Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg probléma, hogy le van...

Tényleg probléma, hogy le van barnulva a babánk? Ezzel bőrrákot okozunk neki a védőnő szerint.

Figyelt kérdés

4 hónapos. Magasan ülő babakocsink van, szeret belőle nézelődni, nagyokat nevet, ha nincs rajta a kupola. Napernyője van, mert attól kilát, de így ugye éri nap a lábát meg a keze egy részét, a fejét nem.


Mindig be van kenve 50-es bébinaptejjel, de ugye megfogja őt a nap. Színe van a gyereknek, ahogy szokták mondani.


A védőnő szerint a kicsiket nem szabad napra vinni egyáltalán. És csak este menjünk ki vele az utcára. Nem hóka típus egyébként a gyerek és nem is ég le.


Mi megyünk vele Balcsira és a horvát tengerpartra is nyáron. Most akkor ne vigyük napra ernyővel sem?


2016. jún. 29. 09:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha 50 faktorosnaptejjel be van kenve, es rendszeresen, azaz 2- 3 orankent, akkor az teljesen jo ugy.

Ha nem kenitek, akkor igen, kesobbi borrakot kockaztattok.

2016. jún. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Őszintén megmondom, hogy mostanában tűnődtem én is ezen. Eddig úgy gondoltam, hogyha nem ég le, csak barnul, akkor azzal nincs baj. Aztán voltunk a férjemmel bőrgyógyásznál és ott volt velünk a 2,5 éves fiunk. Neki a keze meg a nyaka van lebarnulva és a bőrgyógyász figyelmeztett minket, hogy ez sem jó, mert ha már barnul valaki, akkor a bőrnek már védekeznie kell és még jobban kerüljük a tűző napfényt, ne menjünk ki délelőtt 19 és délután 4 között, csak ha muszáj. Hát ezt azért nem tudjuk betartani, de tényleg próbáljuk kerülni a tűző napot, meg van rajta mindig póló és naptej.

De pár hónaposan tényleg nem vittük ki szikrázó napsütésben amikor uv riasztás volt és nem mentünk tópartra, tengerpartra, azért ő még tényleg kicsi és első évben nem is barnult szinte semmit. Én a helyetekben azért óvatosabb lennék, egy 4 hónapos baba tényleg még nagyon pici. És ebben a korban még nem is nagyon ajánlják a naptejetx maximum a fizikai szűrőset, nem a kémiait.

2016. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Igaza van a védőnőnek. Sok felnőtt se tudja, de a barnulás eleve a bőrkárosulás jele. Nem csak a leégés a mumus.

Nem kenitek elégszer vagy eléggé.

Persze lehet jönni a "minket se óvtak ennyire" szöveggel, de meg is van a következménye, rengeteg a fiatal bőrrákos.

2016. jún. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

Nekem soha nem mondott ilyet a védőnő meg a gyerekorvos sem.

Sokan még a széltöl is ovják a gyereket.

2016. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%

egy bőrrákost sem ismerek, tényleg rengeteg lehet.


de az tény hogy sokkal erősebb a nap mint régen..az én lányom is barnulékony egyébként, én bekenem mielőtt kimegyünk 2-3 óráig és kész az 50 faktorossal, innentől kezdve annyit van napon amennyit csak akar :) őt is megfogja a nap, valószínű az én bőröm örökölte engem meg egyből megfog...a védőnő nálunk egy szóval nem mondta hogy ez gond lenne...vidd csak nyugodtan a napra bekenve, max arra figyelj hogy 11.00-15.00 között ne legyetek kint, bár gondolom akkor nem is vagytok, ember nem marad meg olyankor kint a kánikulában :)

2016. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
Persze a gyerek 1 éves koráig megáll az élet....
2016. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Azért egy három hónapos gyereket nem viszek ki tűző napra... Nem csak a leégés miatt, hanem mert rossz még a hőháztartásuk. Már pedig, ha négy hónaposan már barna, akkoregy ideje napoztatják...
2016. jún. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
2 éves a lányom, kétóránként 50+os La rosche naptejjel kenem,még neki is van színe,jó,hogy egy 4 hónapos érzékenyebb bőrrel barnult, az uv-t megszűri a naptej na de magát a napsugarat nem tudod elkerülni,hogy sose süssön rá,és hófehér bőrrel várjátok az őszt! abban igaza van a védőnőnek, est hüvősebb van,itt szerintem nem arra gondolt,hogy na most este 8ig sehova, csak ha nappal nincsen dolgod akkor a napi sétát inkább 5 utánra tedd én is próbálom akkor időzíteni a játszóterezést, motorozást stb. de az megoldhatatlan,hogy egész nyáron ki se tedd a lábad előbb
2016. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

"egy bőrrákost sem ismerek, tényleg rengeteg lehet. "


Te magadtól vagy ilyen egyszerű, vagy tanfolyamra jársz hozzá?


Ha nekem nincs japan/vörös haju/kék szemu/meddo/nagycsalados/Crohn beteg/akarmi ismerősöm, akkor az nem is létezik, hogy van ilyen ember, ráadásul nem is kevés? ???

2016. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%
Chron beteg ismerősöm van, vörös is, meddő is....ezek valóban gyakori dolgok. egyébként reggel 10-kor már olyan erős az uv sugárzás mint délben, és még 17.00-18.00 óra környékén is 6-7 mostanában minimum...akkor te nem viszed ki egész nap a gyereket?? próbálj meg egy két évest árnyékban tartani a játszótéren ahol mindenki más gyereke rohangál a játékokon..
2016. jún. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!