Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Depressziós lettem a babázásban?

Joza kérdése:

Depressziós lettem a babázásban?

Figyelt kérdés
Az életemet keseríti meg az az önfegyelem, ahogyan szervezem a 7 hónapos kisfiúnkal az életem. Szigorú napirend, ha a gyermek pihen, már az előző este megtervezett házimunkákat végzem, hogy minél hatékonyabban használjam ki az időt. Osztok szorzok, mennyit evett, napirendet tervezek az alapján, hogy mikor éhezett meg, ill. álmosodott el utoljára. Semmi másra nem tudok gondolni és beszélni. Lazítanom kellene és változtatnom az egyensúlyhiányos helyzeten, de nem tudom hogyan. A férjem már közölte, hogy sem ml-ről, sem grammokról nem akar hallani és elmondta, hogy nem élvezi az apaságot ettől a nyüzsgő fegyelmezettségtől és boldogtalanná vált. :(

2016. júl. 15. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam azzal a különbséggel, h nem aludt a gyerek, úh házimunkát sem tudtam végezni megfelelően, úh még az is nyomasztott.

Nekem két dolog segített:

1.) direkt elmentem itthonról gyerekestül. Ezzel két dolgot is elértem: borult a napirend és emberek közé kerültem, ezzel elterelődött a figyelmem

2.) tudatosítottam magamban, h a gyerek nem fog fogyókúrázni, még ösztönlény. Hetente 1X mértem összesen ezután és kényszerítettem magam, h nem többször.

2016. júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon túlzásba viszed,nem kell ennyire ráfeszülni☺ csak kikészited vele mind hármotokat.olykor hagyd a fenébe a házi munkát és élvezd az anyaságot.kapcsolódjatok ki,sétáljatok,ha tudtok legalább egy hétvégére utazzatok el,vagy kerti parti,akármi csak lazulj el,ne akarj kényszeresen mindent katonásan csinálni.ha a babád éhes vagy álmos lesz,észre fogod venni☺
2016. júl. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kettes olyan jol leirta, hogy njncs mit hozzatenni. Az egesz irasbol latszik, hogy szetvet teged az ideg egesz nap, frusztral az eletetek. Elj mashogy!menjetek el, itt a nyar! Hasznaljatok ki a babaval es a ferjeddel! Olvasol szepirodalmat? Jartok neha moziba? Nezel sorozatot vagy filmet? Teszel barmit magadert es azert, hogy ne csak a gyerek legyen az eletedben?
2016. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A méricskélést felejtsd el. Az keserítette meg a mindennapjaimat nekem is az elsőnél. Most a másodikat két hétig mértem, utána vissza kellett adni a mérleget a védőnőnek és nem is voltam stresszes, ez egy nagyon hülye kitaláció, csak az Anyák idegeire van rossz hatással, másra nem jó. Most a második lányom pl csak 300 g-ot hízott 1 hónap alatt, pedig 600-at szokott, de olyan pufi, hogy simán nem érdekel. Én is minden nap táblázatokba írtam, hogy mennyit evett, volt-e kaki, pisi, amint abbahagytam (3 hónaposan), sokkal lazább és könnyebb lett az életem. Nekem csak annyi elég, hogy van egy napirend, abból nem engedek, de hogy most mennyit eszik, vagy alszik, azon nem tudsz változtatni, és a házimunkán sem stresszelem magam, az sem érdekel, főzök minden nap, a többi ráér. Babám 3 órát alszik délelőtt, de van, hogy csak kettőt, akkor zavar, mert lenne dolgom, de valahogy kihúzom a következő alvásig. Nekem az segített sokat, amikor baba nélkül kimozdulhattam, ha csak elmentem mondjuk vasárnap a misére délelőtt, vagy valami, akkor az nagyon jót tett, hogy nem nekem kellett "kínlódnom" vele, próbálj te is kikerülni kicsit ebből a mókuskerékből.... Az én babám is 7 hónapos, de nyár van, jó idő, én annyira nem tervezek előre, hogy most miket fogok takarítani, vagy ilyesmi, már annyira laza vagyok, hogy ebédet is délben állok neki főzni... Inkább kimegyünk sétálni, Mamához, ilyesmi. Például amikor vasárnap strandra megyünk, akkor tudom, hogy borulni fog az egész rendszer, mert kevesebbet fog aludni és ettől éjjel is rosszabbul fog aludni, de inkább strandolok és élvezem a nyarat, minthogy szigorú legyek a napirend miatt. Szerintem, ha már 7 hónapos, akkor már ennyire nem kell szigorúan lenni, nem? Akkor már nagy csúszások nincsenek a napirendjében, nem? Nálunk háromszor alszik egy nap és négyszer eszik és akárhogy is van, este mindig 9-kor van a fürdés és az evés. Vagy keress segítséget, mert ha már 7 hónapos és még mindig ennyire görcsös vagy, akkor lehet szakember tudna jobban segíteni. Nálam csak 2 hónapos koráig volt a depresszió. Onnantól mosolygott, gügyögött, olyan lett, mint egy rendes kis kommunikáló ember és akkor már jobb lett, hogy nem csak az evés, alvás, ordítás volt, már látszott, ahogy felfedezi a világot és már nekem is jobb lett a kedvem...
2016. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kishitű, kezdő anya és háziasszony vagyok. Akkor érzem magam biztonságban, ha mindent előre eltervezek, van napirendünk. Viszonylag későn kezdtem el főzni tanulni például, velünk él a párom kiskamasz lánya, aki a szobájában kamaszodik, leginkább semmi nem ízlik neki, amit készítek, a fiamhoz a "jaj, de cuki" felkiálltásaon kívül nincs más mondandója, nemhogy bármibe is segítene nekünk. Családosdit nem akartam játszani, de így nagyon egyedül vagyok a babával, sokszor érzem úgy magam, mint egyalbérletben itthon. Ráadásul több kisbab is elment, volt, amelyik halva született, így ezek összessége eredményezte azt szerintem, hogy zártan élünk a fiammal, és ezt a zárt világot laborítóriumivá tettem. :(

Utolsó: nagyon köszönöm az írásod, bátorító, máris jobban érzem magam. El fogom vinni a fiamat csavarogni :)

2016. júl. 15. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahhh en is ilyen görcsös voltam. Annyira jol akartam csinalni, h allandoan majd szetvetett az ideg, folyton szorongtam, nem tudtam aludni... Pszichológus lett a vége. Szóval teljesen megértelek. A mericskeles tenyleg felesleges. Főleg het honaposan :o hagyd a fenébe. Csak észreveszed ha éhes maradt, nem?! A házimunkát is tojd le! Mi van ha nincs patika rend? Semmi. Próbálj kimozdulni, lazítani, próbáld meg elhinni, hogy minden rendben lesz akkor is ha nem tökéletes. Ne akarj mindent irányítani! Gondolj bele, a cigány gyerekek is felnőnek az utcára kirakva mezítláb, zsíros kenyeren a putriban. A gyereknek is jobb ha rugalmasabb leszel es ezáltal vidámabb, lazább. Nem beszélve a párodrol es rólad!
2016. júl. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!