Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, ha az...

Mit gondoltok arról, ha az anyuka baba mellett egyetemre/főiskolára jár?

Figyelt kérdés

Nem terveztük a babát, ezért az utolsó félévemet halasztottam az egyetemen.

De így sem a "semmire" jött, van több saját ingatlanunk, mindkettőnk autóval jár, dolgoztam is a baba előtt, ezért szerencsére a hónap végén nem kell számolgatni, hogy mire költhetünk még és mire nem.

Most 10 hetes a babánk, jövőre szeretném befejezni az egyetemet. A barátom és az ő anyukája támogatnak ebben, viszont anyukám hallani sem akar erről... Merthogy nekem nem ez a dolgom most, legyek a gyerek mellett, ha iskolás lesz, majd akkor jut időm erre. De nem értem, hogy miért van így ellene, mikor nekem is egyszerűbb lenne egy pici mellett elvégezni, nem egy nagyobb gyerek mellett, akit már iskolába, iskola utáni programokra kell hurcolni, délután és hétvégén tanulni vele, stbstb. Szeretnénk még két babát pár éven belül, szóval ez is szempont azért.

Már azon is kiborult, hogy újra elkezdtem tanulni egy negyedik idegennyelvet (heti 1x másfél óra), mert "semmi szükségem rá".


Nem vagyunk bezárkózva a babával, mindig jön hozzánk valaki, vagy mi megyünk, de nekem mindig szükségem volt arra, hogy tanuljak, képezzem magam. Nem hanyagolom el emiatt a babát, szóval lenne, aki vigyázna rá, most sem magára hagyom, ha elmegyek itthonról.


De anyukám teljesen elbizonytalanított, hogy milyen anya vagyok, amiért engem az anyaság nem elégít ki...


2016. jún. 22. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2 szakmát végeztem el kicsi baba mellett,jövőre irány a főiskola.Fősuli közben szeretnénk még egy babát.Engem mindenki támogat ebben.A családért is teszem,a jobb jövőnkért.Persze otthon lábat lógatva biztos könnyebb.
2016. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem muszáj volt gyerek mellett tanulnom, mert diplomás ápolóként jöttem el szülni, meghalt hirtelen a főnővér, nem volt oktatónk, és ahhoz meg kellett szakoktatói végzettség... Kéthetente péntek-szombat volt suli, szombatot a férjem oldotta meg, pénteket meg felváltva anyu meg az anyósom. Imádták ők is, meg a lányom is :)

Simán tanultam mellette, nem volt gond.

2016. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nyugodtan tanulj tovább, az anyaság és az egyetem nem zarja ki egymást.

Egyébként is azt szokták tanácsolni, hogy használd ki azt a 2-3 évet, amíg otth9n vagy a babával, fejleszd magad.

Nincs veled semmi baj, ha úgy erzed meg tudod csinálni baba mellett az egyetemet, hát csináld.

Ne hanyagold el a babát, a ház körüli teendőket meg passzold le takarítónőnek, és azt ah időt, amit házimunkával töltenél simán fordíthatod tanulásra.

Egyébként én személy szerint 2 vagy 3 het múlva szülök, én nem tudnám elképzelni, hogy más is lefoglaljon a babán kívül, de nem vagyunk egyformák, külföldön pl nagyon sok anyuka 6 hét után visszamegy dolgozni.

Mégis normális, kiegyensúlyozott gyerekeik vannak.

2016. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerek mellett végeztem el a főiskolát és nem vagyok hajlandó anyukád gondolkodása miatt magamat sz@r anyának érezni. Ha ő ilyen, azzal küzdjön meg ő maga, de ne erőltesse másra. Rád se.
2016. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, mondjuk nekem azért könnyebb, mert a háztartással nem kell foglalkoznom, főzni sem szoktam mindig. Plusz a pici sem az a fajta, aki csak kézben van el és wc-re sem lehet mellette elmenni. Tanulok, itt vannak a barátnőim napközben, programokat szervezünk, újra elkezdtem sportolni is, de mégis érzem, hogy "hiányzik" a tanulás.


Mondjuk az is igaz, hogy anya 20 évesen szült és nem is folytatta a főiskolát, neki elég volt, hogy feleség és anya lett.

2016. jún. 22. 12:16
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Semmi gond vele, csak ha nappalira mész kérj egyéni tanrendet, hogy otthon tudj készülni, így nem kell bejárnod.


Szerintem anyukád aggódik, hogy nem találod a helyed otthon a babával és gyanakodhat szülés utáni depresszióra. Én is tanultam baba mellett, de nekem nagyon nehéz volt távol lenni azt a heti max 10 órát tőle, ha nem lett volna muszáj, nem teszem.


Ha be akarsz járni az órákra, hogy egyedül tölts több időt, vagy azért csinálod, mert félsz, hogy besszippant az anyaság, menj pszichológushoz egy kis beszélgetésre. Még egészen aprócska a baba, ezek a pillanatok sosem jönnek vissza, ennek tudatában, ha nem is elégít ki teljesen, én nem akarnék lemaradni róla, tanulni később is lehet, majd ha heti 7 órát suliban tölt.

2016. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Najó, visszavonok mindent. Mennyi időt töltesz kettesben a gyerekeddel, amikor semmi mást nem csinálsz? A pelenkázás szoptatáson kívül? Se sport, se barátok, se apuka.
2016. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Boldog vagyok a picivel. És már nagyobb lesz, amikor visszamegyek, ráadásul valószínűleg levelezőre.

Egész nap vele vagyok.


Kb. 2 év múlva tervezzük a következő babát, több gyerekkel már jóval nehezebb lenne visszamennem az egyetemre és újra visszarázódni az egészbe.

2016. jún. 22. 12:29
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

En is tanulok mellette, bar en boven befejeztem elotte a diplomaimat, de nyelvet tanulok. Nincs ezzel semmi baj!


Itt is sokszor megkapja az ember, hogy nem anya, ha massal is torodik, de a te eseted amugyis mas. Nem terveztetek, nem azert mesz el, mert nem elegit ki a gyerekneveles, hanem mert veletlen becsuszott es nem ugy alakult a suli, ahogy tervezted.

2016. jún. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bella169 ***** válasza:
100%

Mi direktbe úgy terveztük a babát, hogy egyetem alatt jöjjön (én se semmire szültem, dolgoztam egyetem mellett így jogosult vagyok csedre/gyedre, és mi se számolgatjuk hónap végén az aprót)

2 szemesztert halasztottam. augusztusban lesz 1 éves, és szeptembertől folytatom levelezőn az egyetemet.

Ez azt jelenti, hogy egy félévben 10-12 alkalommal kell bemennem péntek d.u. vagy szombat d.e.. Ekkor a férjem lesz a picivel vagy ha ő dolgozik akkor anyukám fog vigyázni rá. Szerintem ez nem sok. Havi 3-4 szer pár óra.Tanulni meg itthon tanulok úgy is mellette amíg elvan egyedül épp vagy alszik. Imádom a kislányom. Nagyon vártam, de mi is szeretnénk még majd 67 éven belül 2 kistesót, így nem akarom hozzászoktatni, hogy 0-24ben körülötte forog a világ, mert akkor nagy törés lesz neki a tesó születése, amikor már megoszlik a figyelem. Persze nem zárom be egyedül a szobába, ott vagyok mellette, ha hív megyek, ha odajön se küldöm el, de amíg elmolyol egyedül, én összehajtogatok, ruhát válogatok, szeptemrtől tanulok ...stb

Semmi ördögtől való nincs a gyerek melletti tanulásban. nekem meglesz a diplomám mire ő ovis lesz, én kezdek a szakmámban ő kezd az oviban.

2016. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!