Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám szinte csak cicizni...

Babám szinte csak cicizni hajlandó, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a nagy melegtől, vagy fogzástól, vagy mi mástól lehet, de mostanában szinte csak anyatejet hajlandó fogyasztani ciciből, rövid időn belül ellöki magától a kevés mennyiségű bébipapit vagy vizet is, pedig már több, mint 3 hónapja hozzátáplálom.


A súlya, magassága, mozgás és beszédfejlődése amúgy rendben van.



2016. júl. 12. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
ez miért baj ha fiatalabb mint 1 év a tej is bőven elég.
2016. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Semmit ne tegyel, a tej a legfontosabb taplalek 1 eves kor alatt.

Az enyem 11 honapos elmult mire egyaltalan valamit is hajlando volt a szajaba venni cicin kivul.

Egeszseges, 10 kg , jo evo 13 honapos most.

Amig van tejed az neki eleg es tokeletes. Ha kell neki mas, hidd el jelezni fogja es eszik.

2016. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

azt próbáltad hogy leteszel neki valami izgalmas dolgot az asztalkára és addig megeteted míg azzal van elfoglalva?

nem a legjobb módszer tudom, de a lányomnál is eleinte nagyon jól ment a hozzátáplálás, aztán úgy 7-8 hós kora közt elkezdte azt, hogy bár éhes volt, ellökte egyből a kanalast, nem volt hajlandó türelemmel megvárni míg megetetem...elkezdtem elé lepakolni matricát, papírt, kulcsot, fogpiszkálót, mikor mit, amivel matathat addig, és szépen meg tudtam etetni...gondoltam majd ha már maga kanalazhat akkor nem fog neki póteszköz kelleni...sajnos a fogzás nálunk 14 hónaposan kezdődött, szóval mire oda jutottunk, hogy rágható, kanalazható dolgokat kapott, majd 20 hónapos volt, és akkor valóban elkérte tőlem a kanalat, és azóta kanállal eszik egyedül és semmi szüksége nincs játékra az asztalnál...úgyhogy így utólag nem bántam meg, hogy erőltettem az evést, akár egy kis asztali játék mellett - ez még mindig jobb mint mikor valaki rohan a tányérral a gyerek után a lakásban - és nem adtam neki cicit hogy folyton azt cumizza...így gond nélkül elválasztotta magát 1 évesen, én nem vagyok a cicizés ellen, de sok anyukát ismerek, aki tényleg igény szerint mellre rakja, akár étkezések helyett/között is, akár 1 év felett is, és valóban még 2-3 éves gyerekeket is szoptatniuk kell, mert nem tudnak nekik nemet mondani...ez még nem lenne baj ha őket nem zavarná a helyzet de őket is zavarja, szóval én azt mondom, ha neked nem kényelmetlen hogy mellre tedd, akkor tedd nyugodtan, de tudd hogy ez nem lehet hosszútávon megoldás, vagy ha annak szánod, akkor számolj vele hogy nem 1 éves lesz mikor el fogja hagyni a cicit hanem 1,5-2-3

2016. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
3:szerintem az elso ket valaszolo azon ironizal, amiket ezekhez a kerdesekhez szoktak irni neha, kifigurazzak csak szerintem. En jot nevettem. Nyilvan senki se gondolja komolyan, hogy egy eves korig oke, ha csak anyatejet eszik a gyerek.
2016. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

lehet valakinek ez a meggyőződése is, de szerintem nem véletlen kap egy csecsemő 6-7 hónaposan fogakat a jó Istentől..mondjuk írom ezt pont úgy hogy a lányomnak 14 hónaposan jött az első, lehet addig nem kellett volna hozzátáplálnom ezzel a gondolatmenettel...

de itt nem is a táplálkozás változatossága a lényeg, hanem hogy egy 8-9 hónaposnak már igen is meg lehet mondani ha valami nincs, igen is át lehet venni az irányítást, nem szabad hogy a cici vigasz legyen, vagy valaminek a helyettesítése amihez a babának nincs kedve..

nekem ez a véleményem, nem muszáj vele egyet érteni...engem max az igazol hogy nálunk semmi gondot nem okozott a leválasztás, sem a hozzátáplálás, és nagyon nyugodt kis két évesem van, de tudja hogy mikor mit szabad és mit nem, mert sosem hagytam hogy "rabszolgája legyek" és itt nem arról van szó hogy sírni hagytam vagy ilyesmi, lehet ezt ésszel is csinálni...szerintem ha egy babának 8-9 hósan még nincs napirendje, kialakított étkezési szokásai, hanem anyuka cicire teszi ahányszor cska szomjas vagy nyekken az gáz...

De kérdező esetében hozzá is tenném, hogy valószínű nem erről van szó, hiszen ő is írja hogy ő próbálja etetni vizet adni neki, és hogy fogzás vagy meleg állhat a háttérben...de akkor is tartanám magam ahhoz, kedves kérdező, hogy most már elég nagy a babád ahhoz, hogy Te irányíts, ha meleg lenne és szomjas lenne, valószínű meginná a vizet, nem ez a baj..ha meg a fogzás a baja, akkor megnyugtatást szeretne, arra meg szintén nem jó szerintem, ha cicit adsz neki, ebben a korban már dajkálás, játék, rengeteg szeretet kell hogy megnyugtassa, nem pedig maga a mell szopizása...előre üdv a lepontozóknak (első kettőt sem én pontoztam amúgy le, nem érdekel a pontozósdi)

2016. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy csak egy ideje csinálja így...amikor elkezdtem neki kanalas pépeket, bébipapit adni, egyből elfogadta, még a zöldségektől sem fintorgott. Vizet iszik, de leginkább csak játék közben, vagy ha a városban vagy a játszótéren vagyunk, amúgy étkezések idején nem jellemző, csak nagyon keveset iszik.


A cicizést úgy képzeljétek el, hogy mellre rakom, kb. 5-10 percig szív, majd elalszik rajta vagy ellöki és szinte ugrik le az ölemből a játékaihoz, ha épp nem álmos.


Van napirendje, illetve én próbálom napirendre szoktatni, csak ugye ha én úgy vagyok vele, hogy x időben nem ártana kicsit többet vagy mást is ennie, de nem hajlandó, akkor vagyok bajban. Néztem már táblázatot, annak alapján már jóval nagyobb mennyiségű hozzátáplált ételt kellene megennie, de nem hajlandó, egyszerűen úgy tűnik, hogy nem éhes, sokszor még akkor sem, ha már 5-6 óra telt el a legutóbbi etetés óta.


A védőnő, gyermekorvos amúgy elégedett vele, a súlyával-magasságával-mozgás- és beszédfejlődésével, csak lehet én parázom túl, hogy miért nem eszik a baba...

2016. júl. 13. 11:11
 7/8 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszolónak: az elterelő hadműveletet sűrűn próbálom, van, mikor beválik, van, mikor nem, de simán van olyan, hogy elterelés közben, oda se figyelve löki ki teljesen célirányosan a kaját kanalastul a kezemből. Mindenhol landol, csak a szájában nem...pedig amikor elkezdtem hozzátáplálni, olyan gyönyörűen evett hogy öröm volt nézni. Mondták persze, hogy ilyen idősen már szeretnek az étellel is játszani, direkt kilökik a kanalat a kézből vagy bugyborékolva kiköpik a kaját.

Nagy kópé baba amúgy, huncutságra erősen hajlamos, inkább olyan, már most, mint egy babatestbe szorult kisgyerek.

2016. júl. 13. 11:15
 8/8 anonim ***** válasza:

egyrészt ha nem teszed cicire, és éhes lesz, akkor többet fog enni..baba, de attól még nagyon jól tudja mennyit kell ennie, mennyire van szüksége... egy ideig én is stresszeltem, méricskéltem mennyit eszik, és ki voltam borulva ha nem evett 100 milit mikor más gyereke már régen 140 mili főzeléket küldött le...de aztán abba hagytam az egészet, rá hagytam mikor mennyit eszik és szépen azt vettem észre hogy sokkal többet és jobban eszik ha nem erőltetem és nem görcsölök rajta...az időpontokhoz tartanám magam a helyedben hogy tanulja meg, hogy étkezések között nincs nasi-cici...az első nap kevesebbet eszik ha nem adsz neki, lehet, de második harmadik nap be fogja pótolni, alultáplált meg ennyitől senki nem lesz :) persze vízzal itasd, a folyadék fontos.

és mint írtam nálunk is az elején szeretett enni csak utána inger szegény lett neki és nem volt türelme végig ülni az étkezést...esetleg próbáld ki hogy valamivel lefoglalod míg megeteted.

2016. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!