Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hibát követünk el...

Szerintetek hibát követünk el a sok külföldre utazással és zaklatott élete lesz a gyerekünknek? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

A férjem munkaköréhez tartozik ezentúl, hogy kéthavonta 3-5 napot kell külföldön töltenie, több országban is. Az utunkat fizetik, a szállást is. Biztonságos országokról van szó. Az én munkám nem helyhez kötött, így azt tervezzük, megyünk majd mindig a férjemmel. Már voltunk is egy ilyenen a babával, jól alakult. Nyugodt, érdeklődő gyerek, ha lehet ilyet mondani egy 7hónaposra.


De a férjem anyukája nagyon ellenzi ezt az egészet, szerinte ha ez így megy majd oviban, suliban is, akkor a gyereknek nagyon zaklatott élete lesz és gyökértelen lesz. Nem akarja engedni, azt mondja, mondjuk el a védőnőnek vagy elmondja ő. Lehet, hogy van abban valami, amit mond? A védőnőnek erről tudnia kell? Mi természetesen szeretnénk, ha más kultúrákat ismerhetne meg, mert nekem is lehetőségem nyílt erre fiatalkoromban. Persze felfogni csak később fogja majd. Szerintetek kárára vagy hasznára válik az utazgatás? Van tapasztalatotok a kérdésről?


2016. júl. 20. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak hasznára válhat. Ha a mama mindenképpen dicsekedni akar, akkor nyugodtan elmondhatja még a védőnőnek is akár. Senkinek nem lesz ellenére, csak az irigyeknek. Ez nagyon jó lehetőség. Iskolában már más a helyzet, neki is lesznek kötelezettségei, gondolom onnan már nem veszitek ki egy hétre. Addig pedig miért ne lehetne kirándulni, világotlátni?
2016. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Á, ha csak kéthavonta pár napról van szó az semmi. Ettől még nem lesz gyökértelen a gyerek, nem is értem hogy jut eszébe ilyesmi. A védőnőnek meg ehhez semmi köze, nyugodtan elmondhatja neki anyukád, nem fog semmi rosszat gondolni emiatt.

Mondjuk iskola alatt már nem vinném el a gyereket az összes ilyen alkalomra, ott már nem olyan jó hiányozni. Oviban még oké.

2016. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mire suliba megy, nem tervezünk itt élni, így erre még nincs tervünk. De akkor is vinnénk egyébként, nem szeretnénk elszakadni ennyi időre. De nem tudom, akkor hogy lesz:)
2016. júl. 20. 15:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmékről tudok nyilatkozni, náluk egyértelműen nem okoz gondot.

Mióta iskolás a nagyobb, azóta ritkábban mennek.

2016. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: vagyis apuka megy ugyanolyan gyakran, de ők nem kísérik el mindig. Amikor elsős volt a gyerek, akkor nem mentek. Most szeptemberben a kicsi is kezdi a sulit, most megint lesz egy hosszabb szünet.
2016. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Iskola alatt max 3 napot igazolhat a szülő félévenként, legalábbis Magyarországon. De mondom, többet nem is érdemes hiányoznia mert csak lemarad a tananyaggal és pótolnia kell. Úgyis van amikor betegség miatt is hiányoznia kell. Van elég iskolai szünet akkor lehet mászkálni. Kibír az apja nélkül pár napot néha.
2016. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyet mondana az anyósom, hogy mondjam el a védőnőnek, mert különben elmondja ő, hát képen röhögném :D Beárul, vagy mi? A védőnőnek amúgy nem sok köze van hozzá, de ha akarod, nyugodtan mondd el neki, maximum azt fogja mondani, hogy de jó nektek.


Mondjuk ha majd sulis lesz, inkább csak akkor vinném, ha egybeesik az utazás egy iskolai szünettel, mert a sok kihagyás nem túl okos dolog, főleg, ha még kicsi, meg azért a hiányzások mértéke szerintem minden országban limitálva van, de ezt majd addigra úgyis meglátjátok.

2016. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6: én nem bírok ki ennyit nélküle rendszeresen, nem a gyerek:) de mivel ő sem, ezért ha a suli nem partner a dologban, akkor váltani fog munkát nyilván.
2016. júl. 20. 18:18
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem.

Mindket gyerrket hoztuk vittuk 4evig.

1000km-et.

Aztan ra egy honapra vissza 1000km.

5honaponta. Neha 6.

Ezt fel eves koruktol. Ket orvos velemenyet kikerve.

Semmi bajuk. Legalabb birjak a hosszu utakat

Azota hazakoltoztunk.

1nagylany (10)

1nagyfiu (13)

2016. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Én gyermekként tapasztaltam... Nem jó ... Elegem volt az állandó ovi és suli váltogatásokból. Gyüllölöm a szüleimet, hogy elváltak s miattuk szívtam. (a gyüllöletet mással is kiharcolták)

Nem alakult ki bennem az "otthon" fogalma.

3-4 éves korig oksa az utazgatás, de utána jobb megállni.

Mostanáva párommal mi is sokat utazunk, de amint gyereket szeretnénk mi megbeszéltük mit szeretnénk a gyermeknek nyújtani. (részben az amit én nem kaphattam meg).

De jó lehet babával utazni amíg pici cuki :D tuti le-le állnak esetleg társak/kollégák stb babusgatni az apróságot :3

2016. aug. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!