Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szorult be másnak is a gyereke...

Szorult be másnak is a gyereke a kiságy rácsai közé?

Figyelt kérdés

Szabvány ágyunk van, szabvány rácstávolsággal.

Most másodjára fordult elő, hogy úgy kidugta a lábát, hogy nem tudta kiszabadítani és nekem se ment könnyen, mert tényleg szorult.

Ez így nagyon nem biztonságos. Mit lehetne tenni?

A rácsvédő nem megoldás, mert kidugja felette is.

Más járt így?


2016. júl. 22. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Igen egyszer. Tényleg megoldja rácsvédővel is. Sok ötletem nincs, de nálunk többször nem fordult elő eddig. (10 hónapos)
2016. júl. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk eddig kétszer fordult elő. Nagyon nem tudsz mit csinálni szerintem...
2016. júl. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Mástól is hallottam már ilyet, szerintem semmit nem lehet tenni.

Megtennéd drága kerdező, hogy leméred neked mennyi a rácsok közti távolság? Köszönöm!

2016. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Az enyémnek is szorult be kétszer, nem tudsz mit csinálni, de hidd el többször nem fog mert megtanulják gyorsan. Szerintem ez minden gyereknél előfordul egy két alkalommal.
2016. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Igen nekem is szorult már be így a gyerek lába, pontosan a combja, de ez összesen kb kétszer fordult elő.

Ezért nem szabad otthagyni a kiságyban sem egyedül, ott is figyelni kell, de utána mikor már ügyesebbek a babák megtanulják hogy nem szabad így kidugni és többet nálunk nem is fordut elő.

2016. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk is volt ilyen egyszer. Utolsó, azért éjjel csak egyedül hagyod, nem? Nálunk reggelre volt beszorulva, nem sírt, csak nem kelt fel... El kellett fordítanom a combját, hogy ki tudjam húzni, egy pillanatra én is megijedtem.
2016. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elég nehéz nem otthagyni, ha pont arra szolgál, hogy biztonságosan altathasd benne. Ugyanez előfordulhat a járókával is, akinél van. Te ott strázsálsz mindig mellette, ha alszik (vagy járókában játszik)?


Kikás fenyőágy, 6 centi a rácstávolság, elvileg ennyi az eu-s előírás.


Ő nem olyan "ügyes" baba (de nem szeretem ezt a kifejezést). Megkésett mozgásfejlődésű 11 hónapos, mindkétszer álmában fordult úgy. Nem tudom, mikorra fogja "megtanulni".


Felmerült bennem, hogy kiszedek minden második rácsot, de nem jó, mert még veszélyesebb lenne, úgy a feje szorulhatna be.

2016. júl. 22. 10:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs jobb ötletem, minthogy szögeljetek rá 30-40 cm szélességű deszkát belülről. Persze csiszoltra gondolok, nem szálkásra :)

Így olyan lesz, mintha leesésgátló is lenne és 30-40 cm felett már nem valószínű, hogy kidugja a lábát.

2016. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

5-ös vagyok.

Köszi a 0 %-t a kötözködőknek.

Éjjel nyilván otthagyom, de éjjel ez a probléma nálunk szóba se jött mert hálózsákban aludt a lányom mindig úgy meg nem tudja bedugni a lábát a rács közé...

Nappal meg csak olyan messze megyek el a kiságytól/járókától hogy rálássak még a gyerekre.

2016. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Lefelé nem én pontozok, nem is értem, miért áll mindenki ilyen alacsonyan.


Még az 5-ös válaszra sem nyomtam piros kezet, mert attól még hogy szerintem életszerűtlen, hogy vki el se mozduljon a gyerek ágya mellől, még nem jár negatív értékelés. A többit felfelé értékeltem.


A bedeszkázás a levegőcirkulációt gátolná, ami szintén nem szerencsés, főleg ilyen melegben.


Hidegben én is hálózsákban altattam, de most még egy textilpelus se kerül rá, olyan meleg van. Egy szál bodyban is csatakosra izzadja a haját.

Egyébként hálózsákkal együtt is képes kidugni a lábát :), de úgy még nem szorult be.

2016. júl. 22. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!