Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám teljesen kifordult...

A babám teljesen kifordult magából, ez így marad? Teljesen kivagyok már!

Figyelt kérdés

A héten lesz másfél éves a lányom. Ami eddig volt: születése óta úgy aludt el, hogy letettük az ágyba, kimentünk a szobából, aztán magát elaltatta. Ez most már régóta fél 9kor történt. Persze, ha valamiért nyugtalan volt vagy beteg, akkor este bevettük magunkhoz, ha kéredzkedett, d mindig a kiságyában adult el este egyedül. Nap közben most már 1 éves kora óta 3-4 órát aludt délután. Szépen reggelizett, ebédelt, vacsorázott.

Ami most már 1 hete megy: Egyik napról a másikra nem hajlandó elaludni semennyit se délután. Nem hajlandó a kiságyba menni, ha már a közelébe megyünk sr, ha beletesszük, magából kikelve ordít. Pár napja már annyira ordított, hogy hányt is tőle. A nagyágyban akar aludni. De ott se marad meg egyedül, csak ha mellé fekszek. Legalább háromnegyed óra, míg elalszik mellettem. Reggel ugyanúgy kel 7 körül, mint előtte. 2 napja sikerült délután elaltatni másfél órára, az lett belőle, hogy éjjel fél egykor sikerült elaludnia, addig pörgött, én már teljesen kész voltam. Egész nap kész ideg vagyok, mert a szokásosnál is jobban pörög, nincs egy perc nyugtom nap közben, semmit se tudok csinálni. A ház romokban, kaját hozatok, mert semmire sincs időm, se energiám mellette. Napjában 3-4 alkalommal rám jön a sírás roham, mert már kész vagyok. És csak 1 hete megy ez. Ha tovább így megy, én megőrülök tényleg. Már azon vagyok, hogy beadom bölcsibe vagy családi napközibe, hogy legalább egy ideig szenvedjen vele más. Enni se hajlandó semmit kb. Csak csipeget ezt azt, de nincs normális reggeli, ebéd, vacsora. Azt mondja rá, hogy nem, ha próbálkozok sírva üti ki a kezemből. Most már eljutottam oda, hogy egyen amit talál, én nem erőlködök. Tényleg megváltozhat így egyik napról a másikra? Teljes fordulatot vett hirtelen. És hogy éljem túl?


2016. júl. 13. 21:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Mindenesetre orvoshoz vidd el akár már holnap, hogy hátha valami hasi betegsége van. B variáció a kánikula, ha nincs légkonditok.
2016. júl. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Dackorszak és éntudat. Rengeteg türelem és következetesség. Túl kell élni. Hidd el, bölcsiben senki nem vele szenvedni, ott betartja a szabályokat, otthon viszont tombolni fog.
2016. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%

Édesem , csökkent az alvásigénye , mar nem alszik annyit mint csecsemökoraban .... 2 eves kora körul ha altatod delutan , mar nem tud ejjel elaludni ...

Tehat mar napközben ne altasd , ha este aludni akarsz

Nem olvasol könyveket a gyerek agyi / testi / lelki fejlödeseröl ?

Az en lanyom is pont igy volt ebben a korban

Fogadd el h gyors valtozasok zajlanak ebben a korban , a regi napirend mar nem ervenyes

Mikor az en lanyom aludt delutan , masfel eves kora utan ejjel 2-4 ig is ebren volt ....

Ez igy ment evekig . Gyereket nevelni nagyon nehez , neked igerte valaki h könnyu lesz ?

Pont igy nez ki a hetköznap nekem is igy nezett ki a lanyom szokatlanul aktiv volt ...

Most mar halistennek 9 evet tölt kicsit mas a helyzet

Felnött nö vagy te vallaltad , nem a gyerek kerte magat a vilagra ....

2016. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Ja igen es most lép a dackorszakba is , ez kb 2,5 eves koraig tart
2016. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért meg is lehetne érteni .A nagy melegben senki nem tud aludni ,sem sokat enni.Ha hurkás pláne.Ha nem akar aludni miért kell erőltetni .Az enyém sem akart sosem amíg itthon volt sem a bölcsiben.Most ovis középsőbe megy ott már aludt a többiekkel.Születése óta velem alszik még mindíg.Kislány .
2016. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Betegsége biztos nincs, alapvetően egész nap vigyorog és tombol, nem hiszem, hogy ilyen lenne, ha lenne valami.

Oké, benne volt a pakliban, hogy elhagyja a délutáni alvást, de ilyen korán és hirtelen nem számítottam rá, de rendben, ez normális. Más hasonlókorú kisgyerekről is tudok, aki már rég nem alszik.

De ez a kiságy közelébe se megy és fél 10-ig ott dekkolok mellette, amíg ő le se hunyja a szemét, csak fekszik nyitott szemmel, de nyűszít ha már fölkelnék.... erről hogy szoktassam le? Nem fogom sokáig bírni. Így is kevés türelemmel vagyok megáldva, de most már többször átszakadt nálam az a határ. Ugyanígy az evési szokása, illetve annak hiánya is kikészít, bár mint írtam, azt most már lazán kezeltem, eszik amit és amikor akar, nem fogok emiatt idegeskedni. Csak sajnos mostanában a macskakaja tetszik neki... Mindenesetre szerencsére a nagymamák fölajánlották, hogy átveszik időközönként, hogy ne őrüljek meg azért teljesen.

2016. júl. 13. 21:24
 7/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok lehet téged ez nem vígasztal de nekem 4 hónapos korától kezdődött ez mert jött a foga 2 éves koráig tartott 3 óránál addig nem aludtam többet huzamosan,nem is mertem bevállalni a tesót.5 éves most és egy tündéri gyerek lett belőle ő sem hagyott semmit keveseket aludt stb.Főleg nyáron.Most jön a kistesó bevállatuk mert ennél rosszabb már nem jöhet szóval reménykedem hogy az ellentétje lesz.
2016. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Bocsi még mindíg előző vagyok ,csak annyit tudsz tenni hogy ne idegeskedj ha nem alszik este jobban és hamarabb fog.Ha nem igényli akkor ez van.Rengeteg gyerek ilyen.Ismerem ezt az altatósdit már én is néha megreguláztam mert ő is csak feküdt nézelődött és órák mentek el így én meg ott fortyogtam mellete.Aztán tudod mit letojtam .Ha sírt hagytam,azzal is fárad,mikor ellátam a teendőimet itthon akkor kezdtem vele játszani addig ő egyedül vagy hallgatta a gyerekdalokat.Utána kivittem a játszótérre és 2 órát mindíg kint volt már a babakocsiban elaludt hazafelé de nem mindíg.Ő ilyen és elfogadtam hála a jó égnek már vége mert ovis ott alszik de itthon hétvégén soha 21 kor alszik el vagy később nem tudok mit tenni ez van.
2016. júl. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

" 2 eves kora körul ha altatod delutan , mar nem tud ejjel elaludni … "


azert ez igy nem igaz…délutáni alvásra tobbnyire szuksege van a gyerekeknek iskolás korukig. ha nem is alvasra, de nyugalomra mindenképp.

kérdezo, kitartas, kovetkezetesség, el fog mulni ez a periodus is.


nálunk is volt ilyen, plusz még mi ágyat is cseréltunk, mert széttorte a kiságyat a fiam. 2 honap kellett neki mire visszaállt a rend!

mostmar ugyan ugy alszik, mint elotte, annyi kulonbséggel, hogy o maga kéri, hogy meséljunk neki.

nyugodj meg, ez csak egy ilyen idoszak, el fog mulni! ne stresszeld magad rajta!!

2016. júl. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%
Latom itt mindenki mindenkit lepontoz en is azt teszem
2016. júl. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!