Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy olvassak a 8 hónapos...

Hogy olvassak a 8 hónapos babának akármit is, ha kiszaggatja a kezemből a könyvet és gyűri, rágja?

Figyelt kérdés
Addig nem nyugszik,míg totál össze nem gyűri a lapokat. Szeretnék olvasni neki minden nap. Mit csináljak Vele? Tiszta hiszti lesz,ha elveszem Tőle.
2016. júl. 25. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Mèg nem kell neki mess. Majd olyan màsfél èvesen lehet ő maga fogja kèrni hogy olvass neki. Ő még ezzel most csak így jàtszik, nem tudja mèg hogy jó lesz majd ha olvasol neki. Vagy tedd a kisàgyba és úgy olvass. Vagy napközben mondjuk pihenőszékbe ès ìgy olvass neki majd lassan megszokja.
2016. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
8 hónaposnak minek olvasol, ha nem köti le? Felesleges még. Nem érti még a mesét, a könyv fog kelleni neki. Vedd az öledbe és mondókát mondj neki, vagy énekelj, de olvasni majd akkor érdemes, ha már megérti a mesét. Majd 2-3 évesen, rövid történeteket, pl. Kisvakondos pársoros történeteket, ilyen hosszúságút, vagy a Bogyó és Babóca könyveket, azok pont elég hosszúak egy bölcsis/kisovis gyereknek. Ennél hamarabb még ezeket sem, 8 hónaposnak abszolút értelmetlen bármit is felolvasni.
2016. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel laporellot, az kemeny. Ne felolvass neki, hiszen az unalmas meg, beszelj a kepekrol, mutasd meg, hogy hol a cica, a kutya stb... Kommunikalj vele, lassa, hogy ez is jatek, nem csak csondben ulni kell, amig anya dumal... Ha igy sem erdekli, ne eroltesd, majd eloveszitek kesobb.
2016. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát ezen felnevettem.

Add a kezébe, had egye meg. Aztán másikat, meg harmadikat is. Amikor elkezdni majd nézegetni is, akkor beszélgessetek 1 év után a képekről, aztán beszélgessetek majd az anapi történésekről, amire emlékeznie kell, aztán majd ovi körül mesélhetsz neki könyvből meséket.

8 hónaposnak felesleges, főleg ha nem is igényli. Azt add meg neki, ami érdekli :))

2016. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De minek erölteted? Ne viccelj már. 8 hónapos gyerekről beszélünk. Hidd el rohadtul nem érdekli őt a mesélés. Fel sem fogja még.

Nekem 19 hónapos a kislányom és már eljutottunk odáig, hogy nem tépi ki a kezemből, szépen nézi velem és már 1 mesét el tudtam neki olvasni:) közbe játszott:)

2016. júl. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3-assal teljesen egyetértek. Olyan könyvvel próbálkozz először, ami kemény lapokból áll, és pl. minden oldalon van egy állat. Azt végignézegetitek, végigmutogatjátok együtt. Ha azt is rágja, akkor várj nyugodtan az olvasással.
2016. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Eszter76 ***** válasza:
100%

Vegyél kemény lapos könyveket. :-) Azt akár meg is rághatja. Az én 1 évesemnek a 3 kiscica a kedvence - abban csak kevés szöveg van, jó ideje el is lehet olvasni neki, de sokszor csak lapozgatjuk. Van az ilyen kemény laposból "komolyabb" is - 4 évszak az öreg tölgyön, Kisvakond stb. stb. De van olyan is, amiben meg kell keresni valamilyen állatot, vagy van benne egy forgatható rész.

Ismerkedéshez a fürdős könyvek is megteszik - azokat akár a kádba is lehet vinni, de a rágás, cibálás semmiképp nem árt nekik. :-)

"Igazi" papírlapos könyvekkel még bőven ráértek. :-)

2016. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

Ne hallgass azokra, akik ellenzik. Nagyon fontos a meseolvasás már csecsemőkorban! Nincs olyan, hogy "túl" korán. A kemény lapos könyv viszont nagyon jó ötlet.

Ne add fel, mert megéri! A babának nagyon jót tesz, ha a hangodat egybefüggően hallja. Ráadásul a beszédfejlődést is nagyon elősegíti már ez a kor is. Nekem anyukám konkrétan születésemtől olvasott és már iskolás korom előtt bőven tudtam olvasni. 2 évesen már rengeteg verset mondtam. Emellett később is sokkal fogékonyabb voltam a mesékre. Nem lehet elég korán hozzászoktatni. Persze, akik később kezdik csodálkoznak, hogy sokszor csak a mesefilm érdekli, a könyv nem. De szerintem ez egy nagyon jó ötlet. "Erőltesd", mert nagyon megéri. Velünk is ez volt, bár ilyen idősen még csak kemény lapoztunk :) Az én gyerekeim imádják, ha olvasunk. Én is születésüktől csinálom velük. Sokszor nekem is úgy tűnt unják, vagy már lapoznának, de megéri a türelem. Hagyd, hogy élvezzék, de teremts lehetőséget "már" ekkora korban is! Komolyan jó, hogy vannak ilyen anyukák!

2016. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Hát èn nemtudom ki mit mond, de èn is olvasok a kisfiamnak. Sőt olvastam akkor is neki mikor a pocakomba lakott.

Azóta is..

Amikor pörög, játszik ezerrel, akkor felesleges erőltetni.. Akkor max èneklek,mondókázok

De van amikor már fáradt, nyugisabb, altatom, ès ilyenkor igenis olvasok neki.

Hamar elnyomja már az álom meseolvasáskor.

Mèg ha fel se fogja.. Akkor is olvasok.

De kövezzetek meg. :D

2016. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Miféle új hülyeség ez, hogy egy csecsemőnek mindenképp olvasni kell, akkor is, ha nem akarja? Miért nem lehet egyszerűen józan ésszel gyereket nevelni? Ha megeszi a könyvet, akkor az annak a jele, hogy nem érdekli, mégis akkor minek bármi erőltetni egy 8 hónapos gyereknék?

Biztos én vagyok a kulturálatlan, de bennem fel sem merült, hogy a babáimnak olvassak. Énekeltem, mondókáztam nekik, a leporellókban nézegettük a képeket, de konkrétan olvasni csak 2 éves korában kezdtem a nagyobbiknak (a kicsi más eset, ő ebbe nőtt bele). Mivel elég ellenszenves dolognam tartom a parttalan dicsekvést, legyen elég annyi, hogy köszönik, jól vannak.

Kérdező, neked azt javaslom, hogy ne elveket állíts fel, hanem élvezd a babáddal az együtt töltött időt, ne siettess semmit, azzal teszed a legjobbat.

2016. júl. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!