Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most igy ártok a gerincének...

Most igy ártok a gerincének vagy sem? 8.5hos babám stabilan ül egyedül, kitámasztás nélkül, játszik, szorakoztatja magát igy, elég sokat ül egy nap. De egyedül felülni csak kis segitséggel tud csak.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha magától ül (akkor is, ha a FELüléshez segíteni kell), akkor már bírja a gerince, elég erősek az izmai.
2010. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem így már nem árt a gerincének,hiszen tartja magát,nem hajlik előre vagy oldalra.Esetleg,ha túl sokat ücsörög,más pozícióba rakhatod néha egy kicsit.
2010. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben EGYENES HÁTTAL ül, úgy szerintem nem ártasz neki. De amennyiben görnyedve ül, úgy igen, mert akkor még a gerince nem bírja el a saját súlyát.

Ha a kis segítség az, hogy az ujjaidat odanyújtod neki és felhúzza magát, akkor már nemsokára szerintem fel fogja magát húzni pl a játékszőnyeg ívének segítségével :).

2010. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így már rendben van. A gerince már elég, ha egyedül megtartja az ülést, és csak így tud két kézzel manipulálni.

Ültesd fel bátran!

konduktor-anyuka

2010. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!