Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy egy éves fiam 3...

Normális hogy egy éves fiam 3 napja lázas?

Figyelt kérdés
Szerdán voltunk orvosnál antibiotikunot írt fel a torkára mert nagyon köhögött és piros volt neki. Mondtam a dokinak hogy lázas is lett szerda reggelre. Azóta is vagy hőemelkedése van vagy 38,5 fölötti láz. A borogatás hűtőfürdő pár tized fokot leviszi majd visszamegy. A lázcsillapító kb 3-4 órát hat. Illetve nagyon büdös a szája. Ilyen keserű folytó szag. Akkor is érezni amikor ölembe ül. Ezt a doki után itthon vettem észre. Én a slejmre gondolok ahogy néha felköhögi. Vagy mi lehet ez a szag?
2016. júl. 22. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg vagy idő kell az antibiotikumnak, hogy hasson, vagy nem megfelelő az antibiotikum, esetleg másik hatóanyagú kellene.

A szájszag pedig lehet attól, hogy mivel lázas és most nagyon melegek is vannak, hogy sok folyadék veszít a szervezetéből és nem pótolja kellőképpen. Nagyon sok folyadékot itass vele, mert ez kiszáradástól is lehet.

2016. júl. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Egész nap iszik. Szó szerint. Mindenesetre ha hétfőig nem javul visszaviszem.
2016. júl. 22. 19:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez eléggé vírusnak tűnik, valószínűleg tök feleslegesen szedi az antibiotikumot. (Kivéve, ha a tüdejében hallott valamit, ami indokolttá tette.)
2016. júl. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szájszag szerintem mandulagyulladásra utalhat. Azért az orvos ha belenéz a tokába meg tudja többnyire meg tudja állapítani, hogy vírusos, vagy bakteriális fertőzésről van-e szó. Az antibiotikumok többnyire nem hatnak azonnal. Holnapra talán már lemegy a láza. Ha nem, akkor én elvinném ügyeletre. Jobbulást.
2016. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A keserű szag az a mandulagyulladás lesz.
2016. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mandulájáról nem mondott semmit. Sőt csak annyit mondott, hogy ír fel neki antibogyót. Zitrecint (bocsi ha nem jól írtam) írt fel de summamedet kaptunk a patikába. Elvileg ugyan az. Ha holnap is lázas lesz beviszem az ügyeletre.
2016. júl. 22. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!