Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy ev feletti babanak hogy...

Egy ev feletti babanak hogy vezessem be a tejet? Tejet szokas adni ilyen korban ha mar nem szopik eleget?

Figyelt kérdés
2016. júl. 25. 08:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%

Sehogy. Tehéntejet bőven ráérsz 2 éves kora utan adni. Sajtot, joghurtot, feldolgozott termékeket már kaphat egy ideje.

Nagyon jó tejitalok vannak (por) ami már adható.

2016. júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%
Felforralva adod neki. Semmi baja nem lesz tőle. Minél később adsz neki, annál nagyobb esélye, hogy allergiás lesz rá.
2016. júl. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
31%
Első: a tejitaloknak semmi köze a tejhez. Savóból és tejipari hulladékból gyártják, különféle adalékanyagokkal dúsítva.
2016. júl. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként nekem is ugyanazt mondta most a gyerekorvos, mint az első válaszolónak. A legújabb ajánlás szerint tejet adni 1,5-2 éves korban elég először.
2016. júl. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Hasonló kèrdést akartam feltenni, úgyhogy belekérdeznék. Fokozatosan jó hozzászoktatni? A mi lányunk tápszeres, gondoltam olyanra, hogy 240 tápot iszik, de csak 180at csinálok neki, abból lesz 200, és a maradék 40en meg tej? Így érdemes adni? Vagy simán magában egy keveset?
2016. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
18%

De az a gennyes, tele gyógyszerezett undormány ami egy állatból jön biztos kell egy gyereknek?


1.

2016. júl. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
De mennyire kell aggodni a kalcium meg egyeb utanpotlason amugy? mert tejpepet mar nem annyira eszik, de joghurtot immelammal igen, meg sajtot, turot. Es reggel-este szopik egy keveset.
2016. júl. 25. 09:05
 8/25 anonim ***** válasza:

A tehéntej nem a legjobb kalciumforras.

Ha amiatt aggódsz, akkor sajt, túró, kefír joghurt, tejtermékmentesen: spenót, brokkoli (100 grammban kétszer annyi van, mint 2 dl tejben), 1,5 év felett mandula, szezámmag, mák.

100 ml tejitalban egyébként pont annyi van, mint a tejben, de a tejjel ellentétben hormonmentes és még jó pár vitamint tartalmaz és nagyobb mennyiségben, mint a tej.

2016. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
38%
Kisfiam 11 hónapos kora óta házi tehéntejet iszik, semmi baja most 5 éves, naponta 6dl tejet iszik.
2016. júl. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
38%

Szia hát lehet,egyesek által el leszek ítélve de én igy csinaltam(gyerekorvos tanácsolta) 8-9 hónaposan kezdtem a túró,sajt stb. 10 hónapos korában egyik este tejport kapott reggel már tehéntejjel kezdtük és azóta azt isza már másfél hónapja.

Nekünk minden tejporral meggyűlt a bajunk nehezen kakált tőlük,s a gyerekorvos ajánlására kezdtük el a tehéntejet. De mondom mi egyből át altunk. Eleinte nehezen kakilt kb 1 hétig utánna helyre jött,meg kell szokja. Eleinte lehet vegyiteni tejával. Nekem nem kellet mert eleve kisbornyús tej és gyenge. Meg 3x iszik. Reggel délben és este .

A kalciumot azt pótolom tejben oldom neki.

2016. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!