Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akinek nincs segitseg...

Anyukák! Akinek nincs segitsege, hogyan birjatok a baba koruli teendoket, haztartast?

Figyelt kérdés

Nem vagytok faradtak, nem szoktatok kikeszulni, sirni?

Hogy birjatoo a sirast, a hisztit, a bezartsagot, azt, hogy mennetek de nem lehet, mert a babaval kell otthon lenni pl a hosegben.

Mit szoktatok csinalni ha mar vegkepp nem birjatok?

Ha nincs segitsegetek, akkor hogyan kapcsolodtok ki?


2016. júl. 2. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Olyan nincs, hogy mennél, de nem lehet. Sok-sok évig voltam otthon úgy, hogy nem volt segítségem, de a befordultabb korszakaimban is kényszerítettem magam, hogy mozduljunk ki. Hőségben is ki lehet menni reggel és este. Mindenhol vannak baba-mama klubok, kisgyerekes programok, ahova érdemes eljárni legalább azért, hogy találkozz más felnőttekkel, anyukákkal (mondjuk pont nyáron általában kevesebb az ilyen program). Nem tudom, mekkora a babád, de ha már tud ülni, esténként felfedezhetitek a közeli játszótereket, hol van babahinta.

A háztartást meg próbáld meg nem komolyan venni, amire jut idő, arra jut, amire meg nem, arra nem. Próbálj magadban felállítani egy fontossági sorrendet, pl. mindenképpen legyen tiszta ruha, de vasalni nem muszáj mindent, vagy néha rendelhetsz kaját, vagy lehet ritkábban port törölni - ezeket Te tudod, Neked mi a fontos meg mi nem.

2016. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Én ikrekkel voltam segítség nélkül és elboldogultam.


Sosem érezetm magam bezártnak, ha mehetnékem volt, akkor a gyerekeket babakocsiba tettem és mentem.


A sírás nem egész napos dolog, napi összesen fél órát ki lehet bírni. Hiszti meg nem volt, mert nem értek el vele semmit,ezért hamar abbahagyták.


Szerintem fegyelmezd a gyereket valamennyire, és ne azon törd a fejed, hogy milyen rossz a gyerekkel lenni, hanem próbálj felnöni.

2016. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Én sem igazán értem a kérdést. Hogy-hogy nincs segítséged? A férjeddel mi van? Munka után nem segít?


Egyébként milyen idős babáról van szó? Az elején volt a legkönnyebb, annyit aludt :)

Gépesített a háztartás amúgy (robotporszi, robotfelmosó, mosogatógép, szárítógép), agy arra szerencsére nem sok gond volt. Csak a babára kellett koncentrálni.


Egyébként meg ha kedved van mozdulj ki, mire jó ez a dráma? De ha este-reggel amikor a hőmérsékletek kellemesebbek mentek sétálni az is jó. Te közben megeszel egy fagyit vagy belelógatod a lábad egy tóba vagy szökőkútba az uticélnál :)


Hogyan kapcsolódok ki? Halkan filmet nézek, mikor a férjem hazaér napi kikapcsolódásom fél-1 óra forró habfürdő gyertyával, nyugtató zenével. FInomakat főzök, a kedvenc könyveim olvasom. Ha nincs olyan meleg a kertben teszek-veszek.

2016. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Èn is volt hogy már nagyon ki voltam, de muszáj kibírni. Persze attól mennyi idős a gyerek, mert a mi lányunk 10 hónapos, szóval azt még nem tudom milyen pl egy dackorszakossal. De volt hogy neki se volt már jó semmi, viszont ölben alszik el. Nálunk olyan még nem volt hogy berakom a kiságyba és csókolom. Volt beraktam mikor nem bírtam tovább hallgatni és az erkélyen üvöltöttem egyet. Vagy tudom szar dolog de elszívtam egy cigit. Ilyen hőségben ha pl panelban laktok kiskádban ugyanúgy lehet pancsolni az erkélyen nagyon jót tesz neki és még le is szívja a víz. Vagy vegyél be magne b6ot citromfü tea is nyugtat. De ez nagyban helyzet függő mièrt sír, tényleg baja van akár csak a meleg vagy más, vagy csak dacol. Vagy vegyél egy hidegzuhanyt 2 perc.
2016. júl. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Az első válaszolóval értek egyet.

En is itthon vagyok 3 eve 0 segítseggel. En minden reggel (6hetes kora óta) hajat mosok megszarítom, smimkelek miutan a gyerekem reggelizett mert az az első majd bepakolok a mosogatogepbe egy adagot + egy adag mosas es indulas el otthonrol altalaban kocsival vittem a babakocsit most mar kulonfele jarműveket (bicikli, roller, motor) jatszoterezes, vasarlas ügyintezes. Eszünk valamit útközbe vagy mikor hazaertunk utana fozok takaritok majd delutan megint megyunk. Ha belustulok es nem megyek csak nyuglodes van itthon egesz nap pedig nekem sincs kedvem mindig menni, de masnem a kozeli jatszoterre ha esik ha fuj mindig elmentunk vagy jatszohaz, torna, annyi minden van. Utana jo azt a par orat este csak egyutt lenni olvasni, jatszani a gyerekkel (baba koraban is olvastam enekeltem neki)

Kerdezd meg magad hogyan szeretned az otthon töltött időt tölteni es annak megfelelően eld a mindennapokat.

Nem a haztartasert vagy otthon, hanem a gyerekért, ezert az az első. A többit ahogy tudod megcsinalod. En is igenylem a tiszrasagot a rendet, de a gyerek az első.

2016. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
1-es vagyok. A síráshoz még egy tanács: próbáld meg úgy kezelni a gyereksírást, mint az élet természetes velejáróját. Három gyerekem született kis korkülönbséggel, a legnagyobb még nem volt 3,5 éves, mikor a második testvére született. Rendszeresen előfordult, hogy egyszerre két gyerek sírt. Nekem sokat segített, hogy elfogadtam, a sírás természetes dolog. Először a gyerek nem beszél, csak így tud Neked jelezni, hogy problémája van. Később nem tudja még kifejezni az érzelmeit, nem tudja még kezelni a frusztrációját, azért sír. És azzal, ha ettől kiborulsz, nem lesz jobb se Neked, se Neki. Próbáld kicsit objektíven kezelni a sírást, hisztit, hogy "igen, most azért sír mert fáradt, úgyhogy igyekszem befejezni a főzést és már fektetem is le". Hidd el, meg lehet edződni gyereksírás-hallgatásban, és ha sikerül higgadt maradnod, mindkettőtök könnyebben túllendül a rosszkedven.
2016. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Az én kisfiam 3 éve pont egy hőségriadó idején volt picike csecsemő. A legforróbb délelőtti/délutáni órákban otthon hűsöltünk, amikor Ő aludt, én is, mert kegyetlenek voltak az estéink, èjszakáink a hasfájás miatt. De amint egy picit enyhült a hőség, mentünk. Sosem voltam az az otthonülő típus, és babával is lehet ám menni. Miért nem mész? Árnyékos parkokban sétàlhattok, nyakadba veheted a lakhelyed és környékét, és felfedezhetsz. Ez egy nagyon nyugis időszak, nekem már most hiányzik.

Az anyagi helyzetetekről nem írtál, nyilván a segítség kérése pénztárcafüggő is. Ha van rá keret, hívj időnként takarítónőt, nagy segítség. Vagy főzz előre 2 napra és akkor minden második nap szabad vagy.

Mekkora a babád? Ha már nagyobbacska, hívhatsz hozzá valakit, amíg te elmész picit sportolni.

Mit jelent az, hogy nincs segítséged? A férjed? Anyagilag belefèrne fizetett segítséget hívni!

2016. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
voltak időszakok mikor húzósak voltak,nekem anyukám pont előtte nem sokkal költözött el nagyon messzire, mamámék meg betegesek, a férjem vállalkozásban van,és van,hogy kegyetlen sok a munka. (volt,hogy pl.két héten át reggel 5-től este 10ig) mindig máshogy csináltam,a baba korától függött. picinek pl. egy rohanó hajmosásra bébihinta,napközben hordoztam őt. nagyobbnak.... hát mit mondjak valamikor kell aludnia. vagy kora reggel csinálom amit aznap akarok, vagy a délutáni alváskor,vagy késő este. pl. egy nagyobb mellett takarítani nagyjából tudok mikor ébren van mondjuk egy zuhany vízkőoldozást pont nem,de portörlést,ablakpucolást igen. felmosni addig szoktam amíg alszik. hajat mosni stb reggel-este vagy néha délután (jön utánam és nem szeretek úgy zuhanyozni,hogy nyított ajtónál,és mindent rámol (nincs szekrényzár amin ő ne fogna ki) főzést előkészítem,húst már úgy fagyasztom le,hogy vágva,kockázva van,csak mosni kell mikor kiveszem,zöldséget előző nap este megpucolom így pl. egy levesbe csak bele kell dobálni a cuccokat,meg időnként kóstolni-habozni. jók a sütőbe bevágod kaják is,sült csirke,sült karaj stb,meg a gyors főzelékek,tészták. hisztik vannak,de tűrhető mennyiség,mert elengedem a fülem mellett ha kb a semmiért áll neki,pl. ő inkább játszana a reggeli pelenkázás helyett,ledobja magát sír,én teszem fel a pelenkázóra,nem szidom le mert értem,hogy ő most mást akar én meg ezt felülírom neki,de nem is fogom agyonvigasztalni mert egy fél perces dologért ordít 5 percet. kikapcsolodás... az nem nagyon van, de tartok lazább tv-zős napot,a ház marha nagy és én se tudok minden nap reggeltől-estig sikálni nekem is kell néha pár óra nyugi. meg kap valami újdonságot,pl. most a gyurma,pár napot el szöszmötöl vele és nem jár annyira pingvin üzenmódban utánam :-) nem drága dolgot,tényleg csak egy gyurma,egy 100-200ft-os színező,egy újság,stb alja mert persze mindig minden játék unalmas és nem kell :D elmenést nem értem,mész ahova akarsz,oké nem kell délben 2 órát kint főni,de ha akarsz azért kimehetsz!
2016. júl. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!