Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól kell...

Mennyi idős kortól kell legyen napirendje egy babának és hogyan kell kialakítani?

Figyelt kérdés
A fiam 3 hónapos. Az egyetlen stabil dolog a napjában a fürdetés 21 órakor. Minden reggel máskor kel, napközben más-más időpontokban alszik, nem egyforma időtartamot. Néha 2 óránként enne, máskor 4 órát bír ki egy-egy étkezés között. 3 napja figyelem és írom az alvást és az evéseket, de semmi rendszer nincs benne. Hogyan tudnék neki napirendet kialakítani? Vagy még korai? Mikortól lehet? És egyátalán hogyan? Ha megvannak az időpontok, hogy mikor etetem, akkor hagyom sírni egyfél órát, mert még nincs kajaidő? Megszakadna a szívem. Ugyanez az alvással: hogy altassam, ha nem álmos és ne hagyjam aludni, ha álmos, mert nincs még alvásidő?
2016. júl. 19. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:

direkt ilyen későn fürdeted? én annó 7 fél8 között szoktam,majd szopi és alvás. 9re aludt. még minimum 2szer kelt éjszaka. de nem hagytam hagytam hogy reggel túl aludja magát,mert akkor az egésznap rosszul fog kijönni.fél8-8körül keltettem. fél-10 körül aludt visza, és aludt egy órát. (én igény szerint szoptattam,szóval nem mindig vártam hogy leteljen a 3óra) détől aludt 2-3 órát.majd még 5köröl fél-1órát.


A lényeg hogy ha kellett akkor keltettem,mert ráfáztam volna ha egésznap hagyom aludni.


ha nappal van és nem álmos-akkor ne erőltesd rá.rakd a járókába,kiságyba,játszószőnyegre és ennyi! minden gyereknek más az alvásigénye.


ha meg még korai lenne elaludnia az megint nem egyszerű.igyekszem addig kihúzni vele ameddig tudom.. és ha nagyon nem birja tovább akkor nem erőltetem és hagyom aludni

2016. júl. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen idősen az is napirend, ha meghatározott sorrendben történnek a dolgok. Ha 7 kor kell, akkor onnan indul a napotok, ha 10 kor akkor onnan. Ne az órát nézd, hanem a sorrendet, és idővel beáll, a napirend lényege, hogy majd tudni fogja, mi után mi jön.
2016. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nálunk ennyi idősen még csak a fürdés volt a fix. ahhoz ragaszkodj, a többi esetben inkább a sorrend a fontos nem az időpont (játék-utána evés utána alvás utána evés játék stb ahogy kényelmes nektek) úgy 4-5 hónaposan beállt a séta is fix időpontokra, 6-7 hónaposan alakult ki a majdnem végleges napirend, az már csak akkro változott mikor áttért 3 alvásról 2, majd 1 alvásra.


szerintem azért 7-8 hónapos korra nem árt kialakítani, 1 éves korra legkésőbb, mert minél idősebb annál kevésbé lehet alakítani, ha már van akarata saját elképzelései pl az én lányom 1,5 éves kora óta egy zabagép állandóan enni kell szóval bőven eleget borít így is a napirenden...jó ha ezzel 1 éves koráig megvagytok. 3 hónaposan még korai, ráérsz :)

2016. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Születése óta napirendhez szoktattam, így kb. 2 hónapos korára kialakult. Most 5 hónapos, reggel 6-kor kel, majd 3 órànként eszik, utàna ébren van, jàtszunk vagy egyedül is elvan. Mikor elfárad, segítek az elalvàsban. Este 8-fél9-kor fürdés, utolsó evés 9-kor.

A Babàm nyugodt, kiegyensúlyozott, soha nem fájt a hasa. Soha nem kellett, hogy azért sírjon, mert próbàlok napirendet kialakítani. Tudok tervezni, nem vagyok hulla, nincs éjszakàzàs.

Àldom az eszem, hogy nem hagytam rà a Babàmra, hogy majd valami kialakul, hanem figyelve az igényeit együtt jutottunk el oda, hogy az egész Családnak jó legyen.

Döntsd el, mit szeretnél bevezetni és az evéseket húzd mindig egy kicsit oda, ahova kell. Nem kell sírni hagyni, az nem megoldás, csak tereld a figyelmét, amíg tudod. Idővel mindig közelebb érsz a célodhoz. Ha beàll az evés, az alvàs is be fog àllni.

2016. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem sosem az orajpz volt igazítva, tevékenység ugyanaz, felkelés utan redőny felhuz, pelus, eves, jatek, kis házimunka, eves, délelőtti alvas, felkelés, ebed, jatek, délutáni alvas, séta (modt Teso jon haza) jatek, fürdés vacsi, csendes jatek alvas.


Az h mi hNy orara esik nem nezem, a nagynal is beállt szepen, pedig viszonylag sokat vagyunk anyueknal ..

3 honapos a kicsi nalam is

2016. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!