Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kislányomon pici csomó...

2 éves kislányomon pici csomó van. Folytatás lent?

Figyelt kérdés

Már 2 hete szorulása van a picimnek, elvittem pár nap után orvoshoz. Levolac-ot ajánlott, mondta, hogy nagyon gyakori a gyerekeknél ez a probléma, ha egyszer fáj a kakilás, utána már visszatartják a rossz élmény miatt.

Az étrendjét is átalakítottam, hogy könnyebben tudjon kakilni. Kapja ezt a szirupot, így minden nap volt kakija, eléggé kemény, de kijött gond nélkül. Viszont ma megint semmi nem volt, az esti fürdetéskor fedeztem fel, hogy a végbélnyílása mellett van egy pici pukli.

Lehetséges, hogy a kemény székletet éreztem ott kidudorodni? Remélem, hogy nincs nagyobb baj :( olyan ijesztő minden ilyen kis dudor, csomó egy ilyen pici gyereken, nagyon megijedtem. Tornáztattam is este, hátha az is segít, masszíroztam a pociját.

Van okom aggódni, vagy elképzelhető, hogy a kemény széklet miatt van ott egy kis csomó?



2016. júl. 30. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt orvosnak kell megkell mutatni minél hamarabb.

Én sem te sem tudod mi lehet az a csomó ott.

Orvoshoz feleslegesen sosem.megy az ember. Legalább megnyugszol.


A csomó végbélnyílás mellet sok mindentől kialakul.

Jobbik esetben csak az erolkodestol, de mi nem mondhatunk semmi okosat még akkor sem ha épp 1 válaszoló gyerekevel pont ezt megtörtént,mert nem biztos hogy a te gyerekednek is az lehet.



Sajnálom 😞

2016. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van, mutasd meg orvosnak. Csak, hogy megnyugtassalak kicsit, nálunk dettó ugyanez volt. Egyszer kemény széklet, utána visszatartás. És neki is volt csomó a végbélnyílásnál. Voltunk orvosnál, az erőlködés miatt volt.

Neki a Laevolac nem vált be, végül gasztroenterológus írt Macragol port, az segített. Még mindig szedi.

2016. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Természetes, hogy viszem orvoshoz, megvárom a reggelt, hogy tud-e kakilni, de aztán elviszem inkább az ügyeletre, nem akarok hétfőig várni.

Abban reménykedtem, hogyha kakil, akkor a csomó is eltűnik... Talán reggelre kiderül. Sajnos én mindentől úgy megijedek, pedig két gyerekem van, de a nagyobbnál is, amikor a nyirokcsomói meg voltak duzzadva, halálra rémültem, mert éreztem egy nagyobb csomót, egész éjjel nem tudtam aludni.

2016. júl. 30. 22:44
 4/4 anonim ***** válasza:
kiderült mitől van?
2016. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!