Mondanátok 11-12 hónapos babanapirendet? Mennyit eszik, mennyit alszik? Minden érdekel.
A baba étrendje 1 éves kortól jelentősen megváltozik. Ebben az időszakban érdemes a gyermeket az asztalnál való étkezéshez szoktatni, illetve a napi ötszöri étkezést bevezetni. Egy éves kortól már adható méz és különböző gyógyteák is.
Bizonyos tekintetben választóvonal a gyermek táplálásában a 12. hónap. Az eddig elkerülendő élelmiszerek jó része már bátran bevezethető ebben a korban. Fontossá válnak az étkezések körülményei is! Legyen az étkezés a napirend egy kiemelt része, üljünk asztalhoz, terítsünk meg, és hagyjuk, hogy gyermekünk is ismerkedhessen az étellel. Soha ne siettessük az evést! Már ekkor nagy hangsúlyt kell fektetni arra, hogy megtanuljon jól és alaposan rágni a kicsi.
Gyümölcsök közül bevezethetjük az áfonyát, a narancsot, a citromot, a grapefruitot, illetve az apró-magvas gyümölcsöket is (eper, szeder, áfonya, ribiszke stb.). Továbbra is figyeljünk arra, hogy az új élelmiszereket, így a gyümölcsöket is egyesével vezessük be, így azonnal látjuk, ha valamire esetleg érzékeny, allergiás a gyermek. Bőrallergia, kiütés jelentkezése esetén várni kell az adásukkal másfél-két éves korig. A mogyoró, dió nagyon veszélyes élelmiszerek. Az őrlőfogakkal nem rendelkező korosztálynál csak feldolgozott formában kínálható, mert félrenyelést okozhat, de a földimogyoróban található allergén, az arra erősen érzékenyekben egészen kis, milligrammnyi mennyiségben is életveszélyes lehet. Fontos, hogy aki a mogyoróra allergiás, az nagy valószínűséggel az lehet a dióra is.
Zöldségek közül adható a paradicsom, a nyers uborka és paprika (esetleg reszelve), a vöröshagyma, a fokhagyma, és a csicseriborsó.
Ebben a korban a gyermek már fogyaszthat halféléket, tojásfehérjét, vajat. A szénhidrátok közül pedig már tojásos tésztafélék, teljes kiőrlésű gabonák, köles, hajdina is kínálható az egy éves korba lépett gyermeknek.
A gyógyteák közül az allergiára való hajlam csökkentése miatt borsmenta, citromfű tea, kamillatea, csipkebogyó tea, hársfatea, kömény tea, lándzsás útifű, vasfű és egyéb gyógynövényből készült teák is adhatóak már szükség esetén. A méz 1 éves korig a botulizmus-fertőzés miatt mindenképp kerülendő.
Bár már 2 éves de a napirend nagyjából ugyan az
Kelés 6-30 fele. Pelenkacsere, szörpivás kb 1 orA eltelik akkor jön a reggeli ( kellogs, virsli, kakao, sAjt, szalonna) mikor mi.
Evés utÁn ha nem kell menni sehova akkor kimegyünk az udvarra. Jö 2 órát kinn vagyunk persze ha esik nem.
Ha esik akkor rajzolunk játszunk.
Jön a tizórai bármi jégkrém, csoki, gyümölcs, stb. Minden ami felpörgeti.
Ha udvaron vagyunk akkor a tizórai után kidől.
Ha benn ragadunk akkor sajnos nem.
Felkel olyan délutÁn 2-4 között. Nézzük a mesét ha teljesen felkelt irány az udvar.
Ha nagyon meleg van akkor egy pancsolás.
Ha esik délután és nem alszik akkor segit takaritani.
Este jön fél7 fele a fürdês ha pancsoltunk előtte akkor később.
7-8 között vacsi utÁna mesét nézünk.
Ha mennünk kel valahova akkor reggeli után indulunk.
Összeszedünk mindenkit kicsit nagyot kaja, szörp, pelus stb... Megyünk dédihez vagy bevásÁrolni.
Ha haza érünk és nincs nagyon meleg vagy rossz idő kinn maradunk az udvaron!
13 hónapos, de 1 évesen is ez volt.
Reggel 6:30-7 körül ébred, falatozik egy kicsit, amíg mi reggelizünk, aztán megkapja a tápszert.
Délelőtt 10 körül gyülölcsöt kap(zabpehellyel, vagy egy kis kekszet pluszban).
12 körül vagy elalszik, vagy ebédel, és utána beájul, attól függ milyen fáradt. 2, nagyon max 2,5 órát alszik.
Délután, ha felébred és nem ebédelt, akkor odaadom neki, 16-17 körül uzsizik gyümölcsöt, 18-18:30 körül velünk vacsizik , 19:30 fürdés, utána mese olvasás, és tápszer. 20:30-kor szinte mindig alszik már.
Tehát éjszaka 10-11 órát alszik.
Viszem mindenhová. Ma a Vízművekhez, játszótérre, boltokba, de szeret a mamáknál is lenni. :)
12 honapos.
8 korul kel, akkor szopi, aztan meg 9 ig elvagyunk az agyban, lustalkodunk. 10 kor mindketten reggelizunk, eszik mikor mit, tojas, kenyer, sajt, joghurt, felvagott, vagy muzli joghurttal vagy gyumolccsel. Aztan jatek delig / vagy megyunk a varosba, vagy jatszocsoportba heti ketszer. Del korul szopi, es kozbe bealszik, 1-1,5 orat. Utana ebed, azt eszi amit en, csak fuszerek , so nelkul. Pl ma tonhalas tesztat, csak neki so, bors, es kapribigyo nelkul.
Utana jatek, szopi, es 4 korul megyunk setalni, jatszoterre, vagy a varosba csavarogni. 5-6 korul elalszik a babakocsiban, 40-50 percre.
7 - 8 korul vacsi, ami vagy tejpep vagy mas, ma pl krumplit foztem vajjal es sajttal. 9 kor furdes, szopi, majd 10 korul elalszik. Ejjel 2 korul kel, majd 6 korul, es utana alszik meg 8 ig.
Reggel 7:30-8:00 körül kell, adok neki vizet, tisztába teszem, kap kettő szelet vékony sonkás-sajtos kenyeret
Utána jatszik, "olvasgat", magyaráz,építőzik, kitolom a kertbe a babakocsiba, nézi a madarakat...stb. Kb 2 óra múlva elfáradt, megy aludni, kb 1-2órat szokott
Tízóraira gyümölcsöt kap, banánt általában, utána ugyan azt csinálja mint délelőtt, kertben van, olvasunk, játszik...stb.
14körül játék után ebéd, azt eszi amit mi általában, utána alvás, szintén 1-2 óra.
Uzsira ébredés után nem sokkal, (17korul)joghurt/gyümölcs, utánna szintén játék, apa idő mikor délután hazajön a férjem.
19:15körül vacsora, tejpép, utána fürdés, 8körül alvás.
Már nem szopizik, rengeteget iszik napközben, de csak vizet, 3 óránként eszik valamit kb. Pelus csere mikor pisis, kakis, kb 4 fogy egy nap, +-1. Pár hete kezdett járni, pont ma egy éves, fiú.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!