Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékokkal, tárgyakkal...

Milyen játékokkal, tárgyakkal lehet lekötni egy 16 hónapos figyelmét hosszú autóúton?

Figyelt kérdés

Férjem szülei külföldön laknak, tőlünk 800 km-re. Idén nekivágunk, hogy velük legyünk 2 hetet, viszont én már előre félek, hogy a gyerek hogy fogja kibírni az utat.

Nagyon mozgékony, aktív kislány, egy perc nyugta nincs, leülni is csak 10 másodpercre szokott, aztán megy tovább a dolgára. Nagyon nehéz lekötni a figyelmét. Általában a furcsa tárgyak (pl. a férjem szerszámosládájában található kütyük) érdeklik nagyon. Kérlek adjatok tippeket, hogyan kössem le a figyelmét, illetve nálatok mely játékok, könyvek stb. válnak be legjobban gyermekeiteknél?


2016. júl. 13. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Óránként álljatok meg, hogy kinyújtózkodjon. A pályán is vannak olyan helyek ahol az étteremben van játszósarok, játszótér, vagy párszáz méterre bevásárlóközpont játszóházzal. És a klímával és a hidega autóból kiszállással is óvatosan.

Ilyen hosszú úton mindent bevetnék, mese nézés, könyvek, zenélő játékok, és jöhet a szerszámos láda is.

2016. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

mi Horvátországban voltunk az akkor 22 hónapos lányommal...ő kicsit idősebb és nagyon nyugis, de azért leírom hogy mi úgy csináltuk, hogy az indulás napján nem ebéd után tettem le aludni, hanem csak 5 óra fele..akkor aludt 8-ig. 8kor felkeltettem, és akkor játszottunk éjfélig. akkor utána autóba ültünk ahol ugye elaludt, és sötét lévén fel sem kelt vagy ha fel is kelt 2-3 percen belül visszaaludt...a férjem vezetett, gyakorlatilag egy megállóval 800 km-t le egyben a tengerpartra..másnap ő aludt délutánig a parton én meg lefoglaltam a lányom.


ha nem akartok éjjel vezetni, akkor sem lehetetlen. visszafelé mi is ébren jöttünk, mert a szállást korán kellett elhagyni, 15.30-kor indultunk útnak...az első két órában aludt ugye, a rendes délutáni alvás keretében, a maradék 6 órát ébren töltötte: először megkapta a pénztárcám ami mindig is tabu volt számára..kártyák...iratok..pénz...egy jó órát elpakolgatta :D aztán barkóbáztunk (vele már akkor lehetett) aztán megálltunk pihenni, majd kapott sósperecet kb, 1 órán keresztül rágcsálta és nézelődött...aztán már nem emlékszem mikkel de játszott hazafelé végig az ülésben - pedig egyébként rosszul is bírja gyomorilag az autót de semmi gond nem volt...és akkor még Tabletet vagy ilyesmit elő se vettem pedig készültem vele hogy esetleg mesét vetítek neki kivételes jelleggek. ha a kütyük érdeklik, szerintem egy óránként egy fél órára nyugodtan játszhatsz neki mesét vagy tölthetsz le babáknak való játék alkalmazást...ennyitől nem fog rászokni ilyesmire, hiszen idegen helyszínen idegen körülmények között történik, amitől egyértelművé válik számára hogy ez nem egy új szokás bevezetése..

2016. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi nemeto.-bol megyunk magyaro.-ra. En kislanyom 14 hos. Nem szeret autozni, nagyon aktiv o sem tud megulni a feneken. Mi keso este indulun, indulas elott elaltatom es addig megyunk amig felebred utana megallunk kicsit futkarozni jatszani. De h utana hogy lesz azt meg en semtudom...😉
2016. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Snorri ***** válasza:
41%
Az én kisfiam ebben a korban utált autózni, borzasztó volt! Fele ilyen utat nem lehetett vele megtenni! Mi hajnalban indultunk, és bíztunk benne, hogy visszaalszik. Persze általában a végén aludt el. Én ekkora távot úgy tennék meg, hogy félbeszakítanám, és valahol megszállnék. Ez lehetséges? Az én fiamat ilyenkor semmi nem kötötte le, még az sem, ami egyébként igen, pedig még a tabletet is bevetettem, de le se tojta. Egyedül az énekléssel tudtam kicsit lenyugtatni. :(
2016. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!