Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Pénzügyi...

Mit csináljak? Pénzügyi gondokkal küzdünk.

Figyelt kérdés

Van egy babám, aki még nincs 1 éves. Nem tervezett baba, nem volt annyi munkaviszonyom,hogy gyedre jogosult legyek, iskola miatt. Sajnos párom nagyon keveset keres, össz bevételünk 150.000 forint. Szereti a munkáját, sokat is tud otthon lenni, munkahelyet nem akar váltani, és én sem várhatom el tőle, hogy otthagyja álmai munkáját. Valahogy mindig kigazdálkodtuk, hogy elég legyen a pénzünk.

Van egy örökségből származó ház, amiben most élünk, de rajtunk kívül még van egy tulajdonos, akinek kisebb a része belőle, és most találta ki, hogy fizessük ki az 500.000 forintot. Persze tudja, hogy mennyire ki kell számolnunk a pénzt a megélhetéshez, csak nem érdekli. Oké, megértem, mindenki pénzből él, csak neki jól fizető állása van , nincs szüksége most pénzre. Mondtam neki, hogy mihelyst el tudok menni dolgozni visszafizetjük a pénzt, de mintha a falnak beszélnék. A legolcsóbb hitel is havonta 32.000 forint, nem tudom, hogy miből fogjuk megoldani.

Néztem babámnak napközi óvodát havi 44.000 forintért, ha mellette elmegyek dolgozni akkor megéri. Csak minimum ezt 4 hónap múlva tudjuk megoldani, mert csak 1 éves kora után veszik be. Otthon végezhető munkát nem találtam. Gondolkodtam, hogy csinálok egy diy vállalkozást, van kézügyességem, ötletem, tehetségem, csak tőkém nincs hozzá, plusz nagyon telített a piac is. Teljesen össze vagyok törve, ma is végigbőgtem a délelőttet, hogy mi lesz velünk. Szegény babámra sem tudok ez miatt 100%-an figyelni, pedig ő az életem. Szülők sem tudnak segíteni, lelki segítségem sincs. Nem látom a kiutat, és csak egyre mélyebbre süllyed az önbecsülésem és az élethez való kedvem.


2016. júl. 29. 12:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Szemét fószer aki most akarja bevasalni a pénzt. Rohad.jon meg! Ha van kedved írj
2016. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
állami bölcsöde?
2016. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
33%

Probaljatok kompromisszumot kotni a rokonnal, mas megoldas egyelore nincs. Kossetek irasos szerzodest, hatha kicsit ez megnyugtatja ot. Amugy meg de, elvarhatod a parodtol a munkahelyvaltast, most nem az o erdeke elsodleges, hanem a babae...

Off: kulonben meg mi a jo francnak vallaltatok gyereket???.....

2016. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
nem tervezték, így kezdi a kérdést..
2016. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Keressetek állami bölcsődét, gyorsan menj el dolgozni!

A párod váltson jobban fizető munkahelyre! (igazat adok a 3. válaszolónak)

2016. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nálunk csak 2 éves kortól veszik be államiba sajnos.
2016. júl. 29. 12:59
 7/23 anonim ***** válasza:
31%
A nem tervezem es a nem tartom meg kozt van egy kis kulonbseg. Mostmar "'mind1" nyilvan, de miert kell ilyen felelotlenul gyereket vallalni? Sosem fogom megerteni. A no akkor szuljon, ha egyedul is el tudna tartani egy babat...
2016. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%
Hol van az a nálunk?
2016. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
3. válszoló: azért tartottuk meg, mert ahogy megtudtam, hogy érkezni fog rögtön szerettem. És akit szeretek azt nem ölöm meg, akkor sem, ha ''csak'' egy magzat.
2016. júl. 29. 13:01
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Adjátok el a házat és vegyetek egy kisebbet belőle.
2016. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!