg barátod. Nekem az a tapasztalatom, hogy őszinte, mély, igazi barátság nem lehet férfi és nő között, valaki titkon úgyis többet akar majd.
2016. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De sosem volt köztünk semmi, még részegen sem.

Sosem kezdeményezett, meg én sem tekintettem rá "úgy".

Én mindig meghallgattam az ő dolgait a lányokkal (volt belőlük elég...). Nekem a párom előtt nem igazán volt senki komoly, így kb. róla próbáltam először beszélgetni vele, de egyszerűen képtelenség volt, mert "hagyjam ezzel békén".

2016. jún. 21. 10:20
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem vetted észre a közeledését vagy csak nem mert lépni, mivel tudta, hogy te nem érzel többet iránta.

Ettől még érezhetett többet, csak mert nem mondta ki. A viselkedése egyértelműen erre utal (nem akar beszélni a párodról, mert rosszul esik neki). A babával pedig "véglegesítetted" a kapcsolat komolyságát, ami miatt megsértődött.

Én is így látom, ahogy eddig mindenki rajtad kívül.

2016. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem akart hallani a barátodról, mert ő akart az lenni. Teljesen egyértelmű, hogy a részéről ez nem barátság volt. A barátom meghallgatja, hogy boldog vagyok a párommal és örül a boldogságomnak, annak, ha babám születik. Ha nem is minden nap, de meglátogat néha, megkérdezi, hogy vagyunk.
2016. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Esélyes, hogy egy huszonéves fiút marhára nem érdekel egy kisbaba és az anyuka élete, ha nem a saját gyerekerol és annak anyjaról van szo
2016. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Édese, 20 éves vagy, anyuka, legyen már egy kis eszed... Ez a srác sosem volt a barátod, nyilván beléd van zúgva. Most, hogy gyereked van, már nyilvánvaló neki, hogy nem fogtok összejönni, így már nem is kíváncsi rád. Inkább hagyd békén te is, had felejtsen el, és találjon mást, te meg foglalkozz a barátoddal meg a babáddal.
2016. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Butuska vagy. Hiába, a szüléssel nem nő ki az ész. Vagy ezt tartom lehetségesnek, h annyira kis buta vagy, h nem vetted észre, h ő nem barátkozni akar. A második lehetőség, h nagyon is észrevetted, mégse küldted el, mert tetszett neked a felállás, h rajong érted. Hagytad szenvedni, most meg ta vagy kiakadva, mert vette a lapot és koccolt magától.
2016. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!