Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire kell készülni, ha kijön...

Mire kell készülni, ha kijön hozzánk felmérni a körülményeket a gyermekjólétis? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sajnos, a védőnőnk miatt le kell mondanunk a szolgálatot, hisz sajnos cserélni nem lehet. Azt a lehetőséget választjuk, hogy évi kétszer elvisszük hozzá: vagy ezt lehet, vagy azt, hogy ezentúl kikerülünk a gondozásból. Ha kijönnek a Gyermekjólétitől, min hasalhatunk el? Elvehetik a gyereket?


Olyanokra gondolok, hogy ha még ő nem eszik csak tápszert, akkor is legyen tele a hűtő és a fagyasztó(nem nagyon tartunk itthon ételt)? Lehet gond a cicánkból?

Kérnek a lakáshoz tulajdoni lapot vagy adásvételit? Munkáltatóit tőlünk? Megnézik a kórházi papírokat?

Mozgásfejlődését?


Mire kijönnek, 6 hónapos körül lesz a gyerek. Fogalmam sincs, mire számítsak. Van valakinek tényleges tapasztalata? Jobb, ha a férjem is itthon van?


Tudom, hogy rendben vannak a körülményeink, de ez az az ország, ahol simán rabosítanak egy orvost érvényes bérlettel, szóval bármi történhet.


2016. júl. 21. 09:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%

Mi volt a gond a védőnővel?


NEM fognak benézni a hűtőbe, nem kérik a munkáltatóit, semmi ilyet, de azt megkérdezik, mi volt a baj a védőnővel, vagy a szolgálattal.

Én is találkoztam már borzalmas védőnővel, de ki lehetett vele jönni...

2016. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1: már tettem fel róla kérdést, oltásellenes. szóval nem az a gond vele, hogy nem elég jófej sajnos.


ezt tapasztalatból tudod, amit leírtál?

2016. júl. 21. 10:28
 3/18 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem panaszolod be szimplán?

Munkaköri kötelességével ellenkezik, hogy állást foglaljon ilyen kérdésben.

2016. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Nem tartotok otthon etelt? Netan fényevők vagytok? Vagy olyan kő gazdagok h reggeli-ebed-vacsi az etteremben? Ha utobbi akkor gondolom tenyleg rendezettek a korulmenyeitek es nem lesz mibe belekotni a joletisnek. En is utalom a vedononket,egy idiota, de parhavonta egyszer elviselem arra a fel orara mig talalkoznunk kell.
2016. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3: panaszt tehetek, de ugyanúgy ki fog jönni, és sajnos ő fog. szóval ez nem megoldás, le kell mondani az egészet.


4: nem vagyunk fényevők, sem gazdagok, de észrevettük, hogyha felhalmozunk, akkor ránk rohad az étel, így naponta szoktunk a kisboltba menni, egy-egy evésnyi ételért. Nem hagyunk belőle. Tej és vaj van csak a hűtőben.


De tapasztalatokat szeretnék inkább, hogy mit fognak megnézni.:)

2016. júl. 21. 10:39
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
én gyerekjólétinél dolgozom. nálunk ilyen esetekben ha a védőnői szolgáltatást mondod le, de amúgy minden rendben van nálatok, akkor csak egyszer jönnek ki. A férjed jó ha otthon van, de nem muszáj, egy törvényes képviselő bőven elég. Készíteni fognak egy környezettanulmányt. Meg fogják kérdezni milyen jogcímen laktok a lakásban de nem kell tulajdoni lap vagy ilyesmi. Nem is kérhetik, mivel nem hatóság. Ha normálisan rendezett körülmények között éltek, akkor senki sem fogja a hűtőszekrény tartalmát vizsgálgatni. Macskából nem lehet gond (persze megint akkor ha nem 30 macska van a házban és nem terjeng mindenütt a macskaszag.). Ha rendezett körülmények között éltek csak a védőnővel nem jöttök ki valami miatt attól még nem veszik el a gyereket
2016. júl. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A lakáskörülményeket nézik (rend legyen) és a gyerek holmijait (nem kell külön szoba!) legyenek alapvető babaápolási eszközök , kiságy, babakocsi, babaruhák. Ha csak tápszert kap akkor gondolom még abban a kórban van hogy nem kezdhettétek el a hozzátáplálást, ebben az esetben elég ha tápszer van otthon. Egyébként meg felveszik a kapcsolatot a védőnővel és a gyermekorvossal is , tőlük is kérnek írásos véleményt a gyermek fejlődésével, ellátásával kapcsolatosan.
2016. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Tapasztalatom szerint ez nem jó döntés ki akarod rekeszteni a hivatalos védőnői gondozást.A legrosszabb döntés amit hozni lehet a gyermekjóléti ,ha velük sem jössz ki akkor majd a gyámügy lesz az aki rendet rak .Hatalmas felelősség .Én át gondolnám a helyedben miért is kell egy védőnőt elutasítani talán mert jót akar a gyereknek?Az oltásellenesség is veszélyes ha ez a probléma ,kötelező oltások nem véletlenül vannak komoly betegségekhez vezethet ha bizonyos oltás nem kerül beadásra.A bíróság ha netán az is lesz majd még el is veheti tőled a felügyeleti j.
2016. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, próbálj meg szöveget értelmezni, a védőnő oltásellenes, nem a szülők. Olyan hülyeségeket írsz, hogy fáj olvasni.
2016. júl. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

szintén gyj-s vagyok, mi is csak 1x megyünk ki, ha nem találunk problémát, többször nem nyaggatunk :)

ha rendezettek a körülmények, látszik hogy van pénz az alap dolgokra, nem nyitunk hűtőt, de h pl. 1 szoba-konyha mama bútoraival berendezve, ott azért megnézzük. Legyen látható helyen pelenka, tápszer, sokkal kényelmesebb, ha nem kell kérni, hogy mutasd meg, nem is kényelmetlen egyik félnek sem. Legyen kiságy, ez fontos, nagyobb babacuccok, de pl. azt senki nem fogja megnézni, hány rugi van a szekrényben.

Én elmondanám amúgy őszintén, hogy miért mondtad le a védőnőt. Téged nem tudott "megtéríteni", de lehet másnál meg sikerrel járna..

2016. júl. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!