Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mindig minden körülmények...

Ti mindig minden körülmények között naptejezitek a babátokat, akkor is, ha csak 10 percre mentek ki? Vagy elég csak strandon?

Figyelt kérdés
Búrás a babakocsi, csak a lába látszik ki, de az is csak arra a 10 perc sétára, de mindig ezt hallom, hogy sapkát rá, meg fordítsam el a babakocsit, nehogy egy másodpercre rásüssön a nap. Akkor a D-vitamint hogyan termeli... szerintem ettől nem lesz baja, ha csak strandon, egy egész napos napozásnál kenegetem és hétköznap nem...
2016. jún. 22. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha pl. kiszaladok a futárhoz mert hoz csomagot nem,de mikor délután kimegyünk játszani mindig bekenem. mindjárt két éves,így nálunk nincs ilyen,hogy 1 percre se süssön rá,nem írtad mekkoráról van szó,piciknél mg látom,hogy textilpelus van a babakocsi előtt,és kalap a fejükön
2016. jún. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak arra kell figyelni, hogy ne égjen le, és ne kapjon hőgutát, ezt pedig te is fel tudod mérni. Nálunk sem mindig van rajta sapka, krém pedig csak ha játszóra megyünk tehát legalább egy óra kintlét alatt. Viszont 11:30ra itthon vagyunk, és csak 3 óra után megyünk ki ismét. Addig max erkélyen pancsolunk a bébimedencében, árnyékban
2016. jún. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nem fordul elő olyan, hogy csak 10 perc sétára megyünk ki (4 hónapos), de szerintem igen, akkor is kenném.


A babakocsin van ernyő és van kupola is, de kenem az arcát, kezét és lábát is, mert tudunk úgy fordulni. Sapkát nem adok rá, mert izzad és a fejét amúgy sem éri nap.


"Akkor a D-vitamint hogyan termeli... szerintem ettől nem lesz baja, ha csak strandon, egy egész napos napozásnál kenegetem és hétköznap nem..."


ebben az orvosok nem értenek veled egyet, de mindenki döntsön belátása szerint, a te gyereked, a te döntésed minden.

2016. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én bekenném, 10 perc alatt simán le lehet égni. 1-2 percre nyilván nem. Meg a kis kilógó lába is le tud égni, nem? Attól, hogy benaptejezed, még éri annyi fény, ami a D vitamin termeléshez bőven elég, főleg nyáron.
2016. jún. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amikor még kicsi volt a fiam, tehát babakocsis, akkor legkésőbb 10.30-ra felmentünk a délutáni sétából, és délután kb. fél 5 után mentünk le. A lábát kentem, viszont a kezét, arcát nem. Nagyon szerette az öklét rágni, így nem gondoltam, hogy jó ötlet lenne bekenni, mert nem akartam, hogy lenyalja a naptejet. Viszont, mindig figyeltem, hogy árnyékoló legyen, és hogy árnyékos helyen legyünk.
2016. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor kenem be ha napra megyünk ki,ha az árnyékos fa alatt homokozunk akkor nem szoktam pl,csak ha közvetlen éri a nap.
2016. jún. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Magamat is bekenem egy ötperces sétára is (hófehér érzékeny bőr), akkor miért tennék máshogy a gyerekkel?
2016. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

soha az életben nem kentem rá ilyen mérgeket.

ha mindenképp kenni akarod:


[link]

2016. jún. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Írtam a kérdésben, hogy baba, mert valaki kérdezte, hogy mennyi idős. Ebből egyértelmű, h nem egy 2 éves gyerekre gondolok. 6 hónapos. Én sem kenek rá mérgeket utolsó, bionóm a háztartásom, semmilyen vegyszeres kozmatikumot, tisztítószert, mosószert nem használunk, de most nem emiatt kérdeztem, hanem az UV sugárzás miatt. Tehát, hogy olyan korban élünk, hogy naptej nélkül egyáltalán nem lehet élő ember kint a napon még 10 percet sem? Ilyen tényleg van, és emiatt kérdeztem...
2016. jún. 23. 10:36
 10/14 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy leégni nem szabad, meg ne forrjon fel az agyvize, csak azt nem értem, hogy bekenés nélkül, ha nem ég le, aKkor is lesz baja az UV sugárzástól?
2016. jún. 23. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!