Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csecsemőként nem diagnoszti...

Ha csecsemőként nem diagnosztizáltak mikrokefáliát, akkor később már nem alakulhat ki?

Figyelt kérdés

21/F vagyok és borzasztóan meg vagyok ijedve, mert most tűnt fel csak igazán, hogy tulajdonképpen elég kicsi a fejem. A hossza (állcsúcstól fejtetőig): 20,5 cm, a kerülete pedig olyan 55 centi lehet.

Ráadásul elég alacsony is vagyok (170 cm) így szinte minden téren átlagon aluli a méretem, így joggal aggódhatok, hogy ebben szenvedek (talán csak annyi kivétel van, hogy mentálisan nem hiszem, hogy retardáltnak számítok, mert egyetemista vagyok). [link]

Az a helyzet, hogy a szüleim sosem foglalkoztak igazán velem. Mindig azt mondják, hogy semmi baj a méreteimmel, ezért szeretnék egy normális szakemberrel konzultálni, aki utólag is elmondja, hogy mi a problémám és esetleg volt-e valami fejlődési rendellenességem. Nem elég, hogy alacsony vagyok, de még a fejemtől a lábfejemig szinte mindenem olyan kicsi. Milyen orvost keressek fel? Genetikus? Segítsetek pls, mert belebetegszem! :'(



2016. jún. 30. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem lehet, én úgy tudom, hogy az értelmi fogyatékossággal járna. Bár a wikipédiás cikk szerint az enyhébb esetek nem.

De most őszintén, akkora a fejed, amekkora. Nem tudnak vele mit csinálni akkor sem, ha kisütik, hogy mikrocephalia. A te esetedben ez csak egy szó, ami nem jelent már semmit, serdülőkoron túl vagy, tehát ha valami genetikai érintettség miatt nem nőttél nagyobbra, akkor sem fogsz már. Egyébként azért viszonylag sokan vannak 170 cm magas férfiak.

Egyébként meg a gyakori kérdéseken valószínű, hogy látatlanban valaki valami okosat mond majd? :)

2016. jún. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak azért akarnék elmenni egy szakemberhez, hogy ha mégis kiderülne, hogy genetikai eredetű problémám volt és emiatt lettem ilyen kicsi, akkor a naiv szüleimnek örökké fájjon és bűntudatuk legyen, amiért sosem vették komolyan a gondjaimat. Az a vicc, hogy édesanyám mai napig váltig állítja, hogy a magasságom (a fejem) teljesen átlagos méretű, pedig köztudott, hogy a magyar férfi átlagmagasság 176-nál kezdődik. Szeretném, hogyha végre felébredne az álomvilágából. Na szóval, ennek céljából milyen fajta orvosokat keressek fel, akik korrekt információkkal tudnak segíteni nekem? Nem tudom kik foglalkoznak utólagos vizsgálatokkal.
2016. jún. 30. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"átlagmagasság 176-nál kezdődik."


Tudod, mi az az "átlag"??? Hogy vannak magasabbak, és alacsonyabbak... Ebből jön ki az átlag.

És ki mondja, hogy " szinte minden téren átlagon aluli a méretem"? Te?


Férjem 171 cm, én 163. A 10 év alatt nem tűnt fel, hogy ne lenne igazán "férfi".


SZóval szerintem az az egy orvos, akit neked fel kellene keresned, az egy pszichológus.

2016. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az is köztudott azok körében akik tanultak már némi matematikát, hogy az "átlag" önmagában csak egy szám, és nem sok információtartalommal bír. Jelenleg Magyarországon az átlagkereset brutto 250 ezer forint körül van, mégis kevés olyan ember van a környezetemben, akinek akár csak megközelítené ezt a szintet a fizuja. Amúgy meg szerintem első körben a háziorvosoddal konzultálj és majd ő elirányít szakorvoshoz, aki ki tud vizsgálni.
2016. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondd, hogy nem reál szakon tanulsz, ha már egy stat adatot nem bírsz értelmezni!

A férfi átlagmagasság igen 176.

A magasság normális eloszlást követ, férfiaknál ~10 cm szórással.

A normális eloszlás tul. alapján az átlagtól 1 szórásnyira a populació 68 %-a tartozik.

Bele esel? Bele b+!

Mit jelent ez?

Az átlagosnál is átlagosabb vagy magasságra (észre kevésbé).

A fejed is totál normális.

2016. jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!