Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket szoktatok játszani a 9...

Miket szoktatok játszani a 9 hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete mászik. Vettem neki színes, csörgős, hangos játékokat, de a függöny, kábel, lábtörlő, papucs jobban érdekli. Valami tipp esetleg?
2016. júl. 21. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint hiába akarsz vele játszani, azzal játszik, ami éppen érdekli. Hagyd rá, legfeljebb próbálkozz, hátha figyel rád. Az a fontos, hogy érdeklődjön valamiért. Ettől fejlődik a kreativitása.
2016. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Kisfiam tegnap (kihúzott) hajszárítóval játszott legalább fèlórát.. Nagyon megvizsgálta. Nem vettem el tőle, kihasználva az alkalmat elmosogattam,takarítottam de persze figyeltem rá.

Egyèbkènt nálunk is menő a kábel, konnektor,billentyűzet..

Ő már egy hónapja mászik. Azt szoktuk játszani h a szoba közepère guritók vmi játèkot (labda,kisautó) ès együtt oda mászik.. Ha èszreveszi h èn is megindulok,direkt begyorsul h ő èrje el előbb (ès ezt hagyni is kell)

De ezenkívül minden èrdekli. Főzès közbe műanyag dobozokkal, fakanállal játszik. Új szokás h mindent összeütöget.

Mi már járunk játszótèrre, nagyon imád hintázni. Van egy könyv, olyasmi a címe hogy taníts engem Anya.. Vagy hasonlóm pdfbe le töltöttem ès sok èrdekes játèkötletet ír időszakokra bontva. Ha a babád mászik,ebbe az időszakba fontos h ösztönözd mászásra

2016. júl. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudom elterelni a figyelmét ha éppen az ajtókat meg fiókokat csapkodja. Ha lefekszem a földre és hívom vagy odajön vagy nem. (Általában az utóbbi). Ha elhozom sír. (Bár szerintem ez hiszti.) Ő mászik már pár hónapja, fel is áll, a bejárati ajtóban a kulccsal, mindennel játszik, csak a halom játéka nem érdekli általában.

A hol a baba felkiáltás is be szokott néha jönni ha pont van hova elbújnia de meddig? Pár percig érdekes az is aztán megy tovább.

Jövő héten lesz 10 hónapos.

2016. júl. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tegnap lett 9 hónapos. Labdákat imádja, meg most a kisautóját is kezdi megszeretni. Ezekkel egyedül is szokott játszani, de együtt is.

Nagyon szereti a dobozokat, vagy papírokat, szét is tépi, hagyom neki, csak nagyon kell figyelni, hogy ne egye meg.

Zsinórok, kábelek is érdeklik, kábel és konnektor persze tabu, de ha egyéb madzaggal játszik, szintén hagyom neki, csak figyelek, hogy ne legyen belőle baj.

Igazából csak pár dolog van, amit egyáltalán nem engedek, van az a kategória, amit engedek, csak figyelek rá, meg van, amivel játszhat egyedül.

Egyébként az abszolút tilos dolgokat kezdi megtanulni. Mondom, hogy "nem, nem", abba is hagyja, persze negyed percre, aztán újra megpróbálja. De azért elkezdtem tanítgatni erre. Rázza ő is olyankor a fejét, hogy nem.

2016. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!