Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszat tesz a babának a tv...

Rosszat tesz a babának a tv nézés?

Figyelt kérdés

Többnyire nap közben a nagyszobában van velünk 2 és fél hónapos babám. Itt van a tv is, ha be van kapcsolva, akkor sokszor szereti percekig nézni.


Ti engednétek mesét nézni ennyi idősen?



2016. júl. 21. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Én ennyi idősen nem engedtem. Van tv-nk, mi magunk sokat nézzük is, sokszor háttérzajnak is megy,de ennyi idős korban inkább kikapcsoltam, ha ott volt a fiunk.
2016. júl. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Mivel ebben fog felnőni.. Teljesen felesleges megvonni tőle...
2016. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Az enyém is nézi, de csak a reklámokra figyel fel mert az ugye hangosabb és zenés.

Ha nem napi 24.00 órát megy a tv, nincs ezzel semmi gond.

2016. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Őt sem köti le óráig, inkább 10-max 30 percre. Nem is megy egész nap a tv, mert én sem nézem.


Annyiból "jó", hogy leköti néha pár percre még kicsit összepakolok/vasalok. Kiságyban is elvan fél órát, sokat játszunk együtt, éneklek, mesélek neki :)

2016. júl. 21. 09:33
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát nem foglalkozás helyett gondoltam, mert nyilván nem helyettesíti anyát.. :)
2016. júl. 21. 09:34
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem jó az idegrendszerének, zavarja a fény és a hang.
2016. júl. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Neked is rosszat tesz, csak más módon. Nekünk nincs tévénk, de a gépet se engedjük neki nézni (6 hónapos). Tudod, ő nem nézi, hanem bekómál az agya a villódzó fényektől.


Nem beszélve arról, hogy így fogod rászoktatni a tévézésre:"És már be is íratta – akaratlanul – a tanfolyamra, amit úgy hirdetnek:Hogyan legyünk könnyen, gyorsan hülyék?" /Petri György/

2016. júl. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Én nem engedem, nekünk is régebben ment háttérzajként, de most már kikapcsoljuk, pedig 9 hónapos.

Azért nem engedem, mert az idegrendszerét túlingerli a látvány és a hanghatás. Jó táptalaja a későbbi figyelemzavarnak.

2016. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Én nem pártolom a tévézést, nekünk pl. 15 éve nincs tv-nk. Viszont attól hogy most nézi, még nem biztos hogy rászokik. A keresztfiam aki most nyolc éves, egy szobájuk volt, születése óta folyamatosan ment A a tv, mert a nagyobb gyerekek, vagy a szülők nézték. Viszont a kisfiú a mai napig nem néz semmit , 90 %-ban az udvaron van, segít gazolni segít az állatokkal a kert a mindene.


Egyébként meg lehet érteni az anyukákat, akik egész nap egyedül vannak otthon a gyerekkel, ne síri csöndben üljenek a szobában hanem legyen egy kis zaj. Kérdező, azért a 30 perc tévézést soknak tartom két hónaposnak.

2016. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

ebben a korban még nem engedtem...1,5 éves korától nézhet kb. 10 perc mesét, 2 éves korától 2*10-15 percet.


először is ha háttérzaj, az nagyon nem jó...se nem merülnek el a játékban (mondjuk a te babád még a játékhoz is kicsi) másrészt a mesére sem figyelnek..ha már tvzteted, legyen vagy ez vagy az...vagy nézze a mesét de akkor figyeljen is oda rá...vagy játsszon de akkor ne legyen háttérzaj.


de mivel egy 2 hónaposról beszélsz, túl sok mindent egyébként sem fog fel a tvből, felesleges hagynod hogy nézze, sőt ártalmas: a zajok, a fények, amikre nincs még felkészülve az idegrendszere, túlfárasztják, túlpörgetik, ezek a képek megzavarják tudat alatt a pihentető alvásban. Ráadásul a babák agya egyszerre mindig csak egy dologra koncentrál (vagy a beszéd, vagy a mozgás fejlődésre, vagy a szociális készségekre stb) tehát nagyon fontos volna, hogy ne a tvvel foglald le, a mozgásfejlődés kárára, ami ebben az életszakaszban nagyon fontos!!! le fog maradni a mozgásban ha nap közben sokszor megy a tv..


nem vagyok bigott tv ellenes, valóban ebben fog felnőni ahogy itt írja valaki, ezért meg kell vele ismertetni, de nem 2 hónaposan, hanem mondjuk 2 évesen. foglalkozz vele, fejleszd, segítsd a mozgásban, most az a fontos.

2016. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!