Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van igaza szerintetek?...

Kinek van igaza szerintetek? Jogos, hogy ilyen helyre nem hoznám a babát, ha van más is? Hogy győzhetném meg a barátomat?

Figyelt kérdés

Budapesten élek a barátommal ősz óta (albérletben). Van egy nagy hálószobánk, plusz egy nappalink a földszinten, az emeleti rész pedig megvan csinálva "játékszobának". Ott van a billiárd, Guitar Hero, PS, kivetítő, szóval az egy buliszoba lényegében. Kiderült, hogy babánk lesz és én mondtam, hogy jobban szeretnék visszaköltözni Szegedre a babával, hiszen nekem ott saját lakásom van (3 szoba, plusz nappali, szinte luxuslakás), a környék is nagyon jó és ott nem lennénk tök egyedül. Mert jó, itt is rengeteg a barátunk, de azért rájuk nem úgy számíthatunk, mint a szüleinkre.

Szeretek Pesten élni, de gyerekkel nem akarnék. Kb. mindenhova vagy gyalog, vagy taxival megyek, mert a pesti forgalomba egyedül nem tudok vezetni, hiába van jogsim évek óta. És azért babával van olyan helyzet, hogy jól jön az autó, Szegeden meg simán elmegyek vele bármerre.

Anyukám ott orvos, tehát bármi gond lenne, tudnám, hogy jó kezekben vagyunk. Ott vannak a szüleink, nagyszüleink, tudnának segíteni a baba mellett. Mindenki szerint ésszerűbb lenne visszaköltözni, de a barátom nem akar, merthogy "az nem Pest". De ez egy buliház, a picinek külön szobája sem lenne, hacsak nem a billiárd asztalon szeretném altatni...


2016. jún. 30. 15:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Benned anyai ösztön van, benne pedig carpe diem. Én biztos, hogy mennék Szegedre.
2016. jún. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól értem, akkor két szobátok van + nappalitok. Ez egy gyerek mellett bőven elég. Annyi, hogy a buliszobából ezentúl gyerekszoba lesz. A nappaliba pedig beteszitek azokat a cuccokat a buliszobából, amit meg akartok tartani, amire szükségetek lesz.


A kérdés az, hogy találna-e munkát mindkettőtök Szegeden. Te nem tudsz munkahelyet váltani, hiszen terhesen nem kellesz majd máshol (bocs). Barátod szakmáját nem ismerjük, mennyi idő alatt találna Szegeden munkát?


A játékszabályokat ketten alakítjátok. Tehát te sem kényszerítheted őt költözésre, hiszen eddig itt éltetek együtt. Beszélgettetek korábban gyerekvállalásról? Hogyan terveztetek eddig?

2016. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Még ha valami Isten háta mögötti zsákfaluba akarnál költözni megérteném, de Szeged nagyváros, a körülmények egyértelműen ott lennének jobbak. Neked van igazad.
2016. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

A jatekszobat at lehet alakítani gyerekszobava. Szegeden se kisebb az autó forgalom, mint Pesten és meglepő lesz, de mindkét helyen létezik a tomegkozlekedes is.

Az egyetlen érv, ami a költözés mellett szól, az az, hogy nem lenne albérleti díj

2016. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Én mindenképpen mennék Szegedre. Egyértelműen. Pesten én se szívesen nevelnék gyereket, sosem szerettem, talán mert én se ott nőttem fel. Hány évesek vagytok? A barátod még nagyon gyereknek tűnik nekem.
2016. jún. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Ezt nektek közösen kell eldöntenetek. Lakás szempontjából a jelenlegi is teljesen megfelelne, csak a buliszobát kéne átalakítani babaszobává.

Fontos a szülők közelsége is esetleg, de az is hogy ti hol dolgoztok és Szegeden hol tudnátok dolgozni. Ott ugye mindenképp új munkát kéne keresned, legkésőbb akkor ha majd a gyerek születése után mennél vissza dolgozni. Ha ragaszkodtok Pesthez akkor nagyszülői segítség nélkül is meg lehet oldani a gyereknevelést, anyukád feljöhet hozzátok szülés után is pár hétre, meg persze bármikor.

Ezek alapján mérlegeljetek és közösen döntsetek.

2016. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

De nekem itt semmi segítségem nem lenne. Mert oké, a barátnőim mondják, hogy majd tartunk babás délutánokat, meg minden, de egyikőjük sem olyan, akire rábíznám a gyerekemet úgy, hogy nem vagyok a szobában.

A nappali elég pici, szóval oda már nem sok minden férne. A szomszédaink sem gyerekbarátok annyira... Egyszer volt itt a barátom unokahúga, semmi hangosat nem csináltunk, csak szólt a mese és játszottunk, többször átjöttek napközben szólni, hogy picit csendesebben, mert nem tudnak pihenni.


Egyikünk sem dolgozik. Ő egyetemre jár, én pedig most egy évet kihagytam, mert otthagytam az orvosit.

Én 20 éves vagyok, ő 22. Tudná folytatni a tanulmányait Szegeden is.


Nem terveztünk még babát, így erről sosem beszéltünk. De mindketten nagyon szeretnénk, meg már most is odavan érte, csak ez a költözés téma kényes picit...

2016. jún. 30. 15:47
 8/22 anonim ***** válasza:
27%

Pedig közös döntést kell hoznotok. Nem dönthetsz egyedül. Mindenképp valakinek engednie kell.


Attól is függ, ideiglenesen költöznétek-e oda vagy nem. Itt Budapesten hol laktok, és mennyire szeretitek? Csak kisbabakorra tervezitek az odaköltözést vagy örökre? Szegeden sokat voltam régebben, azért meg lehet unni, hiába nagyváros meg szép.


Én budapesti vagyok születésem óta. Szerintem Budapestről nyugatra érdemes csak menni, ez a Titanic vízből kilógó része. Magas a GDP, jók a kulturális és munkalehetőségek. Jobbak, mint bárhol máshol az országban. A baba mellett nekünk mondjuk nincs autónk, a belvárosban élünk, sosem kellett még. Ha kell, ott a taxi. A szüleim 100 km-re élnek, a férjem szülei idősek, bírjuk ketten. Itt is rengeteg a park, a hasznos terület gyerekkel és a program. Nem beszélve arról, hogy 14 évesen szeretnéd őt koliba küldeni, hogy az ország legjobb gimnáziumainak egyikébe járhasson Budapesten, vagy inkább örülnél, ha otthon lakna veletek. Egyáltalán fontosnak tartod-e, hogy milyen gimnáziumba/általánosba jár majd. Ezek mind fontos kérdések. Beszéljetek ezekről!


Nincs lehetőség másik albit keresni Budapesten, ami nem buliház?

2016. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
gy, hogy egyikőtök se dolgozik, tuti hogy visszamennék szegedre, hogy legalább az albérletet ne kelljen fizetni. Egyáltalán miből fizettétek eddig? Miből éltek?
2016. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, most látom csak, hogy mennyi idősek vagytok és hogy nem terveztétek, így gondolom, nem gondolkodtatok/gondolkodtok ilyen nagy dolgokon a jövőre nézve, mint amiket kérdeztem:)
2016. jún. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!