Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19-20 hónapos babád tud már...

19-20 hónapos babád tud már beszélni? Ha még nem mikor kezdte el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az én kislányom az ég világon már szinte bármit megtesz amit kérek tőle. Nagyon ügyes! Olyan mint egy kis felnőtt csak picibe:) Már bilizünk is.


Viszont mindenki azzal jön, hogy "Hát az ö gyereke már ennyi idősen beszélt, meg annyi idősen stb.."

A kislányom összesen ha 10 szót tud mondani. Azt is akkor mondja ha mondom neki s ő vissza ismételi. Magától csak babanyelven karattyol. Megértem mindig, h mit akar mert mutogat. De szavakat nem használ.

Láttam youtube-on, hogy 19 hónapos kislány már Mondokázott...

Ohh hát mi hol vagyunk még attól..

Ez teljesen rendben van így? Hogy nem beszél? Amit mondok leutánozza,vagy legalábbis az első 2 betű megy neki:)

Pl mondom neki, hogy kutya akkor ő annyit mond hogy ku, vagy macska akkor ő azt mondja maaa. Értitek:)



Köszi a véleményed.. :)



2016. júl. 28. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak az én lányomat írtad volna le :) Annyi, hogy mi a bilit majd most kezdjük :) De a többi teljesen stimmel, amit magától használ: apaaaa, de azt napjában 5000x :D Szerintem nincsenek semmivel elkésve, persze én is várom nagyon, hogy csacsogjon :D
2016. júl. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek.. :) Nekünk amit sokszor az az anyaaa :D Tényleg egyformák akkor:)
2016. júl. 28. 08:40
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Nekem 3 gyerekem van. De két éves kora előtt egyik sem beszélt folyamatosan. Aki szerint a 19 hónaposa már mondókázott, annak vagy csodagyereke volt, vagy nem mond igazat.
2016. júl. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt úgy szeretem mikor azt mondják hogy ezt kéne meg azt!

Annyira okosak kivülről!

Az én lányom jövőhónapban lesz 2 éves és még nem beszél!

Meg 2x bilizett.

De semmi baj nincs azzal hogy még nem beszél folyékonyan!

2016. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Csoicsi válasza:
A mi kislányunk másfél évesen már beszélt,és igen most 20 hónaposan ismétli a mondókákat kis segítséggel.De ettôl nem csoda gyerek,mert még nem bilizünk(hiába beszél nem szól hogy kaka van a pelusban),egyedül akkor eszik ha van kedve hozzá,de még akkor sem tökéletes,a pohárból ivás,na az még inkább nem megy...cumisüveg vagy csôrös pohár.Egy-két szót mondanak akkor szerintem nincs baj,a többit meg majd megtanulják.Ezzel csak annyit szerettem volna mondani,hogy minden gyerek más,van aki ebben ügyesebb van aki abban,de végül mindenki megtanul beszélni,enni,inni stb.
2016. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem baj. nekem sem beszélt,21 hónapos koráig mondott 3 szót,aztán valamiért meg beindult,most 22 hónapos és 20 szónál tart,egy hónap alatt megtanult 17-et. sosem lehet tudni,mikor kezdi el,és lehet hipp-hopp behozza a lemaradását. amúgy szerintem pont azért nem beszélnek,mert nincs rá szükség :D jól megértenek mindetn,és ők is megértetik magukat,én legalábbis minden hangsúlyt,mutogatást mindent megértettem egyből,gyakorlatilag semmi szüksége nem volt beszédre. védőnő is azt mondta,nem baj ha még nem beszél,az a lényeg,hogy érteni mindent ért
2016. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem az a tapasztalatom hogy a babak egyszerre egy fajta teruletet fejlesztenek...a lanyomnal mindenbizonnyal ez a beszed, mivel ennyi idosen mar 300 szo korul volt az allando szokincse, multidot.felszolito modot hasznalt, mondatokban beszelt.

Viszont! nem bilizett, nagyob lomhan es lustan mozgott, ellentetben a szomszed kisfiuval aki utan az anyja nem gyozott rohanni olyan ugyesen es gyorsan repesztett a kismotoron habar egy szot sem beszelt meg...szoval ne aggodj, a 10 szo egyebkent is teljesen atlagosnak szamit ebben a korban..

2016. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hármasikreim vannak, 22 hónaposak.

Egyikük rövid mondatokban beszél (pl. apa elment dolgozni. Este jön haza.), nagyon szépen és éthetően, rengeteg éneket, mondókát tud.

A másik nagyon sok szót mond de csak most kezdi egyszerű mondatokba tenni, összekapcsolni őket (pl. anya kávézik), erősen selypít még, nem olyan érthető.

A harmadik mindent megért, kb 10-15 szót mond rendesen, ebben az anya-apa stb. is benne van, és még kb ugyanennyit mond úgy hogy csak az első vagy utolsó szótagját (pl. pa = lámpa).


Szerintem mindegyik véglet "normális" még ennyi idősen. Ettől függetlenül én gondolkodom hogy a harmadikat elviszem ősszel korai fejlesztőbe ha addig nem indul meg a beszéde, mert látom rajta hogy mennyire frusztrálja hogy a tesói ki tudják fejezni magukat ő meg még nem, nagyon sokszor ingerült, dühös emiatt. Amúgy nem foglalkoznék még vele, de sajnálom nagyon hogy ennyire zavarja.

2016. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, most olvasom mit ír a 7-es és ebben szerintem is van valami. A "beszélő" gyerekem pl. nagyon ritkán hajlandó egyedül enni, nem olyan ügyes kezű, a mozgása se annyira összeszedett mint a "nembeszélőnek", akinek nagyon ügyes keze van, gyöngyöt fűz, rajzol, gyönyörűen eszik... Szóval ebben tényleg lehet valami.
2016. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs ezzel, ez nem verseny, hogy kinek a gyereke csinál ezt-azt hamarabb. Az enyém is 2 évesen kezdett igazán beszélni, addig csak szavak voltak.

Egyébként a mozgásfejlődés is összefügg a beszéd fejlődésével, tehát sokat kell vinni "mozgatni" legyen az játszóterezés, úszás vagy bármi.

2016. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!