Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez az érzés normális?

Szerintetek ez az érzés normális?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogyan kedzjem. Talán ott, hogy mindig nagyon erős vágyam volt arra, hogy legyen egy lányom. Az első babánk fiú lett. De kettőt terveztünk, szóval bíztunk benne, hogy majd a második lány lesz. 3 év múlva megszületett a második fiunk. Amikor megtudtam, hogy fiú (még a terhességem alatt), nagyon sokáig sírtam, mivel úgy gondoltam ennyi, nekem nem lesz lányom. Persze örültem a fiamnak, de hiányérzetem volt. Aztán megint eltelt három év, mire megszületett a harmadik fiam. Őszinte leszek, még nála is bíztam egy kislányban. Valahogy annyira vágytam rá. De itt már nem volt annyira erős az érzés. Valahogyan a 3 fiú mellett "fiús" anyuka lettem. Teljesen megszoktam és örültem is.


És aztán... 6 és fél éves volt a legkisebb fiam, amikor újra terhes lettem. Itt már komolyan elgondolkoztam azon, hogy mi legyen. 4. gyerek? Rengeteg energia, figyelem, stb... A négy gyerek eltartása egyáltalán nem okoz gondot szerencsére, szóval erre kár lett volna fognom.

Sajnos vagy éppen szerencsére egy beavatkozáson kellett átesnem a terhességem legelején. Akkor kiderült, hogy milyen nemű a gyerek. Persze az orvosok nem akarták elmondani, de kiderült, hogy lány. Ennek amnyira megörültem, hogy minden kétségem elszállt. Később persze félelmeim is támadtak vele kapcsolatban. És sajnos be is igazolódtak. Mindent meg adok és veszek neki. Tudom, hogy ez nem jó neki. Hogy ettől nem lesz több. A másik pedig, hogy mindent lehet neki. Nem tud olyat csinálni, hogy büntessem. Persze most, hogy már 2,5 éves nagyon akaratos és hisztis, de még így is rajongok érte. Egy picit úgy nevelődik, mintha egyke lenne. Persze rengeteget van a testvéreivel, de még ők is nagyon figyelnek rá. A legnagyobb például rengeteget segített körülötte mikor megszületett. Szóval nálunk ő a hercegnő. Az ismerőseim ezt szóvá is teszik. Azt mondják felesleges venni neki nagyon márkás ruhákat és hogy már nem kellene engedni a sportkocsit, stb...

Azt szeretném kérdezni, hogy ez normális-e? Megérthetőek az érzéseim?



#fiú #egyetlen lány
2016. júl. 20. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A fiaid szemében a válasz.
2016. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem normális, ilyen szinten mar...

De koszonom neked, hogy ezt kiirtása mert két lány utan nagyon szeretnem ha lenne fiam is, es igy erre kulon figyelni fogok ha egyszer sikerul...


Nekem 2 fiú tesom van, annyiban kivételeztek velem, hogy nagyobb korunkban anyu tobb mindent megoszt velem, problémáival hamarabb fordul hozzam.


Mint ahogyan en is hozza, 2 tesomnak is van mar felesége, de nyilvan az anya lánya kapcsolat erősebb, bizalmasabb kicsit mint a fiúkkal, tesoim inkabb apuval bizalmas kornak.


Anyagi dolgokban ma sem tesznek kivételt, esküvőkre stb ugyanannyit kaptunk.


Azon kivul ha most nem fogod meg csak vele szúrsz ki, hisz az élet nem en központu sajnos...

Az en lanyom 3 eves mar rég nem marad meg a sportkocsiba, de mondjuk sztem azzal nincs baj, ha nagyobb távra mentek, ha viszont métert se akar sétálni akkor gond van



Kezdd el nevelni a lanyodat, mert vele szúrsz ki a legjobban

2016. júl. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem tudom, én nem vagyok egy kényeztetős anyuka típus, de nem tudok fennakadni azon amit írtál, megértem az érzéseid és nem is látok benne rosszat, amíg a fiaid kárára ez nem megy, amíg nem előlük viszi el a pénzt és az időt a lány (persze nyilván több idő kell egy 2,5 évesre mint egy kamaszra) tehát úgy értem normális keretek között az hogy elkényezteted, elhalmozod mindennel nem gáz, maximum később nehéz lesz vele...az hogy most hisztis nem mérvadó...dackorszakban van, simán kinőheti.

próbáld meg betartani, hogy inkább csak alkalmakra vagy jutalomként kap drága holmikat, ezen felül hogy mennyi időt szánsz rá, az függ attól hogy mennyit igényel, nemsokára oviba megy úgyis, és szabályozva lesz ez a része.

2016. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha a fiaidat nem is zavarja,a lányod személyiségére nem lesz jó hatással ha mindig mindent megkap,és soha semmiért nincs leszidva bármit is csinál a világon. most aranyosnak tűnhet ahogy a kis hercegnő hisztizik gondolom a 3 fiú után ezt is imádod benne, de 15 évesen már nem lesz az...
2016. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az természetesen nekem is eszembe szokott jutni, hogy ez később nem lesz egyszerű, ha így folytatjuk. Csak arra voltam kíváncsi, hogy van-e olyan ember, aki a helyembe tudja képzelni magát vagy aki meg tudja esetleg érteni az érzéseimet. Mert ha egyáltalán nem lenne, akkor elgondolkoznék azon, hogy esetleg "van valami baj".

Egyébként nagyon nehéz, mert nekem "kellene" szigorúnak lennem. A fiainkkal is úgy volt, hogy kettőnk közül ő volt az engedékeny, a mindig jófej. Én meg általában megszabtam a határokat. Hát a lányunk meg egyenesen lenyűgözi. De sajnos az esetek többségében képtelen vagyok nemet mondani. Nyilván olyan dolgokban, ami nem lehet veszélyes az egészségére vagy az életére.

2016. júl. 22. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!