Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos akaratos baba?

10 hónapos akaratos baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kinek volt 10 hónap körüli babája már akaratos? Kislányom most kezdte 2 hete, az izomból hajtépést, csapkodást, harapást a 4 kis fogával. Mostanában 10 perc egy pelenkacsere, mert vágja magát mindenhova kifordul és hisztizik ha hanyadt van. Ujjabban haját megmosni is csak ülve vagy állva lehet mert a kádban ks megőrül lefektetem. Ha nem akarom hogy odamemenjen a sütőhöz és elirányíton onnan szinte toporzekol a kis lábaival. Ha csak egy kezét fogjuk már sétál szépen. Szóval mostanában ilyeneket csinál. Nem tudom így milyen lesz majd a dackorszak :D

Valakinél hasonló?


2016. júl. 3. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon nehéz lesz. Nem akarlak elkeseríteni, de én azt tapasztalom, hogy amelyik gyerek alapvetően akaratos, az bizony az is marad, és a dackorszak idején sem lesz egyszerű. Legalább is nálunk így van. Nem egyszerű eset a fiam sem, akaratos, igazi vezéregyéniség. Meg is küzdjük a csatáinkat. :) Na de majd egyszer csak könnyebb lesz. :)
2016. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Már 6 hónapos korában papírunk volt róla, hogy "akaratos, nyűgös baba, a feladatokat szántszándékkal nem csinálja". Ezt egy klinikai fejlődésneurológus prof vetette papírra.
2016. júl. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is ezzel kűzdök. Már pici korban is látszott h akaratos, de az utóbbi 2 hónap katasztrófa... ( 10 hós lány) és sajnos egyre nehezebb vele!!

Ha azt mondom nem, már csak azért is csinálja és közben figyel a szeme sarkából h mit szólok hozzá!

Aazt hiszem ilyenkor fontos igazán a következetesség!!!


Nálunk a nagyszülők te kellett mindig szólni h ne hagyják pl: a szemüveget levenni magukról, mert az apja sem engedi (nyilván) és hihetetlen hiszti van belőle.

Ilyenekre figyelj oda!

Kitartàst neked

Valahogy csak túléljük😃

2016. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
9.5 honapos a kislanyom, ugyan ez van... Veti magat hatra! Tepi a hajam, csapkod. Mar vettem bugyi pelust mert keptelenseg harc nelkul cserelni! Igy allva megoldjuk!😬😬
2016. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az 1. fiamnál azt gondoltam, hogy akaratos. Most az öccse 10 hónapos és na ő akaratos. A nagyobb fiam elég kemény dackorszakos lett, de értelmes, figyelme so-so elterelhető, leköthető - akaratos 10 hónaposnak is ilyen volt azért, de erre most jövök csak rá. Az öccse nem. Azt csinálja ő is, amiket írsz, annyival pluszban, hogy mivel őt eléggé püfölte eddig a bátyja, már képes visszaszerezni a játékát és olyan hangerővel kiabál az emberre, ha valamit elvesznek tőle, vagy megakadályozzák a szökésben, mozgásban, hogy aki nem ismeri, azt gondolja sírni fog, vagy valami nagyon fáj neki. Pedig nem, csak kiképzés alatt lett akarata is és annyi a szerencsém szerintem, hogy van egy nagyobb, aki igazgatja, meg példát mutat a jövőben majd. Vidd gyerekek közé minél előbb és minél többet, tőlük/köztük tanul meg viselkedni a legjobban. Anyával "csak" a háború jön :)
2016. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én 9 hónaposom is ilyen. A pelenkázás korábban lett agyrém de már most sokminden.
2016. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vidd gyerekek közé minél előbb és minél többet, tőlük/köztük tanul meg viselkedni a legjobban. Anyával "csak" a háború jön :)


Első vagyok. Az 5-ös válaszoló tanácsát magam is ajánlom. Én is ezt tapasztaltam.

2016. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat :) már kezdtem komolyan gondolkozni rajta, hogy ilyen létezik e, hogy ilyen hamar kezdi :D mi hárman vagyunk tesók, de anyukám csak nézett mikor 3 napja végignézte a hajtépős vergődős pelenkacserét. Bár akkor már nagyon fáradt volt, 3 óra körül jártunk és aznap még csak fél ótát aludt. Miután leraktam mondta hogy nem semmi, mi 3an sose voltunk ilyenek, neki ez új. Csak már előre fèlek mi lesz ha mondjuk a kőbe csempébe betonba veti magát hátra :( igen nagyon oda kell figyelni a következetességre az biztos. Most mamáéknál vagyunk itt persze egész nap foglalkozva van vele, ha hazamegyünk másabb lesz (remélem) mert akkor jobban magára lesz utalva amíg főzés házimunka van. Nektek is kitartást :)
2016. júl. 3. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!