Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha ideiglenesen hagyom...

Baj ha ideiglenesen hagyom hogy "menet közben" egyen? Volt valaki aki erre "kényszerült"?

Figyelt kérdés

Nem nagyon marad meg a székében (járni készül, mindjárt megindul) emiatt előbb befejezi az evéseket minthogy rendesen jóllakna.

Baj ha addig amíg nem rendeződik a helyzet a köztes étkezéseket, ha nem marad meg a helyén akkor úgy csinálom hogy kirakok egy székre egy tányér gyümölcskockát meg ilyesmit, kekszet és köréállhat, odajárhat hozzá? Így sokkal többet eszik.

Volt valakinél ilyen?


2016. jún. 22. 12:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Húúú, totál másra gondoltam a kérdést olvasva :D
2016. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

ez sajnos úgy működik, hogy ha befejezte az evést (pl feláll az etetőszékben) akkor szépen kiveszed hogy "egészségedre"..na az enyém ilyenkor pánik szerűen visszaül még néhány falatra, de ha mégsem teszi, kiveszem, és ha hiszti is kíséri, nincs több...nincs semmi "anyu majd fut utánad a falatkával" vagy "gyere szaladj ide egy katonára"...

a sógornőmék alkalmi jelleggel elkezdték úgy csinálni ahogy írod, eredménye hogy most 4-5 éves lányaik után is rohangálnak a kakaós csigával..

ne hagyd magad...hidd el semmi baja nem lesz ha nem 20 dkg-ot eszik, hanem csak 10 dkgot :) majd bepótolja következő evésnél meg néhány nap alatt rá áll hogy enni akkor kell ha evés idő van.

2016. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Igen, nálunk volt ilyen.

Szerintem nem baj, ha nem csinálja majd a jövőben is ezt, mert azért az lenne a jó, ha a fenekén ülve enne.

De a gyümölcs, meg a keksz az nasinak számít szerintem, így semmi baj nincs ezzel. Ha a főzeléket enné így, más lenne.

2016. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ismerős :D

9 évesem borzalmas evő, de rájöttünk nem kényszerítjük, kirakjuk a kaját pl zöldség sajt sonka keksz és ő a maga ritmusában ellrgcsálja. Tegnap így evett főzeléket, elsem akartuk hinni

2016. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Első gyereknél nem engedtem az ilyesmit, de ő szeretett is enni nagyon, így nem is volt rá szükség. Kis túlsúlya van mai napig sajnos. Második gyerekem katasztrófa.. étvágytalan, vékony, nem szeret enni, "nem ér rá". Reggelire pékárut a kezébe adok és elnyammogja egy óra alatt. Tízóraira túró rudi vagy pár darab keksz szintén jövet-menetben. Ebédnél viszont megül a székében és eszik önállóan csak hamar megunja és kiakar mászni. Ilyenkor odaadom neki a játékait és amíg ő elvan velük, megetetem. Uzsira gyümölcs szintén menet közben. Vacsinál leül. Muszáj engedjek egy kicsit neki mert így is gond van a méreteivel (védőnő szerint). Oviban más szokott lenni a helyzet, ott inkább a csoportszellem érvényesül. Ha jól enne és jó súlyban lenne nem alkudoznék, de így igen.
2016. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Fiamat mesével kellett egy időben lekötni evés közben, különben ő is ment volna folyamat és alig evett. Nálunk az ebéd volt ilyen, a többi étkezésnél nagyrészt megült, aztán elhagyta anélkül, hogy erőszakoskodni kellett volna vele.
2016. jún. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

3 gyerekem van. Evés közben nincs sem játék, sem mese nézés sem semmi más "akció".

Egy nap 5x van evés, annyit kell enniük, hogy kibírják a következőig.

Persze van, hogy sokat esznek uzsonnára, vagy később, és akkor vacsorára alig, meg pl. iskolába amikor megyek értük, akkor ehetnek út közben, de otthon nincs rágcsálás.


Én így is alig bírom a takarítást az asztal körül, mert minden étkezés után lehet (van is egy morzsaporszívónk, nagy barátom), de a lakás többi részén nincs evés.


Nekem ez elvem, de nincs bajom azzal, ha másnak más.


Most várom a negyediket, diabéteszem van, sokszor más ritmusban és mást kell ennem, mint a többieknek, úgyhogy én vagyok a kivétel. :)


Mondjuk nem is fogdosok össze mindent barackos kézzel... :)

2016. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát nyilván nem éppen ideális egy formája az étkezésnek... és nem is szeretném ha beleszokna. Ez is lenne a kérdés hogy vajon mennyire lehet ezt megszokni ha nem az összes étkezés ilyen.


És igen hát szóval én is etetem már lassan fél éve és eddig nem engedtem, de ha nem eszik eleget és aztán egész nap azon aggódom hogy melyik sírása jelez éhséget, vagy hogy 2 óránként kell etetni akkor lehet hogy ez jobb. Azt hiszem.


Ő amúgy szépen fejlődik nagyon, nem arról van szó hogy éhezne, de szerintem mindig csak ÉPPEN annyit eszik amennyitől már nem éhes annyira hogy üljön és az evéssel foglalkozzon. Mindent próbálok én is, játék, nem játék blabla... néha megy néha nem.

Szóval most azért is találtam ki ezt mert leszoktatjuk az éjszakai szopásról és tuti biztos akarok lenni benne hogy eleget eszik.

2016. jún. 22. 15:27
 9/16 A kérdező kommentje:
Első, mire gonodltál, mit értettél?
2016. jún. 22. 15:27
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Azt írod, járni készül. Ezek szerint egy éves körül lehet.

Ebben a korban az éjszakai szopás rég nem az éhségről szól, de nem is kell, hogy arról szóljon.

Hiába próbálsz nappal többet belediktálni, ezzel nem fogod az éjszakai ébredéseit lecsökkenteni sem.

Ez baba és gyerek függő.


Egy ilyen korú baba ösztönszerűen annyit és akkor táplálkozik, amennyire szüksége van, hacsak a szülő nem rontja ezt el, az evés körüli felesleges parázással. (Túl soknak vagy túl kevésnek tartja, és ezért "csak még egy falatot kicsim" stb.).

2016. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!