Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pürés korszak. Mivel készítite...

Pürés korszak. Mivel készítitek a pépeket?

Figyelt kérdés

Botmixer, turmixgép?


Botmixerem van, de nem szeretnék szűrőn át passzírozni mindent...mert ugye a botmixer sem végez tökéletes munkát.


Ti hogyan csináljátok, hogy tuti homogén legyen?

Ha turmixgéppel, az milyen fajta?

A pici adagokat is rendesen turmixolja? Nem tapad ki a falára?


2016. júl. 13. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy sima olcso botmixerem van, de az teljesen szétpürésíti. Amúgy is megfözött zöldségeket pürésítettem.
2016. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sima Tescos botmixer. A krumplin kívül mindent ezzel pürésítettem.
2016. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


sokaknak ajánlottam már itt, én ezt használom. a Kis daráló fej valójában 2-3 dl késztermék előállítására alkalmas, tehát általában főztem egy nagy adag valamit, beletettem és aznapra meg másnapra meg is volt az ebéd (nagyobb mennyiségben ugye nem is érdemes pürésíteni, de volt olyna hogy egy egész sütőtököt megfőztem, azt a nagy turmix részébe tettem, lepürésítettem és ment porciózva a fagyóba)


szóval ezzel darálok mindent, most már 2 éve: zöldséget gyümölcsöt, nyerset, zabkását, őröl szóval száraz anyagot is beletehetsz: kekszet vagy zabot ha zablisztet szeretnél..

folyadékot hozzáadni csak nagyon ritkán kell alapvetően egy egész almát ha szárazon beleteszel, azt is szép homogénre viszi, erre ugye a botmixer nem képes...de ha nem akarod nagyon kínozni, max 10-20 cl vizet teszel hozzá és azzal már tényleg homogénre viszi az almát, a gyerek meg meg sem érzi az ízén..

de pl lecsót is tettem így egy az egybe bele, azt is full homogénre vitta...paradicsomos tésztát...főzelékeket, mindent. Botmixerem is van, de azzal minden tovább tart és mindenhez legalább annyi víz kell hogy ellepje ha jó eredményt szeretnék.

2016. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Késes aprító vagy botmixer
2016. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Botmoxert használtam egy-másfél hónapig mindenhez, nem tudom, még a husit is pépesre csinálja. Mivel refluxos és amúgy is mindent főzök neki (úgy értem pl almát) villával török össze a husin kívül mindent.

Egyébként nagyon pici (1-2 babakanálnyi) mennyiséget persze nem csinál. Viszont nem is főztem 2 karika répát pl. Pépesítettem az egészet és 1 kanálkát kapott ettől függetlenül.

Teljesen homogén nem lett egyébként, de nem is szórakoztam vele fél órát, igaz 6,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást (antibiotikum+hasmenés 6 hónaposan amikor kezdtem volna). Lehet 4 hónaposnak jobban számít, hogy teljesen homogén legyen.

2016. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, persze... a gyümölcsöket és a főtt zöldséget!

Akkor lehet, hogy a botmixerrel van a bibi....

2016. júl. 13. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Főzött gyümölcs és zöldség, és botmixerrel! Közben fakanállal többször átkeverem, hogy mindenhol érje a kés.
2016. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
simábbra és könnyebben tudja pürésíteni, ha vizet adsz hozzá, vagy a főzővízzel együtt pürésíted.
2016. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

A botmixeremmel volt gond!

Ma vettem újat és tökéletes lett a püré :)

2016. júl. 14. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!