Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Besárgult baba kényszerű...

Laura444 kérdése:

Besárgult baba kényszerű napirendje nagyon zavar,1,5 hetesen keltegetnem kell. Mikor múlik el?

Figyelt kérdés

Jó evő 1,5 hetes kisfiam besárgult, de nem kellett kékfényezni, hazajöhettünk, de kiderült, túl sokat alszik, sokat eszik kevésszer, keveset sokszor helyett, így keltegetem, de most teljesen megzavarodott nappal, nyűgös, van, hogy 35 percet alszik, van, hogy 2 órát. Néha szenvedés a cicire rakás is, pedig eddig simán ment.

Éjjel többet alszik, nem keltem.

Ki vagyok idegileg, mikor nappal 4-szerre is felébred, mikor lerakom!! :(



2016. júl. 28. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A gyereknevelés ilyen. Nem arról szól, hogy neked mihez van kedved, vagy neked hogy kényelmes.
2016. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Egyes jol irja...

Neked kell alkalmazkodni a babahoz, ehhez pedig jobb ha hozza szoksz!

A sargasag meg elmulik egyszer csak. Van akinel 2 het van akinel 3 honap. Szoptasd igeny szerint, idovel majd osszekovacsolodtok!:))

2016. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
egy hetet voltunk kórházba mire elérte a bilirubin azt a szintet amivel már haza adták. Éjjel nappal rendszeresen ébresztettem ami nem volt könnyű annyira álommanó volt és félkómába is tukmáltam a cicit bele. Még durván kellett 1-1,5 hét mire már eljutottunk odáig,hogy akkor végre elkezdhetjük az igény szerinti táplálást.
2016. júl. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk még egy hónaposan is sárga volt. Volt, hogy keltenem kellett három óránként, de szerencsére kezdettől fogva jól evó volt (ha egyszer rákapott, onnantól egy-másfél órát rajta lógott) A kórházban sem akarták elhinni hogy harom naposan 30 grammot eszik és sárga..

Voltak olyan napok az elején, amikor szinte folyamatosan etettem-büfi-peluscsere-némi jaték-visszasirja mellre magát-etetés-alvás-etetés variációkat játszottunk, nappal kb háromszor tudtam annyi időre lerakni, hogy elszaladjak pisilni vagy megigyak ehy pohár vizet/gyümölcslevet, és csak késő du tudtam ebédelni amikor a férjem hazajött.

Még nem múlt el a sárgaság de alakulunk.

Amit tudok tanácsolni: szoptass, fejj szorgosan. Ha valamiért nyűgös és nem akar cicizni akkor adj neki lefejt tejet pohárból.

Mennyi az a sokat kevésszer? Nekem nappal három órát, éjszaka négy órát mondtak, hogy addig hagyhatom aludni. Lassan jön egy növekedési ugrás-két három hetes korban, akkor megnövekszik az étvágya, és változhat a ritmusa utána. ;)

2016. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Nalunk 1 honapos korara mult el, addig ez az osszevisszasag volt. Ez van...
2016. júl. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem magam miatt zavar, hogy keltegeti kell, vagy hogy sokadszorra sem alszik el nappal, hanem miatta, okos ősanya 1-es! Hanem miatta, mert nem tud nyugodtan aludni! Kösz a hasznos kommentet...

Most napi 6-7-8-szor eszik, ennél többet nem tudunk kiizzadni. Előtte 4-5-6-szor voltunk fent. Jó lett volna, ha már a hazajövetelkor elmondják, hogy így kell, akkor nem vesztünk értékes napokat. Türelmes vagyok, bármit megteszek érte, csak neki jó legyen. Csak hát mindenki mást mond, orvos, védőnők, tapasztalt bnők...

2016. júl. 29. 03:33
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Az én sárga babám is napi 6-7-9 szer eszik/evett, igaz, ahogy írtam, volt hogy órákig cicin lógott, nem tudtam leszedni szinte. Van mérleged?

Ha jól eszik, nincs gond a gyakirisággal.

2016. júl. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van mérleg, nagyon jól eszik, hálisten, 2 hét alatt hízott egy havi adagot állítólag. :) A védőnő ma azt mondta, abbahagyhatom az ébresztgetést, nem olyan sárga már. Igaz, csak fotó alapján, jövő hét elején kiderül élőben is, de őt tényleg nagyon megzavarta, sajnálom nagyon. Talán sikerül visszaállni a szép alvásra. Köszi! :)
2016. júl. 31. 01:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuper! Minden jót! :)
2016. aug. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!