Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy vagy két gyerek? Érvek és...

Egy vagy két gyerek? Érvek és ellenérvek?

Figyelt kérdés
Ki miért döntött egy vagy két gyerek mellett?
2016. jún. 29. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
semmi észérv...többet szerettünk volna,és mindkettőnk számára az volt a világ legtermészetesebb dolga,h nem állunk meg egynél..(emellett persze az anyagiak is rendezettek voltak,tehát nem volt,ami visszatartson)
2016. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk három van :) Nem észérvek alapján döntöttünk, egyszerűen ennyit szerettünk volna, így érezzük egésznek a családot.
2016. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Egy gyerekünk van, és nagyon úgy tűnik, nem lesz több. Gondolkodtunk másodikon, mert: 1.Jó lenne neki egy testvér. 2.: Kisfiú, mellé lehetne egy kislány. Végül úgy döntöttünk, nem lesz több, a következők miatt: 1: Sem arra, hogy jó testvérek lesznek, sem arra, hogy a második lány lesz, nincs garancia. 2: Anyagi okok; kicsi a lakásunk, így is alig férünk el, kiszállni a devizahitel miatt még sokáig nem tudunk, addigra kifutunk az időből+ a gyerek elég szépen viszi a pénzt :-) 3: Őszinte leszek, bár nem vagyok rá büszke; az anyaság nehezebb "meló" mint valaha hittem volna, állandóan fáradt vagyok, a párom szintén, segítségünk sem nagyon van, egy gyerekkel is nehéz, de egyszerre kettő? Nincs annyi energiám, hogy kétfelé osszam...Azt hiszem, részemről ennyi.
2016. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Biztos benne van a családunk is, mind a kettőnknek vannak testvérei.

Egyszerűen azzal kezdődött a kapcsolatunk, hogy egymással és vagy 4-et.

Amikro az első megszületett, akkor meglepődtem az anyaságon, babázáson, aztán elkezdtem úgy csinálni mindent, hogy ne legyen nekem sokkal nehezebb, leegyszerűsítettem, mentünk a világba, aludt naponta 16 órát stb. annyira könnyű volt, hogy azt mondtam 6 hónapos korában, hogy jöhet a tesó, ha akar. 9 hónapos korában jött a tesó össze, 17 hónap van köztük, lassan 1 éves a kisebb is és hasonlóan szabadabban igazgatom őket, még elbírnék egy harmadikkal is. Persze lutri, de szerencsére nekem mind a ketten jó evők, jó alvók, kezdenek egymásra is rátalálni - meg püfölni is egymást, csak így nem lett annyival nehezebb meg lemondóbb az életem a gyerek(ek) után, hogy ne vállaltam volna tesót is. Anyagilag 3-at tudunk rendben felnevelni, többet nem vállalnék viszont.


Ellenérveket nem tudok, talán az, hogy za első gyerek eldönti, ha nagyon nehéz eset, akkor csak később lesz újrakezdéshez kedv, vagy soha. Ha túl nagy a korkülönbség, szerintem az már nem olyan "igazi" testvérek között. Gondolok itt 8-10 évekre. Ilyesmik.

Meg az sem jó, ha az anyát apát annyira lekorlátozza a gyereknevelés, hogy mindenről le kell mondania. NEm az éjszakai életre gondolok, de pl az utazások, barátok, munka, karrier - ezekre figyelni kell egy és három gyerek mellett is, ha egy gyerek mellett sem megy, akkor nem gondolkoznék tesókban.


A gyereknek persze jó, ha van testvére, minél közelebbi korban, annál jobb.

2016. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen csak többet szerettünk volna és kész, nincsen különösebb indok:)
2016. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk is aktuális a kérdés.csak a két gyermek közti megosztási kérdések miatt bizonytalanodtam el. Nem alapszükségletekről írok, hanem rrngeteg energiát fektetek taníttatásba fejlesztésbe sportra már pici kora óta, amit nem tudnánk két gyermek mellett is vállalni.


Persze ha azt nézzük, ezek nélkül is lehet valaki sikeres stb.


De most sem tudom, hogy egy gyermeknek teljesiteni 100-on felül, vagy inkább 100-100-at két gyermekre. De akkor nincs úszás, nyelvtanulás...

2016. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

*de lehet, hogy egy testvér jóval többet tud testvérének tenni az élethez mint akármnnyi vagy akármelyik tanár vagy akármilyen sport.

Nem tudom.

2016. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Több gyerek, mert többre vágytunk. Anyagilag belefér, így nem kell megállnunk egy gyereknél és annyi lehet, amennyivel teljesnek érezzük a családot.
2016. jún. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

1gyerek. Mert melette még viszonylag nyugodt lehet az életem...

Egyedűl nevelem a lányom. Nem szeretnék mégegyszer így járni. Egy gyereket még eltudok tartani úgy h mindenünk meglegyn.

2016. jún. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

Egy gyerek.

Nincs testveri feltekenyseg vag szuloi kivetelezes, ami egy eletre tonkreteheti.

Anyagi okok, karrier, es szeretnek meg elni es nem 9 evig itthon lenni 3 gyerekkel.

2016. jún. 30. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!